Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Oficjalnie kampania wyborcza w Elblągu przebiega spokojnie. To tylko pozory? "Nie mają odwagi, aby się podpisać"

04.10.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oficjalnie kampania wyborcza w Elblągu przebiega spokojnie. To tylko pozory? "Nie mają odwagi, aby się podpisać"

Trwa kampania wyborcza. W Elblągu oficjalnie przebiega ona spokojnie. Okazuje do jednak, że to tylko pozory? Do niektórych skrzynek pocztowych trafiły anonimowe ulotki oczerniające partię rządząca. Czy nie lepiej „walczyć” na argumenty?Wybory parlamentarne odbędą się za 10 dni (15 października). Politycy w różnych częściach naszego miasta rozwiesili plakaty i bilbordy zachęcające do oddania głosu właśnie na nich.


Od początku kampanii w skrzynkach pocztowych mieszkańcy znajdowali ulotki zawierające informacje o różnych kandydatach. W zdecydowanej większości były to ulotki kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, który postawili na taką formę reklamy.


Otrzymaliśmy informację, że do części skrzynek pocztowych trafiają ulotki, które nie mają na celu przekonanie do tego, na kogo warto zagłosować, a wręcz przeciwnie – namawiają na kogo nie głosować.


 

Wyjęłam ze skrzynki niepodpisaną kartkę informującą, że mam nie głosować na PiS. Szkoda, że takie rzeczy dzieją się w moim mieście. Myślałam, że w kampanii politycy skupią się na walce na argumenty, a nie na takich tanich zagrywkach

 

– stwierdziła elblążanka, która do naszej redakcji przesłała zdjęcie wyjętej ze skrzynki „ulotki”.
Za pośrednictwem ulotek reklamuje się m.in. Andrzej Śliwka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktynów Państwowych, który kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. Co sądzi o takich praktykach?

 

Nasza polityczna konkurencja nie ma odwagi cywilnej, aby podpisać się pod rozsyłanymi do mieszkańców Elbląga ulotkami atakującymi Prawo i Sprawiedliwość. Tym różnimy się od naszych oponentów, że my proponujemy program - program przygotowany z Polakami podczas tysięcy spotkań, program przemyślany, spójny i dający kompleksowe rozwiązania na następne 8 lat. Z drugiej strony mamy powtarzany od 8 lat tzw. "antyPiS" i zagrażającą Polsce niestabilną koalicję od skrajnie lewicowego Zandberga po ludzi pokroju Kołodziejczaka i Giertycha

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.
 

 

 

Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy takie "ulotki" powinny być wrzucane do skrzynek podczas kampanii?

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ Ramtamtam
  Czwartek, 05.10

  A w PiS... z PO ;)

 2. 2
  --14
  ~ Sratatata
  Czwartek, 05.10

  A won z POpaprańcami

 3. 3
  +8
  ~ @do Koliński i reszty
  Czwartek, 05.10

  Mój śp.ojciec mawiał:-" cóż to znaczy taka zmiana , gdy inny go zastąpi ch....j"

 4. 4
  +2
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 05.10

  Do internauty powyżej - i śp. Tata miał rację:) Btw, bardzo to poetycka fraza, swoją drogą, kiedyś wykorzystam:) #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 5. 5
  0
  ~ Lubudubu,łubudubu
  Czwartek, 05.10

  Hop, siup noga w nogę i glosujem w Trzecią Drogę a potem jajami o podłogę ;)

 6. 6
  +15
  ~ Do @ Rober Koliński
  Czwartek, 05.10

  Pozdrowienia z...Łodzi. I ją też opuściłem to nasze zadupie cywilizacji Elblągiem zwanym. Tu w Łódź władza się nie wpieprza w biznes, w to co robisz, gdzie pracujesz i jako zawod wykonujesz. W Elblągu.... ropuch ma motorku myśli, że ma wszystkich w garści. Oj się przeliczy przy urnie.

 7. 7
  +21
  ~ Koryto
  Czwartek, 05.10

  To co wydają na plakaty banery mogliby wybudować nie jeden szpital lub szkołę wyremontować przedszkole itd wszystko pójdzie na śmietnik tam gdzie i ich jest miejsce

 8. 8
  +5
  ~ POlak
  Czwartek, 05.10

  A co ma do zaproponowania PO, Wcisla czy Gelert? Imigrantow z macztami, bezrobocie i wyrzniecie Elbląga przez Ruskow. Precz z nimi.

 9. 9
  +10
  ~ mirekstworek
  Czwartek, 05.10

  wy złośliwe ludziska, trochę kultury, mówicie że Elbląg to zadupie, teraz się nie dziwię jak czytam wasze komentarze, wstyd, zabierzcie się do roboty

 10. 10
  +1
  ~ Tomasz
  Czwartek, 05.10

  Trzeba iść na wybory i głosować na wszystko oprócz PIS, PO i Konfederacji - gdyż cały syf w tym kraju stworzyły dwie partie PO i PiS, a Konfederacja chce być koalicjantem Pis.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87711310386658