Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Parkrun pamięci Jana. Elblążanie pobiegli dla tragicznie zmarłego kolegi

21.05.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parkrun pamięci Jana. Elblążanie pobiegli dla tragicznie zmarłego kolegi
Fot. - Paweł Friedrich

Elbląscy biegacze uczcili pamięć tragicznie zmarłego kolegi. Jan to jeden z czterech mieszkańców powiatu elbląskiego, którzy stracili życie w wypadku samochodowym pod Bydgoszczą. Jego pamięci poświęcono dzisiejszy (21 maja) parkrun.

 

 

Jan z nami biegał. Jeszcze niedawno był z nami. Ta tragedia nami wstrząsnęła. Ten parkrun dedykowaliśmy jego pamięci

 

- mówi Renata Sowa, współorganizatorka parkrun w parku Modrzewie. 

 

Pamięci Jana, tragicznie zmarłego w wypadku, do którego doszło w poniedziałek (16 maja) na drodze ekspresowej S5 w miejscowości Niewieścin, pod Bydgoszczą poświęcono sobotnią edycję elbląskiego parkrunu. W biegu, który odbył się dziś (21 maja) rano w parku Modrzewie, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Na znak żałoby po zmarłym koledze biegacze na trasie pojawili się w czarnych koszulkach. Udział w dzisiejszym wydarzeniu wzięli również najbliżsi zmarłego. 

 

Nasze biegi odbywają się o blisko roku. Zdążyliśmy się w tym czasie poznać, to już taka nasza rodzina. Jan był jednym z nas, jego śmierć bardzo nas poruszyła. Chcieliśmy uczcić jego pamięć w swoim kręgu

 

- dodaje Renata Sowa. 

 

Przypomnijmy. W tragicznym wypadku w Niewieścienie zginęło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego, pracowników fabryki mebli z Elbląga. Auto, którym podróżowali mężczyźni, znalazło się między dwiema ciężarówkami i zostało przez nie zmiażdżone. Śmierć na miejscu ponieśli pasażerowie i kierowca. Ofiary miały: 24, 38, 39 i 41 lat. Prokuratura Rejonowa w Świeciu postawiła zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym 53-letniemu mieszkańcowi powiatu toruńskiego, który kierował ciężarowym volvo. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Parkrun poświęcony pamięci Jana ( zdjęć 30 )
Dodano: 2022-05-21 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Laura
  Sobota, 21.05

  Super biegi bardzo słuszna inicjatywa tylko zapomnieliście Państwo wspomnieć 3 mężczyzn co również zginęło w tym wypadku to tak na marginesie ale super inicjatywa

 2. 2
  +3
  ~ aruaL
  Sobota, 21.05

  Bieg był poświęcony koledze, jednej z czterech ofiar, który biegał z tymi miłośnikami biegów. Pozostała trójka nie biegała z nimi, więc nie byli ich znajomymi. Stąd wspominają swojego kolegę. Zresztą w artykule jest informacja o wszystkich ofiarach tego tragicznego zdarzenia.

 3. 3
  +2
  ~ D.K.
  Niedziela, 22.05

  Biegłem w intencji nie tylko Jasia ale i reszty kolegów z pracy . Organizatorom wręczyłem koszulkę z biegówUltra wysoczyzny jak i Parkrun #51 . Oczywiście na cele charytatywne .

 4. 4
  +1
  ~ Dzieci budaphrenu
  Niedziela, 22.05

  Kocham PARK Modrzewie ukochany Cmox!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1122500896454