Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szpital miejski w Elblągu: Po pół roku od zamknięcia pediatria wznowi działalność? 

10.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital miejski w Elblągu: Po pół roku od zamknięcia pediatria wznowi działalność? 

Najmłodsi pacjenci są już przyjmowani na pediatrię szpitala miejskiego? Sprawdzamy. Oddział został zamknięty pół roku temu. Działalność miał wznowić w sierpniu. 

 

Oddział pediatryczny w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu zamknięto w lutym tego roku. Początkowo planowano, że "czasowe zawieszenie działalności" potrwa do końca lipca - taka informacja nadal znajduje się na stronie internetowej placówki. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to znacznie dłużej. 

 

Oddział nadal jest zamknięty. Jednocześnie cały czas w szpitalu prowadzone są prace remontowe. Dopiero po ich zakończeniu wrocimy do tematu wznowienia działalności pediatrii. To będzie już w przyszłym roku. Do tej pory dzieci przyjmowane będą na drugi oddział pediatrytczny w Elblągu, funkcjonujący w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

 

- informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego w Elblągu. 

 

Jak dodaje rzeczniczka szpitala, w przyszłym roku wrócą również do planu połączenia oddziałów pediatrii i utworzenia jednego, który będzie funkcjonował w Szpitalu Miejskim w Elblągu.

 

Te plany są jak najbardziej aktualne. Wrócimy do nich po zakończeniu remontu, w momencie, kiedy będziemy mogli uruchomić pediatrię

 

- dodaje Małgorzata Adamowicz.

 

Przypomnijmy. O pomyśle połączenia jej z oddziałem pediatrycznym funkcjonującym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym mówiono już dwa lata temu (wtedy też zaplanowano przenosiny w drugą stronę i utworzenie w Elblągu tylko jednej porodówki przy ul. Królewieckiej, to zostało już zrealizowane). Rzeczniczka WSZ zapewniała, że "nie ma mowy o likwidacji świadczeń pediatrycznych, ani o zmniejszeniu liczby łóżek pediatrycznych w naszym mieście", a dojdzie jedynie do "centralizacji usług pediatrycznych w naszym mieście mają na celu dobro dzieci i młodzieży, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów i środków". Przeciw bowiem takiemu połączeniu oddziałów byli rodzice młodych pacjentów. Całkiem niedawno krytyczny głos w tej sprawie zabrali również lekarze zatrudnieni na pediatrii szpitala przy ul. Królewieckiej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

Szpital miejski ma przejąć oddział szpitala wojewódzkiego wraz z lekarzami i pozostałą kadrą. Jednak nie wiadomo, czy wszyscy zatrudnieni tam specjaliści zdecydują się na przejście, to z kolei mogłoby spowodować kolejny problem. 

 

- Czy będziemy mieli wystarczającą ilość lekarzy, aby uruchomić oddział? Do odpowiedzi na to pytanie wrócimy w przyszłym roku, gdy, na etapie organizacji pracy oddziału - przekonuje rzeczniczka szpitala. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zaoczny
  Środa, 10.08

  Dyrektor / poseł Gellert blokuje od kilku lat przeniesienie pediatrii z wojewódzkiego do miejskiego , ale w drugą stronę bardzo chętnie zabrała lepiej prosperujące polożnictwo i ginekologię z Miejskiego do wojewódzkiego . Ma kobieta tupet i poparcie .

 2. 2
  +5
  ~ Dreptak
  Środa, 10.08

  Pediatria w Miejskim zamknięta od lutego??? To niech rzecznik szpitala poda, ilu pacjentów hospitalizowała w styczniu czy IV kwartale 2021; papier wszystko przyjmie a działalność oddziału była tak samo realna jak respiratory od sprzedawcy kałaszników; państwo PiS pełną gębą…

 3. 3
  +4
  ~ Polityczne szambo elbląskie
  Czwartek, 11.08

  Tajemnicą poliszynela jest fakt, że gruby na motorku chcia...sprzedać cay szpital miejski, ale mu nie wyszło.Stąd te zaykanie oddziałów i mydlenie oczu, że są nierentowne, nie wydajne.

 4. 4
  +3
  ~ powiedziano
  Czwartek, 11.08

  No cóż, Małgorzata Adamowicz od Piekarczyków. Oddział być może "ruszy" w przyszłym roku. Podpowiem - bezpieczniej jest powiedzieć, że w tym dziesięcioleciu. W szpitalu, tak jak w obiekcie Antka w czasie rozbudowy, nikt nie wie co będzie jutro i kiedy koniec budowy? Czy PO i koalicjanci zawsze muszą bredzić (autor: Wróblewski z koalicji).

 5. 5
  +4
  ~ brak głowy
  Czwartek, 11.08

  ~Zaoczny - formalnie Gelert nie ma nic do szpitala miejskiego ani parkingów (na tym się zna) przy nim. To co się dzieje , to efekt nacisków partyjnych w koalicji i udział w tym też Missana.Szpital miejski , to rozbuchane ambicje Wróblewskiego wdzięcznego za poskładanie barku bez dochodzeń. Kupa pieniędzy idzie na ten szpital - remonty, częsty pustostan. Przy poprawnie funkcjonującym "wojewódzkim" wystarczyła by geriatria w "miejskim" na Komeńskiego (powoli wyprzedawanym).

 6. 6
  0
  ~ elbong
  Czwartek, 11.08

  Nie!!! dla przeniesienia pediatrii do miejskiego chory pomysł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1830310821533