Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu: Cieszę się, że była otwartość na dyskusję. Na pewno tu wrócę

05.02.2023, 23:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu: Cieszę się, że była otwartość na dyskusję. Na pewno tu wrócę
Fot. Paweł Friedrich

Europoseł Dominik Tarczyński spotkał się dziś (5.02.) z elblążanami, by porozmawiać o polityce europejskiej, ale nie tylko. - Wyjątkowa atmosfera. Elbląg piękny, ludzie wspaniali. Cieszę się, że była otwartość na dyskusję – mówił Dominik Tarczyński.

 


Do spotkania doszło w niedzielę (5.02.) w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych. Europoseł do Elbląga przyjechał na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego.

 

Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie to nie była kłótnia, jak to bywa na spotkaniach politycznych, tylko merytoryczna rozmowa i to było wspaniałe. Widać, że ludzie byli zainteresowani prawdziwą informacją, a nie taką, mówiąc kolokwialnie „nawalanką polityczną”. Bardzo dziękuję za zaproszenie panu wiceministrowi Andrzejowi Śliwce i posłowi Leonardowi Krasulskiemu

 

– zaznaczył Dominik Tarczyński.

 


Głównym tematem spotkania była afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim.

 

Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Elbląga, mieszkańcy naszego regionu mieli możliwość spotykania się z osobami, które mają coś do powiedzenia, a także potrafią odpowiedzieć na pytania. Dominik Tarczyński jest osobą, która ma dużą wiedzę jeśli chodzi o temat polityki zagranicznej, europejskiej. Obecna sytuacja związana ze skandalem korupcyjnym w Parlamencie Europejskim jest żywa w przestrzeni publicznej. Tym bardziej się cieszę, że dzisiaj pan poseł Dominik Tarczyński przyjął nasze zaproszenie, przyjechał do Elbląga i mógł z nami na ten temat porozmawiać

 

– mówił Andrzej Śliwka.Nie zabrakło także pytań z sali. - Poruszono temat Lasów Państwowych czy Konstytucji. Cieszę się, że Dominik Tarczyńśki przyjechał do Elbląga i mógł osobiście opowiedzieć na te pytania – dodał Andrzej Śliwka.

 


Podczas spotkania europoseł zapowiedział, że wróci jeszcze do Elbląga na kolejne spotkanie. - Na pewno wrócę do Elbląga, bo to, co dzieje się teraz w Parlamencie Europejskim jest przerażające. Niestety ta skala korupcji, ten skandal, który może zaważyć na przyszłości Unii Europejskiej jest przerażający. Trzeba się temu przyglądać, dlatego powrócę i będę informował, jak wyglądają prace w Parlamencie – zapewnił Dominik Tarczyński.


 

Europoseł Dominik Tarczyński to pierwsza osoba, która rozpoczęła cykl spotkań planowanych w naszym mieście. - Chciałbym, abyśmy w najbliższym czasie zorganizowali kolejne spotkania. Liczę na to, że w najbliższym czasie spotkamy się z panem Ministrem Przemysławem Czarnkiem, który w rozmowie ze mną powiedział, że z wielką przyjemnością przyjedzie do Elbląga. To samo pan premier Jacek Sanin. Rozmawiałem również z szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości panem europosłem Tomaszem Porębą, który z wielkim entuzjazmem przyjął zaproszenie do Elbląga – wymieniał Andrzej Śliwka.

 

 

To są osoby, które wiedzą, jak ważny jest Elbląg i jak ważną rolę odgrywa w Polsce. Mam nadzieję, że podobnie liczne grono przyjdzie na spotkania z tymi politykami, ile przyszło na spotkanie z Dominikiem Tarczyńskim

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%94.7 %5.3


Galeria / Europoseł Dominik Tarczyński w Elblągu:Cieszę się, że była otwartość na dyskusję ( zdjęć 44 )
Dodano: 2023-02-06 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --39
  ~ TeofilSkorupa
  Poniedziałek, 06.02

  Teraz widać, że tylko Prawu i Sprawiedliwości zależy na rozwoju naszego tak bardzo zaniedbanego przez poprzednie ekipy miasta. Tylko referendum i powołanie komisarza jest jednym lekarstwem na panujący marazm i degradacje Elbląga. Nie pozwólmy zmarnować tego co wszystkiego co nasz rząd zrobił dla tego regionu.

 2. 2
  +24
  ~ zbych bimber
  Poniedziałek, 06.02

  Przy okazji to poseł Tarczyński powinien zająć się swoim kolegą klubowym Czarneckim.

 3. 3
  +25
  ~ kazik gazownik
  Poniedziałek, 06.02

  Chcę jeszcze jedno zauważyć: Większość zebranych pamięta Gierka i Jaruzelskiego. Widzę, że PiS stawia na młodzież! To się chwali!

 4. 4
  +13
  ~ chester
  Poniedziałek, 06.02

  nikt tu na ciebie nie czeka

 5. 5
  --32
  ~ Wet
  Poniedziałek, 06.02

  Pan Śliwka na prezydenta Elbląga. Już nic miastu nie zaszkodzi, a miejmy nadzieję, że pomoże.

 6. 6
  +13
  ~ Frodo
  Poniedziałek, 06.02

  Towarzyszu skorupa pisowski podnóżku komisarzy to powoływali w stanie wojennym A tak w ogóle to nigdy więcej pisu

 7. 7
  --1
  ~ Kawa
  Poniedziałek, 06.02

  Młodzi dopisali. Brawo Elbląg!

 8. 8
  +7
  ~ kij
  Poniedziałek, 06.02

  Czy czasami nie popełnił pan europoseł faux pas dziękując za zaproszenie do Elbląga jako pierwszemu panu Śliwce zamiast panu posłowi Krasulskiemu?

 9. 9
  --31
  ~ rozsądni elblążanie
  Poniedziałek, 06.02

  Coraz więcej Elblążan rozumie że gwarancja rozwoju naszego miasta i regionu jest wybor nowego prezydenta z PIS. Tylko to otworzy nowe szanse. Glosowanie na kogokolwiek z KO lub o zgrozo oboecnego to gwarancja zastoju i bylejakosci oraz machania zlosliwie szabelką. Jednym slowem bedzie jak bylo.

 10. 10
  +13
  ~ AwG
  Poniedziałek, 06.02

  Panie Śliwka, czy pan jest z Elbląga?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2838859558105