Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowy podjazd w Parku Kajki. To inwestycja zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego

11.08.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy podjazd w Parku Kajki. To inwestycja zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego

Wejście do Ogrodu Różanego od strony ul. Pionierskiej do Parku Kajki zyskało - dzięki Budżetowi Obywatelskiemu nowe oblicze. Ta inwestycja z pewnością ucieszy szczególnie osoby  poruszające się na wózkach inwalidzkich, mamy z wózkami dziecięcymi, czy rowerzystów. Przedsięwzięcie polegało na remoncie schodów i budowie nowego podjazdu. Wnioskodawczynią projektu była Pani Karolina Śluz.

 

Inwestycję zrealizowało Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Koszt zadania wyniósł 100 tys. zł.

 

Jest to kolejna cenna inicjatywa mieszkańców zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Może być ich jeszcze więcej. Przypominamy, że trwa nabór wniosków do 12 edycji Budżetu Obywatelskiego. Już tylko 1 dzień pozostał na złożenie swojego pomysłu.

 

Wnioski można składać:

 

- w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 (ostateczny termin złożenia 11 sierpnia br. do godz. 14.30).

 

- w Punkcie Informacyjnym Ratusza Staromiejskiego, ul. Stary Rynek 25 (ostateczny termin złożenia 11 sierpnia br. do godz. 20.00).

 

Zachęcamy do składania wniosków i przypominamy, że można to zrobić poprzez wypełnienie druku, który jest do pobrania na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu lub w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim.

 

Na realizację Budżetu Obywatelskiego w roku przyszłym będzie ponad 4 mln 105 tys. zł - po 550 tys. zł w poszczególnych okręgach oraz 1 355 000 zł na inicjatywę ogólnomiejską.

 

Przypominamy jednocześnie, że wniosek do BO może składać każdy mieszkaniec Elbląga – bez względu na wiek. Wystarczy uzyskanie pisemnego poparcia co najmniej 2 osób w przypadku inicjatywy okręgowej i 5 osób w przypadku inicjatywy ogólnomiejskiej.

 

ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT!

 

 

Urząd Miejski w Elblągu

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ pretensje
  Piątek, 11.08

  non stop liczą sie tylko dwa parki i dwie dzielnice.a inne ulice w Elblągu zapomniane do cholery co wy wyprawiacie w tym UM.

 2. 2
  +1
  ~ Qwerty
  Piątek, 11.08

  A co ze ścieżka na Dąbrowę która wygrała w edycji BO? Dziwnie cicho...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2921650409698