Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tour de Referendum na targowisku. Zachęcano elblążan do udziału w referendum

04.10.2023, 13:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tour de Referendum na targowisku. Zachęcano elblążan do udziału w referendum
Fot. Paweł Friedrich

Elbląg był kolejnym punktem na trasie Tour de Referendum. Dziś (6 października) bus Fundacji Klubów Gazety Polskiej zajechał na targowisko miejskie. Podczas akcji zachęcano elblążan do udziału w referendum. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia. 

 


 

Inicjatywa Fundacji Klubów Gazety Polskiej odbywa się pod hasłem: "Głosujesz, decydujesz". Elbląg to kolejne miejsce, które odwiedzamy. Do 12 października planujemy odwiedzić 50 miasta. Chcemy przekonać jak najwięcej osób do udziału w referendum. To bardzo ważne, okazja, aby wziąć udział w decydowaniu o najważniejszych sprawach dotyczące Polski

 

- mówi Wioletta Bielecka, radca prawny, eksperta uczestnicząca w akcji Tour de Referendum. 

 

 


Akcję Fundacji Klubów Gazety Polskiej w Elblągu wsparł wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.  - Każde działanie, które, w sposób uczciwy, ma na celu zwiększanie frekwencji w wyborach czy w referendum jest godne pochwały. Tematyka, której dotyka referendum, jest bardzo ważna. To cztery pytania, które są bardzo istotne, a w momencie, gdy frekwencja będzie powyżej 50 proc. to referendum niezależnie od poglądów politycznych, tego czy będzie rządziła prawica, lewica, czy centrum będzie wiążące dla rządzących. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby pójść na wybory i na referendum i odpowiedzieć na te pytania  - przekonywał wiceminister. 

 

 

Osobiście odpowiem 4 razy "nie". Po pierwsze nie przyzwolenia społecznego na podwyższenie wieku emerytalnego. Co do wyprzedaży majątku narodowego, jako wiceminister aktywów państwowych, mogę powiedzieć, że w latach 2007-2015 doszło do wyprzedaży majątku narodowego na masową skalę i była to błędna polityka. Na przestrzeni 8 lat rządów Platformy i PSL dokonano 1200 transakcji, wyprzedano majątek narodowy, spółki skarbu państwa i budżet zarobił z tych transakcji 58 mld zł. Z kolei, w ciągu ostatniego półrocza, Orlen, spółka skarbu państwa wygenerowała podatków na 35 mld zł. Czyli ponad połowę tego, co Tusk sprzedał przez 8 lat, Orlen w pół roku wpłacił do budżetu państwa. To jest ta zasadnicza różnica. Dlatego jestem absolutnym przeciwnikiem zarówno podnoszenia wieku emerytalnego, jak i wyprzedaży majątku narodowego. Dwa pozostałe pytania dotyczą kluczowych rzeczy związanych z bezpieczeństwem, czyli zapory na granicy - dzięki temu odpieramy hybrydowy atak ze strony Białorusi, wasala Rosji i przymusowej relokacji  tysięcy nielegalnych imigrantów - nie ma na to zgody na to, polskie rodziny, polskie społeczeństwo nie będzie ponosiło konsekwencji niemieckiej polityki "herzlich willkommen". Dlatego jasno i wyraźnie mówię o tym, żeby pójść na wybory, pójść na referendum i zagłosować 4 x nie

 

- dodał Andrzej Śliwka. 

 

 

 


Tour de Referendum na targowisku elbląskim trwał trzy godziny, do 9 do 12. W tym czasie czynny był punkt informacyjny, a z telebimu do udziału w referendum przekonywali eksperci. 

 

 

 

Podczas akcji nie tylko przekonujemy o tym, jak ważne jest referendum, ale też informuje i odpowiadamy na pytania mieszkańców. Okazuje się, że bardzo dużo osób nadal nie wie, że referendum odbywa się w dniu wyborów. Pytania dotyczą również tego, czy należy pobrać kartę, co z nią dalej zrobić, jak prawidłowo postawić znak, czy należy tę kartę wrzucać do tej samej urny

- dodaje Wioleta Bielecka. 

 

 

 


Referendum zostanie przeprowadzone 15 października, czyli w dniu wyborów parlamentarnych. Na karcie referendalnej znajdą się cztery pytania: czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki, czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi oraz, czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Tour de Referendum ( zdjęć 24 )
Dodano: 2023-10-06 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ POlak
  Piątek, 06.10

  Kochani wyborcy głosujemy 4 X NIE. Won z PO Tuska I Wcisly .

 2. 2
  --10
  ~ Roman
  Piątek, 06.10

  Oglądałem onegdaj transmisję z pobytu p. Śliwki i jego szefa, min Sasina we Fromborku. Pan Śliwka zachował skromność oraz delikatność

 3. 3
  --8
  ~ Roman
  Piątek, 06.10

  Do ~ POlak : nie pierwszy raz wygłupiasz się na tym forum. Obniżasz rangę dyskusji. Pisałem Ci ongiś, byś naumiał się polszczyzny kierując się zdaniem "żeby umieć, trzeba się naumieć". Daj sobie przerwę i przestań pić piwo za 2,20 zł, gdyż jest ono alkoholizowane i nastawione na ogłupianie "maluczkich".

 4. 4
  +5
  ~ wyborca
  Piątek, 06.10

  ZOBACZCIE -----"Fundacja klubów ...........".ILE PISIORY TYCH FUNDACJI NATWORZYLI> Ile kasy przechodzi przez takie fundacje a i posady dla swoich.

 5. 5
  +15
  ~ Gur
  Piątek, 06.10

  Taka to praca w ministerstwie

 6. 6
  +9
  ~ Zmęczony
  Piątek, 06.10

  Niech to się już skończy i będzie dzień po wyborach

 7. 7
  --12
  ~ Roman
  Piątek, 06.10

  Wszyscy Idziemy na wybory i głosujemy.y na PIS a w referendum 4 x Nie.

 8. 8
  +9
  ~ jurek
  Piątek, 06.10

  Pani Poseł GELERT w Radio 24 powiedziała, że albo przyjmujemy migrantów z Europy zachodniej, alb płacimy ( podobno 20.000 euro ) za każdego nieprzyjętego. Zaznaczę, że 20.000 euro to ok. 86.000 zł. Mam nadzieję, że jako Poseł przyjmie Pani odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone przez migrantów.

 9. 9
  --16
  ~ 4×nie i glos na 4 PIS
  Piątek, 06.10

  PIS WYGRA A RESZTA WON.

 10. 10
  --16
  ~ Wyborca
  Piątek, 06.10

  PIS WYGRA A RESZTA WON.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0156109333038