Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co z inwestycją przy ul. Wiejskiej? Od kiedy będą przyjmowane wnioski o najem lokalu?

07.02.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co z inwestycją przy ul. Wiejskiej? Od kiedy będą przyjmowane wnioski o najem lokalu?
Fot. Paweł Friedrich

Przy ul. Wiejskiej powstaną kolejne mieszkania czynszowe.  Na jakim etapie jest inwestycja i od kiedy będą przyjmowane wnioski o wynajem lokalu? Sprawdzamy.

 

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę drugiego już budynku przy ul. Wiejskiej 56.  Pierwszy budynek czynszowy pod tym adresem właśnie powstaje. Znajdzie się w nim 60 mieszkań o powierzchni od 41,78 m2 do 62,68 m2. Koszt tej inwestycji to 19,6 mln zł (z tego 8,5 mln zł to rządowe dofinansowanie). Jej zakończenie planowane jest w maju tego roku.

 

Prace idą zgodnie z harmonogramem. Myślę, że lokatorzy będą mogli się wprowadzić do nowych mieszkań na przełomie lipca i sierpnia

 

- mówi Agnieszka Nowińska, prezeska ETBS.

 

Towarzystwo niebawem zamierza ruszyć z kolejną inwestycją - budową budynku z mieszkaniami czynszowymi przy ul. Wiejskiej 56B. Obecnie trwa przetarg na jego wykonanie. Oferty zainteresowanych firm przyjmowane są do 17 lutego. Przedmiotem zamówienia jest budowa sześciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. W obiekcie znajdzie się winda i kondygnacja podziemna. Przed budynkiem powstanie 57 miejsc parkingowych, czytamy w ogłoszeniu przetargu. Zwycięzca przetargu będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania. Miastu również na drugi budynek udało się pozyskać dofinansowanie, w wysokości blisko 9 mln zł. 

 

Zakończenie tej budowy planujemy na pierwszy kwartał 2024 roku. To oczywiście będzie zależało od tego, czy uda nam się wyłonić wykonawcę w zaplanowanym terminie. Informacja o naborze wniosków na mieszkania w tym drugim budynku powinna się pojawić na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu już w II kwartale tego roku

 

- dodaje Agnieszka Nowińska, prezeska ETBS.

 

Warto dodać, że oba budynki przy ul. Wiejskiej znajdą się w rządowym programie "Mieszkanie Plus". To oznacza, że lokatorzy (spełniający określone kryteria) otrzymają dofinansowanie czynszu. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Geks
  Wtorek, 07.02

  Chyba pani prezes! Polska języka trudna!

 2. 2
  +2
  ~ Geks
  Wtorek, 07.02

  Chyba pani prezes! Polska języka trudna!

 3. 3
  +1
  ~ Geks
  Wtorek, 07.02

  Chyba pani prezes! Polska języka trudna!

 4. 4
  +3
  ~ Ona
  Wtorek, 07.02

  Nie ma w j.polskim słowa prezeska! Dramata normalnie!

 5. 5
  +7
  ~ skeG anO
  Wtorek, 07.02

  Rozumiem, że feminizmy niektórych denerwują, ale słowniki języka polskiego już od dawna zatwierdzają takie określenia z żeńską formą przysłówka jako prawidłowe. Stąd mamy określenie dyrektor/dyrektorka, księgowy/księgowa czy właśnie prezes/prezeska. Zresztą słowo prezeska było już zawarte w słowniku Lindego z 1858 roku. Stąd rozmawiamy z panią prezes, albo z prezeską firmy. Zresztą przykładowo Irena Szewińska to mistrzyni olimpijska, a nie pani mistrz olimpijski. Teraz też żeńskie określenia przyjęły formę jak ginekolożka, która zresztą jest również lekarką. Wiem, że to nazewnictwo wielu denerwuje, ale jest ono zgodne ze słownikiem języka polskiego i używanie ich jest właściwe. W wcześniejszych latach w szkołach średnich do nauczycieli mówiło się panie profesorze i pani profesor, ale już uczyła nas polskiego profesorka.

 6. 6
  +4
  ~ alojzy
  Wtorek, 07.02

  A co z trzema pustymi mieszkaniami w kamiennicy ZBK na ulicy Czerniakowskiej 27 ?

 7. 7
  +1
  ~ Prezeska
  Wtorek, 07.02

  Można użyć obu form, zarówno prezeska, jak i prezes. Stosując tę drugą formę, należy ją jednak poprzedzić słowem pani. tanowisko Rady Języka Polskiego z 2019 roku mówi o dążeniu do symetrii w nazwach jako „mającym podstawy społeczne”, a przede wszystkim – jako o „prawie, które należy zostawić samym mówiącym”.

 8. 8
  --3
  ~ Geks
  Wtorek, 07.02

  Świat zwariował, ginekolożka, lekarka, weterynarka, w Ukrainie, to może jeszcze w Litwie i w Węgrzech.

 9. 9
  +4
  ~ oo
  Środa, 08.02

  ..."Zakończenie tej budowy planujemy na pierwszy kwartał 2023 roku. To oczywiście będzie zależało od tego, czy uda nam się wyłonić wykonawcę w zaplanowanym terminie" ... , czy na pewno pani prezesko dobrze pani wyliczyła terminy? za 1,5 miesiąca kończy się pierwszy kwartał a wykonawcy nie ma, to jakim cudem pani dotrzyma to zobowiązanie ?

 10. 10
  0
  ~ Maks
  Środa, 08.02

  To jak nazwać Kobietę kierująca samochodem? Kierownica??????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1473598480225