Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

W Polsce powinno się wprowadzić restrykcje dla osób, które (ze względów innych niż zdrowotne) nie chcą się szczepić?

Tak - 66%

Nie - 11%

Nie, ale jednocześnie powinno się wprowadzić przywileje dla osób, które się szczepią - 20%

Nie mam zdania - 3%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Zainteresowanie szczepieniami maleje. Czy restrykcje rozwiązałyby problem? [ankieta INFO]

30.07.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zainteresowanie szczepieniami maleje. Czy restrykcje rozwiązałyby problem? [ankieta INFO]

Liczba osób rejestrujących się na szczepienie przeciw COVID-19 zmniejsza się z tygodnia na tydzień o kilkanaście procent – przyznał w piątek (23 lipca) Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM). Zainteresowanie szczepieniami w całej Polsce maleje. Nie inaczej jest również w Elblągu. Czy dla takich osób powinno się wprowadzić w Polsce restrykcje? Pytamy Czytelników info.elblag.pl

 

Miniony tydzień nie był jeszcze taki kiepski, ale na kolejny mamy zapisanych bardzo mało osób. W ostatnim czasie mieliśmy mniej zapisów na pierwszą dawkę. Cały czas szły drugie dawki, więc w punkcie przy al. Grunwaldzkiej, który prowadzimy wspólnie z Miastem, mieliśmy ok. 3 tys. szczepień tygodniowo. W kolejnych tygodniach będzie ich znacznie mniej, jeśli ludzie się nie dopiszą to nawet ok. 1500

 

- mówi Alina Owczarek, koordynator szczepień z ramienia Szpitala Miejskiego w Elblągu

 

Do ubiegłej niedzieli w Elblągu wykonano 116 338 szczepień, w pełni zaszczepiono 55 166 osób (dane ministerstwa z 25.07). To oznacza, że nadal wielu mieszkańców nie przyjęło antidotum na koronawirusa. Początkowo wpływ na tempo szczepień miała głównie dostępność szczepionek, teraz to efekt zainteresowania. 

 

Te wszystkie wymyślone informacje o szczepieniach, których pełno w internecie, teraz zbierają swoje żniwo. Każdy może wrzucić do sieci brednie o "eksperymentach",  to niestety jest powielane, a ludziom niepokój w głowie pozostaje. Takie osoby bardzo ciężko przekonać ich do szczepień. Obecnie to jest największy problem.  Dostęp do szczepionek jest obecnie nieograniczony. W dużych ilościach dysponujemy Pfizerem, Johnsonem i Astrą. Moderny nikt nie chce, więc jej na razie nie zamawiałam, ale gdyby była taka potrzeba i ją można zorganizować. Współpracujemy z innymi punktami szczepień. W tej chwili każdego, kto przyjdzie do nas, również bez rejestracji, jesteśmy w stanie zaszczepić z marszu

 

- przekonuje Alina Owczarek.

 

Jak zapewnia koordynatorka punktu szczepień, jeśli będzie taka potrzeba, punkt przy al. Grunwaldzkiej można uruchamiać również w weekendy. - Takie akcje były, gdy byli chętni. Teraz ludzie o to nie pytają, nie ma zainteresowania. Nie ma więc sensu ściągać ludzi do pracy. Akcja trwa od pół roku i jesteśmy zbyt  wykończeni, aby siedzieć w pustej hali. Jednak jakby była taka potrzeba, jesteśmy chętni - dodaje Alina Owczarek.

 

Malejące zainteresowanie szczepieniami to nie tylko problem Polski. Na różne sposoby mierzą się z nim i inne kraje. Francja, Grecja i Węgry wprowadzają obowiązkowe szczepienia dla pracowników służby zdrowia, kolejne kraje wprowadzają również przywileje dla zaszczepionych, mogą oni korzystać z restauracji, galerii handlowych, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i sportowych.Czy w Polsce powinno się wprowadzić restrykcje dla osób, które nie chcą poddać się szczepieni na COVID-19 (a nie ma w ich przypadku przeciwskazania lekarskiego)? Pytamy o to Czytelników info.elblag. Weź udział w naszej ankiecie. Można głosować do wtorku, 3 lipca do godz. 12.00. Zapraszamy do głosowania.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

W Polsce powinno się wprowadzić restrykcje dla osób, które (ze względów innych niż zdrowotne) nie chcą się szczepić?

Tak - 66% (głosów: 450)

Nie - 11% (głosów: 73)

Nie, ale jednocześnie powinno się wprowadzić przywileje dla osób, które się szczepią - 20% (głosów: 138)

Nie mam zdania - 3% (głosów: 19)


   Suma głosów: 680

Oceń tekst:

Ocen: 23

%82.6 %17.4


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --31
  ~ Kryspin
  Czwartek, 29.07

  Dla wspólnego bezpieczeństwa trzeba wprowadzić restrykcje. Nie zmusimy niektórych do szczepień, bo to niemożliwe. Zawsze znajdą się odmieńcy - antyszczepionkowcy, płaskoziemcy lub wyznawcy chemitrals. Trudno, takimi ich matka natura stworzyła. Trzeba jednakże pokazać, że ich obecność nie jest akceptowana wszędzie, że zaszczepieni nie chcą mieć z nimi do czynienia.

 2. 2
  +21
  ~ Niezaszczepiony
  Czwartek, 29.07

  Krypin, chłopaczku wyłącz telewizor , wyjedź nad jezioro , do lasu , nad morze czy w góry i weź głęboki oddech Zobaczysz , że pomoże . Miłego weekendu

 3. 3
  +15
  ~ I koniecznie odłóż telefon
  Czwartek, 29.07

  Pozdrawiam

 4. 4
  +14
  ~ mmm
  Czwartek, 29.07

  @Kryspin - po której działce ten objaw ?

 5. 5
  +22
  ~ Hp666
  Czwartek, 29.07

  Blokowanie hali sportowo widowiskowej na grunwaldzkiej przy tak małym zainteresowaniu szczepionkami to skandal. Proszę oddać hale sportowcom.

 6. 6
  +22
  ~ Elblazanin 76
  Piątek, 30.07

  Czy to jest już szczepionka czy nadal product w trakcie badań?

 7. 7
  +23
  ~ ksamol
  Piątek, 30.07

  Szczepionka za której działanie producenci nie biorą odpowiedzialności? To przecież eksperyment naukowy. Jak znajdzie się przebadana szczepionka to pierwszy polecę żeby się zaszczepić. Ilu ludzi na świecie zmarło prze te pseudo szczepionki? Izrael ma największą liczbę zaszczepionych ludzi i pomimo że byli zaszczepieni, bardzo dużo osób zachorowało na Covid. Nikt nie mówi że nawet ci zaszczepieni też mogą przenosić wirusy grypy.

 8. 8
  +17
  ~ Rodzic
  Piątek, 30.07

  Ja to obawiam się czy Ci zaszczepieni przeżyją 4 fale lub czy dożyją do 5 bo w świecie naukowym są różne tezy które patrząc na przykładzie wielkiej Brytanii i Izraela na razie i na nieszczęście zaszczepionych potwierdzają się.

 9. 9
  +15
  ~ NUMER OBOZOWY QR
  Piątek, 30.07

  Czy nadali Ci już numer obozowy QR ? Współczesny Dr.Mengele - Niedzielski, to zbrodniarz, morderca .Miej świadomośc , zobacz : Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody# EKSPERYMENTY MEDYCZNE https://www.youtube.com/watch?v=A-hyQTUaSS4 Myślisz,że rząd dba o Ciebie i rodziny ? NIE, rząd pod pretekstem wygrania hulajnogi i innych ***ół dba wyłącznie o dochody koncenrów medycznych .

 10. 10
  +12
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Piątek, 30.07

  Dyrektywa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nr. 2361 (2021). Każde tego typu działania ograniczenia jak i przymusowe szczepienia oraz inne restrykcje są nielegalne. Wszystkie takie zgłoszone sprawy do Europejskiego Trybunału kończą się jak do tej pory wysokimi karami jak i odszkodowaniami i tyle w temacie mało osób wie, że jest coś takiego. Polecam poczytać :-)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.