Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szkoły ponownie zamknięte, ale nie dla półzimowisk! Gdzie tu sens?

27.01.2022, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szkoły ponownie zamknięte, ale nie dla półzimowisk! Gdzie tu sens?

Resort edukacji ponownie zamyka szkoły. Jak się okazuje nie dla wszystkich. Większość uczniów w najbliższym czasie czekają lekcje przed komputerem, bez przeszkód jednak w placówkach oświatowych mogą się odbywać półzimowiska. 

 

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W czwartek, 27 stycznia odnotowano ponad 57 tys. nowych przypadków. Tym samym padł kolejny w ostatnim czasie rekord. Ministerstwo Edukacji i Nauki, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, po raz kolejny wprowadziło zdalne nauczanie. Od dziś, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. 

 

W województwie warmińsko-mazurskim, a więc również w Elblągu, trwają obecnie ferie. Czy to oznacza, że szkoły będą otwarte dla dzieci, które spędzają w nich półzimowiska?

 

Obecnie w kilku elbląskich szkołach trwają półzimowiska. Odbywają się one w reżimie sanitarnym. Jak słyszymy nowe obostrzenia, dotyczące zamknięcia szkół dla części uczniów, nie obowiązują uczestników zajęć organizowanych w trakcie ferii.

 

Rozporządzenie ministra dotyczy tylko nauki, a nie ferii. Półzimowiska, które odbywają się w: Szkole Podstawowej nr 6, SP nr 16, Sportowej Szkole Podstawowej nr 3, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 i SOS-W nr 2 nie zostają więc zawieszone. Warto dodać, że zgodnie z wytycznymi GIS, zajęcia podczas ferii odbywają się w zmniejszonych, 12-osobowych grupach. Do tej pory również nie mieliśmy potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem wśród uczestników półzimowisk

 

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Wiele z elbląskich placówek, jeszcze przed feriami i decyzją MEiN, przechodziło na nauczanie zdalne lub hybrydowe ze względu na potwierdzone przypadki zakażeń. Nadal dużą grupę, wśród ponad 2200 elblążan objętych aktualnie kwarantanną, stanowią uczniowie i nauczyciele.

 

Nadal trwają kwarantanny nakładane na poszczególne klasy, jeszcze przed feriami. Pewnie w najbliższych dniach to się zmieni. Nie zapominajmy jednak, że cały czas czynne są przedszkola. W Elblągu sporo jest takich placówek, w których w ostatnim czasie potwierdzono przypadki zakażeń, niektóre również przeszły na zdalne. Pozostałe przypadki zakażeń i kwarantanny to głównie efekt powiązań rodzinnych, zależności w pracy. Pojedyncze zakażenia zdarzają się w szpitalach, domach pomocy społecznej

 

- wylicza Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Partycjusz
  Czwartek, 27.01

  A w którym momencie obostrzenia trzymały się kupy? Isc do kina możesz, popcorn juz nie. Pierwszy przykład z brzegu. Za daleko zabrnęli z tymi bzdurami to teraz nie wiedzą jak się z tego wymiksować. P.s. proszę w moim wywodzie nie mylić obostrzeń z pandemią

 2. 2
  +13
  ~ Czytelnik
  Czwartek, 27.01

  Powiem tak a co u nas ma logikę i sens wszystko jest popie......olone

 3. 3
  +12
  ~ hd
  Czwartek, 27.01

  Najważniejsze, że dzieci Morawieckiego mają gdzie chodzić do szkoły. Szkół nie podlegających pod kuratoria, obostrzenia nie dotyczą. W końcu gdzieś elity trzeba wykształcić.

 4. 4
  +9
  ~ Arc
  Czwartek, 27.01

  Szukać sensu w obostrzeniach to szaleństwo.

 5. 5
  +5
  ~ Prowizorka
  Czwartek, 27.01

  W robocie trzymają na kupie, nie ma dystansu więc logoczne ze nic sensu nie ma, kazdy dmucha, pierdzi, chucha, kicha ,prowizoryczne restrykcje śmiechu warte ! Za chwilę to wszystko pierd.... ie z hukiem i ludzi do roboty zabraknie i ci mądrzy szefowie sami będą zapierd... c i wtedy pokażą swoje zdolności menadzerskie bo większość z nich mało kuma co robią im podlegli

 6. 6
  +2
  ~ Taka karma
  Czwartek, 27.01

  1 zassda dbać o siebie i wlasne zdrowie , nie obracac się na nic o na nikogo bo nie warci tego ludzie ani praca, nikt vi nie podziękuję tylko jeszxze opierd... po premii i podwyzce ! ktoś nie dba o ciebie ty nie dbaj o niego

 7. 7
  +9
  ~ CYRK
  Czwartek, 27.01

  Cała ta sr..andemia nie trzyma się kupy. Powoli zaczyna się sypać. Borisek jak miał stołeczek stracić prze imprezki w mega covidzie od razu odwołał całą błazenadę. Już bez paszportów można wchodzić i szmat nie trzeba nosić. Da się ;) Wystarczy żeby lekarze zaczęli LECZYĆ a nie wysyłać na fałszywe testy i kazać leżeć i czekać z witaminką i paracetamolem. Dla wielu przez to jest za późno. Ludzie leczą się na własną rękę, bo lekarz jak pizzeria na telefon.

 8. 8
  0
  ~ W PiSzdu
  Czwartek, 27.01

  Strasznie się czepiacie!!!! Nasz kochany rząd i Partia Pana Jarka robi wszystko żeby było Wam dobrze, nie wdzięczni jesteście....wszystko dostaliście....może i troszkę więcej dla siebie biorą ale i Wam dają - tylko jęczeć potraficie....tu w internetach!!! Jakby Wam tak źle było to byście może na ulicę wyszli....ale dupki w domku grzejecie a tylko czasami tu coś napiszecie...... Mi się tam wydaje , że tak naprawdę jest super...bo jak inaczej to byście z godnością znosili.....ejjjj szkoda słów - na razie jest extra :)

 9. 9
  +4
  ~ EDI
  Piątek, 28.01

  jaki jest sens szczepien skoro zaszczepieni nawet po tzrech dawkach choruja i umieraja i to czesniej niz niezaszczepieni?

 10. 10
  --3
  ~ Do Edi
  Piątek, 28.01

  Nie pisz bzdur i nie przeklamuj rzeczywistosci, szczepionka nie chroni przed zachorowaniem ale lagodzi przebieg, a poki co umierają niezaszczepieni, to ze umrze zaszczepiony na covid to w powiazaniu chorobami serca, cukrzycy ,raka czy otylosci lub z tego ze mial umrzeć! Skąd bierzesz te dane?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2255129814148