Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pierwsze w sezonie regaty na Zalewie Wiślanym. Żeglarze popłynęli o Puchar Mariny Elbląg

06.06.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsze w sezonie regaty na Zalewie Wiślanym. Żeglarze popłynęli o Puchar Mariny Elbląg
Fot. Jachtklub Elbląg

Jachtklub Elbląg rozpoczął sezon żeglarski długodystansowymi regatami o Puchar Mariny Elbląg w Suchaczu. Osiemnaście załóg ścigało się w minioną sobotę, 4 czerwca, na wodach Zalewu Wiślanego. 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego odbyło się sobotę (4 czerwca) w marinie Elbląg, a już tego samego dnia Jachtklub Elbląg zorganizował w Suchaczu długodystansowe Regaty o Puchar Mariny Elbląg.

 

Na starcie stanęło osiemnaście załóg, które ścigały się na trzech dystansach (28, 24 i 20 NM). W grupie I zwyciężyła załoga Błękitnej Bryzy. W grupie II najlepsza okazała się załoga Tory, a w grupie III Strefy Ciszy 2. Pierwsze miejsce w kategorii open zajęli żeglarze płynący na Strzale Północy. Wszystkie wyniki, wraz z tymi do Pucharu Bałtyku Południowego, prezentujemy poniżej. Wieczorem, w marinie Suchacz, odbyło się zakończenie regat, połączone z ogłoszeniem wyników, występem zespołu szantowego, a nawet tańcami. 

 

Pierwsze w tym sezonie regaty możemy uznać za udane. Pogoda nam dopisała. Wiatr tego dnia wyjątkowo sprzyjał żeglarzom. Dzięki temu wszyscy szybko opłynęli trasę

 

- mówi Bogdan Justyński z Jachtklubu Elbląg.

 

Samo miejsce organizacji Regat jest nieprzypadkowe, podkreślają organizatorzy. - Z mariną w Suchaczu współpracujemy już od jakiego czasu i jest to współpraca niezwykle udana. Tu w sezonie letnim przenosi się również nasza szkółka żeglarska - dodaje Bogdan Justyński. 

 

Najmłodsi także ścigali się na Zalewie Wiślanym w minioną sobotę. 

 

W regatach Elbląskiej Szkółki Żeglarskiej, towarzyszącym zawodom o Puchar Mariny Elbląg, wzięło udział 12 dzieci.  Dla nich, tak jak dla dorosłych, zorganizowaliśmy specjalnie podsumowanie regat. Podczas niego Marian Drabiński, prezes Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego wręczył młodym uczestnikom zawodów legitymacje członkowskie klubu. To dla młodych żeglarzy było również spore wydarzenie

 

- mówi Bogdan Justyński.

 

Organizatorami Regat o Puchar Mariny Elbląg jest Jachtklub Elbląg. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Patronem medialnym imprezy było info.elblag.pl.

 

Sezon żeglarski dopiero się rozpoczął, w te wakacje jeszcze kilkukrotnie będziemy mogli obserwować wyścigi jachtów na Zalewie Wiślanym. 8-10 lipca, podczas Festiwalu piosenki żeglarskiej "Szanty nad Zalewem", odbędą się Regaty o Puchar Tolkmicka. Tydzień później, 15-17 lipca, odbędzie się najważniejsza impreza sezonu - XI Międzynarodowe Regaty o Puchar Marszałków organizowane przez Pomorski Urząd Marszałkowski przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Marszałkowskim delegaturą w Elblągu. 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Fotorelacja z otwarcia sezonu żeglarskiego i zakończenia regat. Suchacz ( zdjęć 60 )
Dodano: 2022-06-06 | Fot. Jachtklub Elbląg
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Bożena L.
  Poniedziałek, 06.06

  Zdjęcie 30 i 35 - S.W. - miło Cię zobaczyć po tylu latach.

 2. 2
  +1
  ~ zad.upie?
  Poniedziałek, 06.06

  Coś tu śmierdzi, bo skoro marina Elbląg w Suchaczu, to chyba dla zmylenia kogoś. Czyżby w mieście Wróblewskiego i Czyżyka, poza ptakami nic nie było? Ani obrotnicy, ani defilady jachtów przed i po regatach. Skoro Suchacz, to Suchacz a nie Wąchock Północy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97876906394958