Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na Zalewie będzie się dużo dziać

09.12.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zalewie będzie się dużo dziać
Fot. Paweł Friedrich

Sezon żeglarski i motorowodniacki dobiegł końca. Co planowane jest na przyszły rok? Podczas zorganizowanej dziś (9.12.) konferencji prasowej opowiedziano o wydarzeniach, jakie planowane są na 2023 rok.  

 

Od lat na Zalewie jest wiele imprez żeglarskich. Środowisko motorowodne, które jest coraz większe, nie miało sięjednak gdzie spotykać. Ludzie znali tylko tych, którzy stali obok siebie w marinie. Chcieliśmy stworzyć platformę integracji, wymiany doświadczeń, towarzyskiego spędzania czasu

– opowiadał Grzegorz Hejber, komandor Yacht Clubu Zalew Wiślany „Nowa Pasłęka“


 

W maju odbędzie się Puchar Mariny Elbląg. W czerwcu, tym razem w Tolkmicku, odbędą się Regaty Dwóch Marszałków. Nie zabraknie też Regat im. Jarka Rąbalskiego w Nowej Pasłęce. Planowany jest też Bursztyn Kopernika we Fromborsku, Błękitna Wstęga w Krynicy Morskiej, Fromborska Jesień we Fromborku i Grand Prix Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej

  - wymieniał Marian Drabiński, prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.W 2023 r. po raz pierwszy zostanie zorganizowany Żeglarski Puchar Żuław. - Wraz z Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim zorganizujemy Żeglarski Puchar Żuław na Optymistach dla dzieci. W tym cyklu mają się odbyć cztery regaty – dodał  Marian Drabiński.
 

Zaplanowano także dwa krajoznawcze rajdy motorowodniaków. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia. W tym roku zorganizowaliśmy zlot, na który było bardzo dużo chętnych. Przypłynęło 28 jednostek, średnio po 4 osoby, z całej Polski. Wszystko się udało. Każdy był zadowolony – opowiadał Stanisław Nowak, Komandor Ogniska Sportów Wodnych „Fala”.


Skąd decyzja, aby w przyszłym roku zorganizować dwa podobne wydarzenia. - Jeden zrobimy długi, a  drugi jeszcze dłuższy – śmiał się Stanisław Nowak. - Dzięki dyrektorowi Edwardowi Pietrulewiczowi uda się to zrobić.


Pierwszy rajd odbędzie się 7-11 czerwca. - To długi weekend. Rejs odbędzie się trasą Elbląg - Malbork - Biała Góra - Gniew  - Elbląg. To bardzo wymagająca trasa.  W zależności od warunków z Białej Góry do Elbląga wracócimy Wisłą lub Nogatem – wyjaśniał Grzegorz Hejber, komandor Yacht Clubu Zalew Wiślany „Nowa Pasłęka“.


Kolejny rajd odbędzie się 11-15 sierpnia.

Będziemy płynęli po Zalewie Wiślanym na trasie Nadbrzeże - Nowy Świat - Tolkmicko - Braniewo - Nowa Pasłęka - Elbląg. Wpłyniemy też na Zatokę Gdańską. Ciekawostką jest fakt, że w Nowej Pasłęce jest most drogowy teoretycznie podnoszony. W praktyce nikt nie pamięta, kiedy był podniesiony po raz ostatni. W przyszłym roku z okazji naszego przepłynięcia będzie podniesiony po raz pierwszy od lat

- mówił Grzegorz Hejber.Klub Dal też planuje zorganizować dwa żeglarskie wydarzenia. - W pierwszy weekend sierpnia zapraszamy na Regaty o Bursztyn Kopernika, a w pierwszy weekend września na Fromborską jesień – zapowiadał Piotr Orłowski, Komandor Morskiego Klubu Dal.


Na koniec spotkania Justyna Kożurno, organizator zawodów windsurfingowych, zaprosiła do Kadyn. - W czerwcu odbędą się Dni Otwarte, podczas których odbędą się darmowe szkolenia – zaowiedziała. - A 9 lipca zapraszamy do imprezę charytatywną. Tego dnia organizujemy regaty windsurfingowe w pięciu kategoriach. Będzie też licytacja. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla podopiecznych domów dziecka na kursy windsurfingowe.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Konferencja - Zacisze - Urząd Marszalkowski ( zdjęć 12 )
Dodano: 2022-12-09 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Będzie
  Piątek, 09.12

  Po referendum z innymi radnymi i wlodarzem. Oby jak najszybciej.

 2. 2
  +1
  ~ takie pytanko
  Piątek, 09.12

  Czy za referendum płacimy DRZEWEM Z LASU ?

 3. 3
  --1
  ~ Lud stopi lód.
  Piątek, 09.12

  Niestety za referendum musimy płacić z własnego portfela, ba nawet z zachowanych w skarpecie pieniędzy. Takie to czasy od kiedy jako suweren jesteśmy za wszystko odpowiedzialni.

 4. 4
  0
  ~ Sie dzieje
  Piątek, 09.12

  No i faj ie, zaplanowane imprezy wokoło Elbląga,a w Elblągu ? Stagnacja i staczanie siena dno. Można to powstrzymać, kopnąwszy w d....pękniętą tęgi starego ramola Wielkiegi Ptaka na motorku ,oddaj głos w referendum, nieć Witia tankuje za swoje.

 5. 5
  +1
  ~ Kazik
  Sobota, 10.12

  Od kiedy jakis elblązanie uszczuplil budzet z powodu tego czy bylo referendum czy nie?? Pieprzenie farmazanów dla pieprzenia! Budzet odczul wyzsze ceny komunikacji !!

 6. 6
  +3
  ~ kek
  Sobota, 10.12

  Czyżby wszystkie tygodniowe wydarzenia pan Pietrulewicz "odbębnił" w tej samej koszuli i marynarce?

 7. 7
  0
  ~ sezon słupowania
  Sobota, 10.12

  Przyśpieszenie wyborcze rozpoczęte. Bywa, że trzeba mówić o marzeniach a nie dokonaniach. Dotknęło to nawet żeglarzy, jednak Zalew i okoliczne akweny, to nie tylko żeglarstwo. Miny uczestników "zwołanej" są tak radosne jak te przedsięwzięcia - taki akwen, regaty Elbląga a startuje Tolkmicko i kilka jachtów na wodzie. więcej Niemców było na Zalewie niż naszych. Sukces za sukcesem, ale tylko na papierze i w kampanii. Nie licz chłopie na głosy żeglarzy, baloniarzy - oni też już wiedzą, że dokonasz wolty (oszukasz ich jak mieszkańców Elbląga ) zanim coś zrobisz lub spełnisz obietnice. Osiem i cztery lata temu też czytałeś z kartki "programy" a co z tego wyszło to widać. Konto w banku. pokaż dokonania na sprawowanej funkcji a nie bierz hobby innych ludzi za własne.

 8. 8
  --2
  ~ wreszcie
  Sobota, 10.12

  ~kek - wydaje się, że został bezdomnym.

 9. 9
  0
  ~ osiągnięcia???
  Sobota, 10.12

  Pietrulewicz już przebiera członkami w kierunku sejmu, senatu. Z list psl lub frakcji komunistycznej po nieboszczce PZPR.

 10. 10
  0
  ~ Osiągnięcia osiągnięcia?!
  Sobota, 10.12

  To bardzo dobra wiadomość ja napewno zagłosuję na mojego najlepszego dyrektora!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2570209503174