Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Parkrun wystartuje w Elblągu. "W naszym mieście jest wielu biegaczy"

10.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parkrun wystartuje w Elblągu. "W naszym mieście jest wielu biegaczy"
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Elbląg dołączy do blisko 2 tys. miejsc na całym świecie, w których odbywają się cotygodniowe biegi. W sobotę w parku Modrzewie wystartuje parkrun. Swoich sił na 5-kilometrowym dystansie może spróbować każdy. Tutaj liczy się bycie aktywnym we własnym tempie, a nie rywalizacja o pierwsze miejsce, przekonują organizatorzy wydarzenia. 

 

Parkrun to cotygodniowe biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, które odbywają się w 21 państwach na całym świecie, w ponad 1900 miejscach. W Polsce organizowane są w ponad 70 lokalizacjach. Od soboty, 12 czerwca, również w Elblągu, w parku Modrzewie - bieg rozpocznie się o godz. 9.

Brałam udział w tych biegach w innych miastach. Spodobał mi się ich atmosfera. Tu chodzi o to, aby pobudzić aktywność społeczeństwa, a nie o to, kto pierwszy przybiegnie do mety. Chciałam, aby podobna inicjatywa odbywała się w Elblągu, rozpoczęłam starania i się udało. Pierwszy bieg odbędzie się 12 czerwca w Parku Modrzewie. Kolejne, będą się organizowane w tym samym miejscu, w każdą sobotę, o godz. 9

- mówi Renia Sowa, koordynatorka parkrun park Modrzewie.

 

Udział w cyklicznych spotkaniach biegaczy jest bezpłatny. Wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji [TUTAJ] wypełniając formularz rejestracyjny, wydrukować otrzymany na adres mailowy kod uczestnika i stawić się na miejscu zbiórki.

Dołączyć do nas może każdy, starszy i młodszy. W innych miastach widziałam zarówno mamy z dziećmi w wózkach, jak i babcie z wnuczkami. Chciałbym, żeby tak było również w Elblągu. W naszym mieście jest wielu biegaczy. Chciałabym, aby do udziału w parkrun udało nam się zachęcić również osoby, które do tej pory nie biegały, takie, które może trochę bały się wyjść z domu. Zapraszamy

- dodaje Renia Sowa.

 

Nasza inicjatywa ma na celu czynienie naszej planety zdrowszej i szczęśliwszej, a poprzez nasze spotkania chcemy umożliwić każdemu bycie aktywnym we własnym tempie. Każdy jest mile widziany w ramach parkrun, nikt tutaj nie jest ostatni i każdy może uczestniczyć w spotkaniach, biegając, truchtając, maszerując lub angażując się jako wolontariusz - przekonują organizatorzy akcji. 

 

Więcej informacji na temat parkrun w Elblągu znajdziemy na stronie internetowej akcji i na Facebooku

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ale gupi kawał.
  Piątek, 11.06

  Łoj bendzie kszyk (ale nie ptok), bendom tam się gonić i nijak piesa nie można tam wypuścić aby siem tam załatwił. Po co ten durny, chyba lewacko - gejowski pomysł, bo normalny człowiek nie będzie biegał jak głuptok. To je zły pomysł. O tym czasie park jest dla piesków i miejscem na wypicie pierwszego antykacowego piwa. Idźta się ganiać najepiej we w Bażantarni albo jak mówią miejscowe w Bażanciarni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.