Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy (zobacz zdjęcia)

21.11.2022, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Młodzieżowe drużyny pożarnicze z powiatu elbląskiego i powiatu braniewskiego otrzymały dziś (21 listopada) promesy finansowe na zakup sprzętu. - Jestem przekonany, że promesy zostaną dobrze wykorzystane. (...) Uczycie się od społeczności strażaków, czym jest odpowiedzialność, czym jest dobroć, troska o drugiego człowieka. To jest niezmiernie ważne - mówił do młodzieży działającej przy OSP wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. 

 

 

Uroczysta zbiórka z okazji  wręczenia promes finansowych dla młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatów elbląskiego i braniewskiego odbyła się w poniedziałek, 21 listopada w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. 

 

 

Wpierw muszę się zwrócić do młodych strażaków, którzy w dalszej drodze swojego życia chcą się związać ze strażą pożarną. To jest naprawdę świetny wybór. Uczycie się od społeczności strażaków, czym jest odpowiedzialność, czym jest dobroć, troska o drugiego człowieka. To jest niezmiernie ważne. Jeśli chodzi o opiekunów, to chciałbym się państwu nisko pokłonić. Praca, którą państwo wykonujecie, to jest pewnego rodzaju misja. Liczę na to, że nadal będziecie wkładać w nią tyle determinacji i siły, aby tę misję wykonywać i działać na rzecz dobra małych ojczyzn, społeczności lokalnych. My, jako przedstawiciele rządu będziemy państwu w tym pomagali, bo naprawdę zależy nam na tym, aby Ochotnicze Straże pożarne, młodzieżowe drużyny pożarnicze rozwijały się i kwitły. Życzę samych sukcesów i determinacji w działaniu

 

- mówił obecny podczas uroczystości wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.

 

 

Warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP również podziękował opiekunom grup pożarniczych za ich "ciężką pracę i dużo poświęconego czasu". Młodzieży pogratulował zaangażowania. - Mam nadzieję, że wytrwacie aż do drużyn seniorskich, a później wielu z was będzie kandydatami do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Na to liczymy - podkreślał nadbryg. Tomasz Komoszyński.

 

Podczas uroczystości promesy przekazano dziewiętnastu młodzieżowym drużynom pożarniczym funkcjonującym przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w: Braniewie, Dobrym, Fiszewie, Fromborku, Godkowie, Gronowie Elbląskim, Jelonkach, Łęczu, Milejewie, Młynarach, Ogrodnikach, Pomorskiej Wsi, Rzecznej, Stegnach, Tolkmicku, Zastawnie, Zielonce Pasłęckiej, Zwierznie i Żurawcu. Łącznie do wszystkich drużyn z całego województwa warmińsko-mazurskiego trafi 660 tys. zł.


 

Cieszę się, że zarówno w powiecie braniewskim, jak i w powiecie elbląskim tych młodzieżowych drużyn jest sporo. Nadal mamy jeszcze dużo do zrobienia. W naszym województwie mamy dużo ponad 500 jednostek OSP, a promes wręczymy tylko 183. To świadczy o tym, że mamy tylko 183 młodzieżowe drużyny pożarnicze. Dużo pracy jeszcze przed nami. Trzeba zachęcać też pozostałe jednostki, aby takie drużyny tworzyły. (...) Promesy to nie jest pierwsze rządowe wsparcie młodzieżowych drużyn w tym roku. Mam nadzieję, że młodzieżowe drużyny pożarnicze nadal będą dostrzegane, bo jak widzimy, drzemie w nich duży potencjał

 

- dodał nadbryg. Tomasz Komoszyński.

 


MDP to komórki organizacyjne jednostek OSP. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami młodzieżowych drużyn może być młodzież do 18 roku życia. Do zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląg: Młodzieżowe drużyny pożarnicze otrzymały promesy ( zdjęć 40 )
Dodano: 2022-11-21 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Pamiętajcie
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 21.11

  Za bycie strażakiem jest chuj w dupę

 2. 2
  +1
  ~ Odnosze sie do Pamietajcie
  Ponad tydzień temu, Poniedziałek, 21.11

  Obrzydliwy wstrętny komentarz człowieku w jakim otoczeniu się wychowales aż trudno sobie wyobrazić kim ty jesteś używając takich wulgarnych słów wystawiles sobie okropne świadectwo dla mnie i mojej rodziny zawód Strażaka zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek za bardzo ciężka i niebezpieczną pracę jeszcze raz powtarzam szacunek dla dzielnych strażaków się należy

 3. 3
  +1
  ~ Ja
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  Wicemister człowiek mlody, umiejacy się wypowiedzieć beż dukania i wydajen sie poukładany. W mojej ocenie o ry kandydat na fotel prezydenta naszego pięknego miasta.

 4. 4
  +1
  ~ kij
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 22.11

  No i się dzieje, komisarz jest wszędzie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2075870037079