Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pełnomocnik Grupy Referendalnej złożył skargę na policję na radnego Tomczyńskiego. Zarzuca mu zniesławienie

30.11.2022, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pełnomocnik Grupy Referendalnej złożył skargę na policję na radnego Tomczyńskiego. Zarzuca mu zniesławienie

Od 14 listopada, na portalu społecznościowym facebook, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Tomczyński zniechęca elblążan do podpisywania się pod listą „za zorganizowaniem w Elblągu referendum”. Przypomnijmy, że referendum miałoby dotyczyć odwołania zarówno Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, jaki Rady Miasta. - W poniedziałek złożona została skarga w Komendzie Miejskiej Policji w Elbląg w związku z Art. 212  KK – informuje Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy referendalnej.

 
Dlaczego powstała grupa referendalna? - Nie można spać spokojnie, gdy nasze miasto jest wprowadzane w stan zapaści społeczno-ekonomicznej.  Błędna polityka zadłużania miasta, dramat w gospodarce ciepłem - podwyżki cen ciepła 64 %, blokowanie rozwoju portu, rozwalona komunikacja miejska, arogancja, arogancja i jeszcze raz arogancja  i nie tylko w stosunku do mieszkańców ale również do dziennikarzy – mówił w rozmowie z nami Stefan Rembelski, pełnomocnik grupy inicjatorów referendum.
 

8 listopada br., Komisarz Wyborczy potwierdził, że złożony wniosek w sprawie chęci zorganizowania referendum za odwołaniem Prezydenta Elbląga i Rady Miasta spełnia wszystkie wymogi formalne. - Nie można dłużej czekać, bo to jest stan przed zawałowy miasta, co pokazuje projekt budżetu - gdzie pieniądze na inwestycje są przeznaczone na obsługę zadłużenia. Będziemy łamać nogi na koślawych chodnikach i obrywać koła na dziurawych jezdniach - miasto idzie na zderzenie się ze ścianą. To jest efekt ośmioletnich rządów prezydenta Witolda Wróblewskiego i Rady Miejskiej w wydaniu PSL, PO - SLD. Z przerwaniem tych fatalny rządów nie można zwlekać, a jednego dnia - trzeba działać natychmiast, stąd inicjatywa referendum - podkreślił Stefan Rembelski.


Radny Andrzej Tomczyński postanowił wyrazić swoje zdanie za pomocą portalu społecznościowego facebook, gdzie napisał: 

To jest czyn zabroniony i może być ścigany z kpk. Czekamy na zamieszczenie przeprosin na łamach lokalnych mediów  w przeciwnym razie wystąpimy na drogę postępowania sądowego. Pan Andrzej Tomczyński reprezentuje Radę Miejską w Elblągu i mniemam, że Rada Miejska nie podziela  stanowiska wyrażonego przez radnego, gdyż  w innym przypadku byłaby współwinna temu pomówieniu

– podkreślił 18 listopada w rozmowie dla info.elblag.pl Stefan Rembelski.Grupa referendalna oczekuje przeprosin. - Wyrażamy dobrą wolę polubownego załatwienia tej sprawy i prosimy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu  Pana Antoniego Czyżyka o odcięcie się od tego podłego wpisu radnego Andrzeja Tomczyńskiego poprzez wysłanie stosownego komunikatu do wszystkich lokalnych mediów w Elblągu – stwierdził 18 listopada Stefan Rembelski. - Procedura zbierania podpisów za odwołaniem Prezydenta Miasta Elbląga i Rady Miejskiej w Elblągu ruszyła i nic jej nie powstrzyma. Zachowajcie Państwo chociaż resztki godności i honoru - nie posuwajcie się do rzeczy prawem zabronionych, do zachowań cynicznych, nikczemnych, nie liczących się z kodeksem honorowym. Uszanujcie demokratyczne zasady komunikacji społecznej. Po prostu  - jak nie wiecie jak się zachować, zachowajcie się przyzwoicie”Grupa referendalna nie doczekała się przeprosin. Post radnego nie został także skasowany i do dziś widnieje na facebook-owej tablicy Andrzeja Tomczyńskiego.


 

W poniedziałek, 28 listopada, została złożona skarga w Komendzie Miejskiej Policji w Elbląg w związku z Art. 212 § 2 KK

– przyznał dziś Stefan Rembelski.
 


Art. 212 KK dotyczy zniesławienia:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +39
  ~ Co za wstyd
  Środa, 30.11

  Niestety za bezmyślne kłapanie dziobem , pomówienia, falszywe oskarżenie cenę się płaci! Mrzonki, zbyt wybujała wyobraznia to za mało aby publicznie sobie kogoś oskarżać ! I jest to 1 nauczka!

 2. 2
  +27
  ~ zorro
  Środa, 30.11

  dlaczego radny - emeryt dorabia jeszcze w EPWiK?

 3. 3
  +30
  ~ Upadły Harley
  Środa, 30.11

  Nie wolno odpuszczać dziadkowi - skazanie z kodeksu karnego pozbawi go kolesiowskiej posadki w epwik i będziemy sprawdzać czy po wyroku nie będzie próbował się wcisnac na umowę zlecenie do UM lub innych spółek i jednostek podległych miastu. Dodatkowo prawdopodobnie osoba karana nie może być radnym.

 4. 4
  +30
  ~ MO
  Środa, 30.11

  71 lat, a jaki wystraszony zbieraniem podpisów.

 5. 5
  --14
  ~ Polonistą
  Środa, 30.11

  Co wy cpiecie? Ten artykuł jest tragicznie napisany, czy wy zdaliście maturę? Typowy pisowski poziom, brawo redakcja

 6. 6
  +13
  ~ Kara Mustafa
  Środa, 30.11

  Lsd pewnie pęka z dumy -:)

 7. 7
  +16
  ~ tak jest
  Środa, 30.11

  Ta sprawa tylko do Prokuratora.Listy wyborcze, czy te do referendum zawsze wypełniane są zgodnie z wymogami i tak PKW ustanawia.Radny oskarża kogo, więc trzeba radnego posadzić i sprawa załatwiona, jak taki ktoś może być radnym?No ale teraz inni radni będą gościa bronili , bo już pan Czyżyk wymigał się.Pozbawić immunitetu i to natychmiast.

 8. 8
  +19
  ~ pytam
  Środa, 30.11

  Ciekawe jak kandydował to sam zbierał podpisy, to jak je wykorzystał skoro teraz insynuje .Czy sam na swojej skórze to sprawdził, niech komisarz wyborczy sprawdzi te wszystkie podpisy na tego gościa.

 9. 9
  +35
  ~ zmiana? - po co?
  Środa, 30.11

  Myślałem, że pan Rembelski nie poluje na kogokolwiek i tym różni się od odwoływanych. A treści zapisu pana Tomczyńskiego nie wynika którą grupę miał na myśli , a tych w Elblągu jest kilka - legalnych i nie legalnych. Sądziłem że pan Rembelski nie podlega w tym przypadku zasadzie "uderz w stół". Tomczyński nie dostanie żadnego zarzutu a być może nawet policja nie podejmie sprawy, bo nie wskazano imiennie i z nazwy przed kim mieszkańców ostrzega. Ktoś wyliczył zasługi pana Rembelskiego w Pasłęku i tutaj cisza, a aż się prosi sprostowanie lub sąd. Liczyłem, że Rembelski będzie inny niż odwoływani. Dziwne objawienie. Nie chcę by kocioł zamienił garnek. Nie ekonomika miasta niesie ludzi do referendum, a bardziej stosunek władzy do ludzi. Radny ostrzega przed wyłudzeniem Na horyzoncie widać zonk

 10. 10
  +9
  ~ Tak stefano
  Środa, 30.11

  Tak, za bezmyślne kłapanie się płaci. Czytać trzeba umieć i pisać trzeba umieć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1008059978485