Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu uruchomiono pierwszy książkomat za 160 tys. zł. Komu posłuży?

19.10.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu uruchomiono pierwszy książkomat za 160 tys. zł. Komu posłuży?
fot. info.elblag.pl

Dziś, 19 października,  przy filii Biblioteki Elbląskiej Cyberiada przy ul. Hetmańskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca  uruchomienia pierwszego w mieście książkomatu. Został on zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego, który w ubiegłym roku uzyskał 266 głosów. Książkomat kosztował 160 tys. zł. Jest to pierwszy książkomat w naszym województwie. Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjmą książkomat z radością, bo rozszerzamy nim paletę korzystania z biblioteki

– mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Jak podkreślił dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński książkomat znacznie ułatwi kontakt z czytelników zwłaszcza w czasie pandemii. - Zeszłoroczny COVID pokazał, że książki są potrzebne. Był taki okres, w czasie drugiej fali, że książki podawaliśmy za drzwi biblioteki – opowiadał.

 

W tej chwili mamy już książkomat, który będzie czynny przez całą dobę. Będzie można zwracać bez problem zwracać książki

– dodał Jacek Nowiński.

 

W książkomacie będzie można też zamówić książki, ale do godz. 13.00.  - Obsługujemy nie tylko Bibliotekę na Hetmańskiej, ale także przywozimy książki ze Św. Ducha i z Bulaja – stwierdził Jacek Nowiński. - Mamy teraz o wiele większy obszar, nie tylko jedną filię.


- To jest przede wszystkim urządzenie informatyczne. Producent obiecuje, że niedługo będzie aplikacja, która będzie wyłącznie do obsługi książkomatów i wtedy będzie jeszcze łatwiej. Mamy nadzieję, że już bez problemu będzie można korzystać z książkomatu wchodząc na stronę Biblioteki Elbląskiej i logując się zamawiać książki.


Ile można zamówić książek? - 10 na raz, czyli tyle, ile można zamówić u nas osobiście – zapewniał Jacek Nowiński. - Chcemy, aby książkomat uzupełniał ofertę Biblioteki, a nie ją zastępował.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ kjm
  Wtorek, 19.10

  Następny gadżet i to nieopodal biblioteki, a SP nr 23 dalej w odstawce na boisko szkolne. Ot i władzuchna że ho ho ... , bogate miasto?

 2. 2
  +16
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 19.10

  DRAMAT! A fontanna dalej bez założyciela Elbląga?

 3. 3
  +17
  ~ piękna, czytelnicza mina
  Wtorek, 19.10

  Witold, jak przy śmietnikach, obsługuje maszynę z której on nigdy nie skorzysta. Czytaj Witek, jest jeszcze czas.

 4. 4
  +12
  ~ pod oknem
  Wtorek, 19.10

  SP 23 boiska nie dostanie, bo Nowak zapewnił parking elektoratowi, a i widok tego buchtowiska przypomina tym z ratusza rodzinne strony i klimat. Za 160 000 to można kupić dobrą bibliotekę a nie pustostan sporadycznie używany przez wracających w nocy z EBpabu.

 5. 5
  +8
  ~ mjk nakatid...
  Wtorek, 19.10

  Ale ta kwestia nakręciła niektórych. Oto bowiem wielce szlachetni i odpowiedzialni obywatele grodu z niepokojem przyjęli wieść, że w ich lubym mieście żyją osobnicy, których zainteresowania władze doceniają i zapewniają im profity w postaci dostępu do książek. No zgroza, jak tak można. Bo przeca ważniejsza jest fontanna, kolejny plac zabaw, a no panie nowy stadion to już największa potrzeba obywatelska. A przecież za te aż 160 tysięcy złotych zmarnowanych na jakąś zachciankę dziwaków można było wykorzystać na potrzeby prawdziwych i zaangażowanych mieszczuchów. No do czego to doszło.

 6. 6
  +9
  ~ [I;NIE POTRZBNY JEST...
  Wtorek, 19.10

  ...piwomat, wódkomat .

 7. 7
  --1
  ~ Byk
  Wtorek, 19.10

  Czytajcie po sobie co piszecie

 8. 8
  +9
  ~ Miły gość
  Wtorek, 19.10

  Po pierwsze jak można wydać 160 000 zł na książkomat na podstawie 260 głosów. Czy BO nie powinno mieć minimum osób ? Po drugie czy na prawdę nie mamy nic ważniejszego do zrobienia w Elblagu? Po trzecie dzisiaj dzwoniliśmy do blibliotek z zapytaniem o książki czy któraś chce słowniki,lektury, książki o Elblagu - tylko na Piłsudskiego - reszta kategorycznie NIE!

 9. 9
  +11
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 19.10

  Był sobie kiedyś taki punkowy zespół "Zielone żabki" i w jednym z utworów śpiewali "Tłuści panowie ciągnący swe brzuchy po ziemi - to jest kultura mojego miasta, to jest kultura mojego miasta".

 10. 10
  +6
  ~ Elanka
  Wtorek, 19.10

  A do ktòrej biblioteki są czynne, że nie można odebrać po pracy książek ??? Do 12.00.? Straszny bubel za kupę pieniędzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0350511074066