Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szpital miejski zainwestował kolejne miliony. "Dziś elblążanie mogą spać spokojnie"

19.08.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital miejski zainwestował kolejne miliony. "Dziś elblążanie mogą spać spokojnie"

Zakup nowoczesnego tomografu i mammografu, budowa nowego podjazdu dla karetek przy ul. Żeromskiego, czy wind w budynku przy ul. Komeńskiego. Szpital Miejski św. Jana Pawła II nie traci tempa i cały czas inwestuje w rozwój placówki.

 

Blisko 50 mln zł będzie kosztowała budowa boku operacyjnego oraz remont oddziałów w budynku przy ul. Komeńskiego. Ta inwestycja  powinna się zakończyć do końca grudnia 2022 r. Szpital Miejski jednak na tym nie poprzestaje. Dziś, 19 sierpnia, podczas konferencji prasowej władz miasta i dyrekcji szpital zaprezentowano zakupy i remonty, które szpital w ostatnim czasie zrealizował. Ich łączna wartość to ok. 9 mln zł. 

Dziś elblążanie mogą spać spokojnie, jeśli chodzi o finanse szpitala, realizujemy kolejne inwestycje, podnosimy poziom jakości leczenia w szpitalu miejskim

- podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

 

Jednej z najdroższych sprzętów, które trafiły w ostatnim czasie do szpitala, jest 128-warstwowy tomograf komputerowy wart 2,7 mln zł. - Otrzymaliśmy go od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. To urządzenie bardzo nowoczesne, które ma bardzo szybki czas pracy - do minimum obniżona jest tu dawka promieniowania jonizującego dla pacjentów - mówił Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Kolejną inwestycją, którą udało się nam zrealizować, jest zakup mammografu. W najbliższych dniach zostanie zainstalowany w naszym Zakładzie Diagnostyki Obrazowej przy ul. Żeromskiego. To aparat jest cyfrowy, nowoczesny, który zmieni stare, analogowe urządzenie

- dodaje dyrektor. 

 

Oprócz tomografu i mammografu szpital zakupił również inne sprzęty m.in. urządzenie OCT - tomograf laserowy, dzięki któremu można wykonywać skomplikowane badania okulistyczne, łóżka szpitalne, przenośny aparat RTG, łóżka do intensywnej terapii, aparat USG, aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenem. Łącznie na te sprzęty wydano dodatkowo 1,8 mln zł. 

 

Szpital inwestuje również w infrastrukturę. Całkiem niedawno wybudowano rampy transportową przy ul. Komeńskiego, a także podjazd dla karetek przy ul. Żeromskiego. - Do tej pory karetki podjeżdżały od przodu szpitala, gdzie były schody, w tej chwili karetki podjeżdżają z drugiej strony, bezpośrednio pod windę - dodaje Gorbaczewski. - Podjazd jest zadaszony, to bardzo poprawia jakość funkcjonowania szpitala przy ul. Żeromskiego. 

 

W szpitalu przy ul. Komeńskiego postaną również dwie nowe windy: wewnętrzna i zewnętrzna. Powstały tam również sprężarkownia i tlenownia. 

Kolejną, bardzo dużą inwestycją, którą rozpoczynamy, jest budowa poczty pneumatycznej między dwiema, naszymi lokalizacjami. Dzięki tej windzie badania laboratoryjne, krew czy leki będą w ciągu paru sekund transportowane z ul. Żeromskiego na ul. Komeńskiego. Dzięki temu w jednej lokalizacji będziemy mogli umieścić całe nasze laboratorium i bank krwi, które są w tej chwil rozbite na dwie lokalizacje

- podkreśla dyrektor szpitala. 

 

Koszt budowy poczty pneumatycznej to ok. 1,3 mln zł.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ móc, to chcieć!
  Piątek, 20.08

  Szkoda by było dyrektora tego szpitala, dr Gorbaczewskiego zabierać , ale hasło brzmi : "Gorbaczewski na prezydenta".

 2. 2
  +2
  ~ e-nin
  Piątek, 20.08

  Kupcie więcej respiratorów - będzie można uśmiercić więcej osób przy kolejnej fali; a co się za tym wiąże - więcej kasy dla szpitala i lekarzy

 3. 3
  +4
  ~ Pacjent M
  Piątek, 20.08

  Wszyscy tak opisują że jest dobrze , a w tym szpitalu dawniej oddział neurologii wspaniali lekarze wiem bo tam się leczyłem przez lata, a teraz co p. prezydent ,zlikwidował ten oddział przeniósł do szpitala wojewódzkiego też tam się leczyłem ,ciasnota na salach , a teraz dowiaduję się że i ten oddział w w tym szpitalu jest nieczynny o ile to prawda a piszecie że tyle jest pieniędzy to otwórzcie potrzebne oddziały

 4. 4
  +4
  ~ e-nin
  Piątek, 20.08

  Co ze sprzętu, jak nie ma specjalistów? Żeby nie było oddziału neurologicznego???!!! Elbląg to umieralnia! Pomijając covid - w naszym mieście kompletnie nie leczono covid i inne, a teraz dodatkowo ludzie po udarach skazani na śmierć lub kalectwo!

 5. 5
  +1
  ~ widz
  Piątek, 20.08

  moga spac spokojnie bo i tak do szpitala nikt ich nie wpusci!!!! niech zdychaja na schodach!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.