Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mamy powody do obaw? Elbląg wśród najniebezpieczniejszych miast regionu

28.08.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mamy powody do obaw? Elbląg wśród najniebezpieczniejszych miast regionu
Fot. Archiwum Redakcji

W których miastach w województwie warmińsko-mazurskim popełniania jest największa liczba przestępstw? Na której pozycji w rankingu najniebezpieczniejszych miejscowości znajdziemy Elbląg? Sprawdzamy.

 

 

 

Portal polskawliczbach.pl, na podstawie danych z GUS z 2022 roku, opublikował ranking miast w Polsce z największą liczbą przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców. Obejmuje on zarówno przestępstwa kryminalne, jak i gospodarcze i drogowe. Według zestawienia najniebezpieczniejszym miastem w Polsce są Mysłowice (359,3 przestępstw na 1000 mieszkańców). Na drugim miejscu znalazło się Wąbrzeźno (94 przestępstwa na 1000 mieszkańców), a na trzecim Grajewo (87,8/1000). Które miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim są najniebezpieczniejsze. Sprawdzamy, jak sytuacja wygląda w miastach regionu? 

 

 

 

 

Na pierwszym miejscu znalazł się Gołdap (53,7 przestępstw na 1000 mieszkańców). To jedyna miejscowość z warmińsko-mazurskiego, która znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu - Gołdap zajmuje 8. miejsce.

 

 


Elbląg (25,3 przestępstw na 1000 mieszkańców) znajduje się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o najniebezpieczniejsze miejscowości Warmii i Mazur. Jak wynika z danych opublikowanych przez portal, w naszym mieście najczęściej dochodzi do przestępstw kryminalnych (18,4/1000 mieszkańców), a dużo rzadziej do przestępstw gospodarczych (4,4/1000) i drogowych  (1,2/1000). Sama wykrywalność wynosi 64 proc., co jest dosyć niskim wynikiem. Dla porównania w Gołdapi wynosi ona 96 proc., a w Mysłowicach 98 proc.

 

 

 

Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście, ale trzeba pamiętać, że wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej. Wysoka pozycja miasta w tym rankingu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, ale nie jest jednoznaczne z ogólnym poziomem niebezpieczeństwa w tymże mieście. Drobne przestępstwa nie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tak samo jak poważne przestępstwa kryminalne. Dla pełniejszego obrazu do tabeli zostały dodane informacje o przestępstwach o charakterze kryminalnym, gospodarczym i drogowym

 

 

- wszystkie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców - zaznaczają autorzy rankingu.

 

 

 


10 miast w województwie warmińsko-mazurskim z największą liczbą przestępstw na 1000 mieszkańców:

 

 

 

1. Gołdap (53,7 przestępstw na 1000 mieszkańców)
2. Nidzica (31,2 przestępstw na 1000 mieszkańców)
3. Elbląg (25,3 przestępstw na 1000 mieszkańców)
4. Olsztyn (24,8 przestępstw na 1000 mieszkańców)
5. Iława (22,4 przestępstw na 1000 mieszkańców)
6. Lubawa (22,4 przestępstw na 1000 mieszkańców)
7. Kisielice (22,4 przestępstw na 1000 mieszkańców)
8. Susz (22,4 przestępstw na 1000 mieszkańców)
9. Zalewo (22,4 przestępstw na 1000 mieszkańców)
10. Ostróda (19,9 przestępstw na 1000 mieszkańców)

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ ukropolin
  Poniedziałek, 28.08

  wpuszczajcie dalej wiecej ukrow bez zadnej kontroli a z pewnoscia w polsce bedzie bezpieczniej.

 2. 2
  --4
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 28.08

  Przedwyborcza analiza.

 3. 3
  +8
  ~ Dno i tyle
  Poniedziałek, 28.08

  Maszyny rolnicze jak kombajny jadą 130 tys miastem. Pytam się czy to wies czy miasto. Gdzie zakazy wjazdu maszyn rolniczych. Czy jest tak że rzadzi w Elblągu PSL to mamy wioche. A policji nie ma . Szaleją na motorach gdzie policja. Szaleją samichodami gdzie policja. Blokuja rowerzyści nam pieszym chodzenie po chodniku gdzie policja. Jeżdżą po dwie osoby ma hulajnogach gdzie policja. Może pora wysiąść z samochodow I pieszo chodzić. Jak nie potraficie pracowaći katac bandziorow. .

 4. 4
  +17
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 28.08

  Brawo! Jest coś, w czym jesteśmy lepsi od Olsztyna. A tak narzekacie na tego Wróblewskiego.

 5. 5
  +13
  ~ anna
  Poniedziałek, 28.08

  Przecież w Elblągu nie ma policji w autach ,czy pieszych patroli , a stojacych na skrzyżowaniach ostatni raz widziałem za czasów komendanta Starańczaka .

 6. 6
  +10
  ~ Roman
  Poniedziałek, 28.08

  Elbląg powinien być bezpiecznym miastem a nie jakimiś bałutami w łodzi. Prezydent miasta coś powinien z tym zrobić, bo on przecież powinien dbać o bezpieczeństwo elblążan więcej policji to by łobuzy się bały cokolwiek ukraść

 7. 7
  +13
  ~ Zal miasta i nas
  Poniedziałek, 28.08

  Elbląg jak widać upadł juz calkiem , dobito to miasto

 8. 8
  +12
  ~ dopiero pokażą
  Poniedziałek, 28.08

  Słaba wykrywalność w Elblągu wynika ze skumplowania się policji z ratuszem. Co do ukrów, to pełna zgoda - wpuszczeni jako V kolumna banderowców. Gwałcą, rezają, przemycają towar i migrantów, kradną, sabotują, szpiegują. Nasi Kamińscy i Wąsiki nadal twierdzą że ukry szpiegują dla Rosji, ale to nie prawda. szpiegują i sabotują na polecenie banderstanu z Kijowa. Odwdzięczają się za pomoc . Sabotują za niechęć Lachów do kupowania ich plew jako zboże. Sabotują kolej i zakażają wodę dlatego nasi drugi tydzień "nie mogą" znaleźć przyczyny i źródła bo śmierdzi ukrem jak radio- granatnik Szymczaka . Upadlińska mafia odgrywa się za szlaban na ich koncentraty owocowe. Wpuść hołotę na salony to ci podziękuje kupą na dywanie. Co dostaną, to sprzedadzą nawet ruskim.

 9. 9
  +12
  ~ ja
  Poniedziałek, 28.08

  a policja pożywia się w CPN za winklem a jak potrzeba to ich nie ma i podobno są bardzo zajęci, a w nocy pod mostami śpią w radiowozach, tfu na to wszystko!!!!!

 10. 10
  +18
  ~ Qwertz
  Poniedziałek, 28.08

  Sytuacja z wczoraj. Delikatesy na Gwiezdnej. Jeden gość odlewa się pod drzewem, dwóch pije piwo a do tego jakiś bezdomny idzie i drze się ku*wa! Raz za razem. Akurat jak przechodziłem na parking wjechał radiowóz, zrobili kółko i odjechali...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2441470623016