Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rewitalizacja groty droższa niż planowano. Miasto zapłaci za nią ponad 1 mln zł?

03.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rewitalizacja groty droższa niż planowano. Miasto zapłaci za nią ponad 1 mln zł?

Rewitalizacja groty w Parku Planty może okazać się droższa, niż planowano. Dwie firmy stanęły do przetargu na realizację tego zadania. Ich oferty przekraczają jednak budżet inwestycji. 

 

Grota od lat już stoi pusta, jednak elblążanie nadal kojarzą to miejsce z pysznymi lodami i rurkami z kremem, które kiedyś tu sprzedawano. Historia "ślimaczej górki" i samego Parku Planty jest jednak znacznie dłuższa. Sama grota to pozostałość po fortyfikacjach Nowego Miasta z okresu szwedzkiej okupacji z lat 1626-1635. W XVIII wieku, w miejscu szańca, rozpoczęto plantowanie i utworzono urokliwy park, który zdobiony był fontanną, wyposażony w scenę i muszlę koncertową, a atrakcją jego był "ślimak". Teraz miejsce to ma odzyskać dawna blask. Miasto chce zrewitalizować grotę. Pod koniec września ogłoszono przetarg na to zadanie. 

 

Zamówienie obejmuje m.in. odnowienie posadzek wejść na wzniesienie oraz istniejących schodów, wykonanie rampy dla osób niepełnosprawnych w biegu istniejących schodów od strony południowej, wymiana posadzek dwóch górnych tarasów widokowych i utwardzenie dolnego tarasu, odrestaurowanie istniejących murków oporowych przy wejściach na tarasy widokowe, montaż oświetlenia led w murkach oporowych, dostawa i montaż altany z kutych elementów na górnym dużym tarasie widokowym i wykonanie schodów prowadzących na taras dolny od strony ul. Armii Krajowej (etap I) oraz usługę pielęgnacji wykonanych nasadzeń zieleni z wyłączeniem pielęgnacji trawników przez okres 36 miesięcy od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia (etap II)

- czytamy w ogłoszeniu.

 

W środę, 30 listopada odbyło się otwarcie ofert. Złożyły je dwie firmy z Elbląga: Zakład Ogólnobudowlany Mirosława Markiewicza (zaproponowana cena 1 794 580 zł brutto) i BiT Dariusza Brodziaka (1 208 608,25 zł brutto). Obie przekraczają jednak kwotę, która na rewitalizację zamierza przeznaczyć Miasto - 895 700 zł (z tego 700 tys. zł to dofinansowanie unijne).

 

Oferty zostaną w tej chwili zbadane. Ratusz będzie musiał teraz zdecydować, czy przetarg unieważnić, czy dołożyć brakujące pieniądze. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ w....y elblązanin
  Sobota, 03.12

  Szok wywalanie pieniedzy w gówno jak najszybciej wywalcie Wróblewskiego bo on nas zniszzy marnuje nasze podatki roluje długi nasze prawnuki tego nie spłacą a jak syf był tak bedzie w Elblągu, kiedyś go zaorają i kukurydze posieją!!!!!!!!!!!!!!!!1wydają nasze pieniądze na pierdoły żeby koledzy zarobili na nikomu nie potrzebnych inwestycjach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +5
  ~ Andy
  Sobota, 03.12

  Też uważam, że w tych czasach są potrzebniejsze inwestycje! A miasto szasta pieniędzmi na prawo i lewo jakby miało za dużo kasy.

 3. 3
  +2
  ~ Ivucycy
  Sobota, 03.12

  Dziury na ulicach i chodnikach ! A tu następne wywalone pieniądze w błoto??!! Żenada !! Czas najwyższy zmienić to towarzystwo!

 4. 4
  +3
  ~ G
  Sobota, 03.12

  W tym mieście mozna się połamać potykając o zdewastowane chodniki!!!! Proponuję pochodzić pieszo i wtedy może wreszcie to ktos zrozumie!!!

 5. 5
  +7
  ~ :)
  Sobota, 03.12

  Jeden taksówkarz mówi, że to Grota Roweckiego

 6. 6
  +23
  ~ Wiecej pomnikow !
  Sobota, 03.12

  Proponuję Złotego Ropuchs pomnik na jazdej ulicy , na każdym rogu, więcej pomników. Ropuch umie wywakac nasze podatników pieniądze na pierdoly, wywalmy i jego.

 7. 7
  +2
  ~ Ppp
  Sobota, 03.12

  Czy w tym mieście nie ma na co wydawać piniedzy tylko na relikt przeszłości 1 mln i 700 na pomnik PRL dramat wróbel won

 8. 8
  +4
  ~ tradycyjnie
  Niedziela, 04.12

  Dlaczego "ratusz" nie sprzeda tej groty ? Nowak, do dzieła - sprzedaj albo zburz. skoro nikt się o grotę nie stara by ją kupić, to nie ma w niej interesu. Miasto odnowi ten obiekt i co? Sprzeda gotowy za ćwierć kosztów remontu?

 9. 9
  +7
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 04.12

  Po referendum w grocie zamieszka Smok Wróbelski.

 10. 10
  +5
  ~ @do Machupichcę
  Niedziela, 04.12

  O będzie straszno i śmieszno. I atrw6 turystyczną nową miec będziemy jak Ropuch będzie zual ogniem z rury....wydechowej motorka , haha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1044409275055