Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budżet Obywatelski 2024. Zakończyliśmy zbieranie wniosków.

18.08.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budżet Obywatelski 2024. Zakończyliśmy zbieranie wniosków.

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy Państwu za wszystkie propozycje. Elblążanie – pomimo okresu urlopowego, znów stanęli na wysokości zadania składając łącznie 156 wniosków. Niestety dwa z nich zostały złożone po terminie.

 

 

Tak, jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc wykonania chodników, poprawy stanu alejek w parkach, ścieżek rowerowych, nowych nasadzeń zieleni, czy poprawy estetyki miasta. Są również wnioski związane z poprawią zdrowia mieszkańców. Elblążanie chętnie przedstawiali także swoje pomysły na działania integrujące lokalną społeczność w ramach małych projektów.

 

Przypomnijmy

 

W przyszłorocznej puli mamy zabezpieczone 4.105.000 zł. na realizację zwycięskich zadań. Jak zawsze pula jest podzielona na pięć okręgów, na każdy przypada 550.000 zł oraz na zadanie ogólnomiejskie, gdzie do wydania będzie 1.355.000 zł. W ramach okręgów wyborczych przewidzieliśmy po 30.000 zł na małe projekty, a kwota złożonego wniosku nie może przekraczać 10.000 zł.

 

Teraz nasz ruch

 

Teraz oceną formalna i merytoryczną 154 wniosków złożonych w terminie zajmą się miejscy urzędnicy. Urzędnicy ocenią wnioski pod względem praktycznej możliwości realizacji proponowanych działań, gospodarności, kwestii formalno-prawnych oraz możliwości finansowych i technicznych.

 

Do 15 września br. opublikowana zostanie lista pozytywnie i negatywnie zaopiniowanych wniosków. Od 18 do 22 września wnioskodawcy, których pomysły nie zostaną uwzględnione będą mieli jeszcze możliwość odwołania.

 

Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów potrwa od 12 października do 9 listopada br.

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Nadal to samo
  Piątek, 18.08

  To budżet widzimisie radnych i ratusza. Nie B.O. mieszkancow.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2030031681061