Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Przybywa pacjentów chorych na COVID-19. Szpital zamyka oddział chorób płuc

12.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przybywa pacjentów chorych na COVID-19. Szpital zamyka oddział chorób płuc

Szpital miejski w Elblągu aktualnie wypisuje pacjentów z oddziału chorób płuc i przygotowuje go dla pacjentów covidowych. Na oddziale zakaźnym, gdzie od dwóch tygodni leczone są osoby zakażone koronawirusem, zaczyna już brakować miejsc. 
 

Decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego o poniedziałku, 14 listopada, oddział chorób płuc zostanie przekształcony na oddział covidowy. Dzięki temu zyskamy 23 dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19

- informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 
 

Elbląski szpital miejski przyjmowanie pacjentów z COVID-19 tym razem rozpoczął 29 października. Zapewniono dla nich 28 łóżek, zamykając oddział zakaźny. Jednak ta liczba już za chwilę może być niewystarczająca. Stąd decyzja o zwiększeniu ilości łóżek covidowych. 

Obecnie mamy 25 pacjentów covidowych i dodatkowo 6 pacjentów z koronawirusem pod respiratorami. W ciągu ostatniej półtorej dobry zmarły dwie osoby. Od 14 listopada, gdy  przekształcimy oddział chorób płuc, będziemy mieli ogółem 51 miejsc covidowych. Do tego jeszcze mamy 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, w trakcie badania i 10 łóżek respiratorowych

- dodaje Małgorzata Adamowicz. 
 

Obecnie, jak informuje rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzek, w całym województwie warmińsko-mazurskim z 631 łóżek dostępnych dla pacjentów covidowych zajęte są 373. Natomiast z 73 dostępnych miejsc respiratowych zajęte są 43. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Goji
  Piątek, 12.11

  A kiedy zamkną oddział kibli?

 2. 2
  0
  ~ Pol
  Piątek, 12.11

  Powinni wszyscy być zaszczepieni bo będzie się to ciągnęło w nieskończoność zarazki roznoszą nie zaszczepieni .

 3. 3
  --7
  ~ Vic vic bryk
  Piątek, 12.11

  No nastał już czas, aby ukarać tych, którzy poważnie włączyli się w proces przeciwdziałania epidemii, a więc się zaszczepili dwoma dawkami, niektórzy przyjęli już trzecią, przestrzegali nakazy sanitarne, w tym prawidłowo nosili maseczki w wymaganych miejscach i sytuacjach. Teraz w nagrodę trzeba im ogłosić lockdawn, a wszyscy niezaszczepieni i sceptycy koronawirusa powinni być wynagrodzeni możliwością przebywania i to bez maseczek w kinach, restauracjach, sklepach, środkach komunikacji miejskiej czy na imprezach masowych. Bo odnieśli zwycięstwo i swoją postawą konsekwentnie udowadniali, że pandemia Covid to ściema i zmowa kapitału i innych wrogich sił. A ludzie przecież umierają na własne życzenie, a nie jakiś tam Covid. Pozdro od tej, no jak jej tam... a tej od KOSY !

 4. 4
  +3
  ~ stefano
  Piątek, 12.11

  niezaszczepieni powinni być obciążeni częściowo kosztami leczenia Niepotrzebnie posłuchali prezydenta , który nie lubi się szczepic , nie ,bo nie , choć potem jednak się zaszczepił , ale się nie cieszył. Generalnie w sklepach polowa olewa maseczki i nikt nie kontroluje , więc już nie wiadomo czy trzeba , czy nie .ale skoro prezes nosi , to ja też .

 5. 5
  +3
  ~ elik
  Piątek, 12.11

  a niby dlaczego ktoś nie ma prawa do opieki tylko dlatego, że ktoś inny lekceważy zalecenia- nie szczepi się, nie nosi maski i na dodatek jest uprzywilejowanym chorym,

 6. 6
  0
  ~ Tepota
  Piątek, 12.11

  Elblag niech wdzmie przyklad z Rychlik,może to Oświeci glupoli! Brawo Wojt !

 7. 7
  --1
  ~ Pisowiec
  Piątek, 12.11

  Niezaszczepionych wystawić na ulice

 8. 8
  --61
  ~ cóż
  Piątek, 12.11

  Nic nie dają te szczepienia. Już to wszyscy wiedzą.

 9. 9
  +6
  ~ takie buty
  Piątek, 12.11

  Ale szczepy się do tego nie przyznają, ze to nic nie daje, bo wyjdą na kompletnych baranów. Rok temu nie wolno było chorować na grypę- nie, bo tylko covid. W tym roku grypa jednak wróciła do łask- niestety jest tylko dla szczepionych. Takie cwaniaki- restauracje, kina i inne duperele dla szczepionych a teraz chcą mieć grypę na wyłączność. I jeszcze apel do szczepów- zaszczepcie jeszcze swoje dzieci bo przez nie dzieci nieszczepionych- zdrowych nie mogą chodzić do szkół- wasze chore a reszta ma kwarantanne

 10. 10
  --2
  ~ agnieszka
  Piątek, 12.11

  niezaszczepieni to głowny elektorat PiS , ,więc absolutnie żadne obostrzenia nie mogą ich dotyczyć i absolutnie nie mozna ich drażnić ,bo mogą się obrazic i przejść do opozycji , a tego ,by prezes absolutnie nie chciał , więc po trupach , aby do wyborów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92184996604919