Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Zginęły cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko. Poznamy przyczyny tragedii?

08.08.2022, 11:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zginęły cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko. Poznamy przyczyny tragedii?
Fot. Komenda Miejska PSP Elbląg

Dramat na S22. Życie 2-latki, która trafiła wczoraj do szpitala nie jest zagrożone, informuje policja. Jej rodzice i 4-letni brat zginęli w wypadku w okolicach Kamiennika Wielkiego. Śmierć poniósł również 21-letni kierowca drugiego auta. Przyczyny tragedii wyjaśnia elbląska prokuratura.

 

 

Do dramatycznego zdarzenia, w wyniku którego zmarły cztery osoby, doszło w niedzielę (7 sierpnia) po godz. 16 na trasie S22 w pobliżu Kamiennika Wielkiego. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Chevroletem, w kierunku Elbląga, podróżowała czteroosobowa rodzina z Gdańska. 32-letni mężczyzna, jego 32-letnia żona oraz ich 4-letni syn ponieśli śmierć na miejscu. Ocalała 2-letnia córka pary.

 

Dziewczynka została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Olsztynie. Dziś (8 sierpnia  - przyp. red.) już można powiedzieć, że jej życiu nic nie zagraża

 

- mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

Zmarł również jadący drugim autem kierowca volkswagena - jak podaje policja to 21-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego.

 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia elbląska prokuratura we współpracy z policją.

 

W tej chwili wiemy tylko tyle, że do wypadku doszło na prostej drodze, przy dobrej pogodzie. W momencie zderzenia jeden z pojazdów, najprawdopodobniej chevrolet, znajdował się na nie swoim pasie ruchu. To wyniki prowadzonego śledztwa powinny dostarczyć odpowiedzi na pytania o to, jak doszło do tej tragedii

 

 

- dodaje Jakub Sawicki.

 

 

Więcej na temat przyczyn wypadku będziemy mogli powiedzieć po przeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar i poznaniu opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu

 

- mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 


Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Według informacji  przekazanych przez Komendę Główną Policji tylko w niedzielę w Polsce doszło do 9 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, od początku wakacji było ich 238.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Arc
  Poniedziałek, 08.08

  Był apel do dziennikarzy w poprzednim artykule aby sprawdzili poprawność działania straży pożarnej w tym wypadku (bo były mocne przesłanki, że "odwalili maniane") - no to "rzetelni dziennikarze" usunęli wszystkie komentarze - brawo "info" trzymacie poziom ... jak zawsze niski...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90716195106506