Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elbląg działają Miejskie Punkty Elektroodpadów

27.05.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elbląg działają Miejskie Punkty Elektroodpadów
Fot. Adrian Sajko
- Zużyte żarówki, baterie, płyty CD, ładowarki, czy stare telefony – bardzo często mieszkańcy mieli problem co zrobić z tymi niebezpiecznymi odpadami. Aby go rozwiązać w pięciu lokalizacjach powstały Miejskie Punkty Elektroodpadów – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej wczoraj (26.05.) konferencji prasowej.
 
Jak wyjaśniał Witold Wróblewski, to kolejny element działań prowadzonych przez elbląski samorząd, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do jeszcze większej segregacji odpadów.
 
 
To kontynuacja wcześniejszych kampanii edukacyjnych, podczas której między innymi zakupiliśmy i przekazaliśmy zarządcom tablice na obudowy śmietnikowe dot. selektywnej zbiórki odpadów, czy stworzyliśmy wyszukiwarkę odpadów
 
– dodał Witold Wróblewski.
 
Przygotowywane są także specjalne pojemniki na nakrętki. - Będzie to nie tylko element akcji ekologicznej, ale również społecznej – zapewniał Witold Wróblewski. - Koszt zakupu i montażu pojemników na elektroodpady wyniósł 100 tys. złotych.
 
Miejskie Punkty Elektroodpadów znajdą się w pięciu miejscach przy: Ogólnej 73, J. Chełmońskiego 4, M. Bałuckiego 13, Płk. Dąbka 77 oraz przy Al. Odrodzenia 10.

 

 

 

 

Punkt przy ulicy Michała Bałuckiego. Fot. Adrian Sajko


fot. z konferencji UM Elbląg

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ mieszkaniec Sielanki
  Czwartek, 27.05

  A co dalej z EPEC ? Kiedy standaryzacja stanowisk

 2. 2
  +8
  ~ II
  Czwartek, 27.05

  A w drogach dziury.

 3. 3
  +10
  ~ +-
  Czwartek, 27.05

  Eko Elblag.Postawili smietnik,a drzewa nadal wycinaja

 4. 4
  +5
  ~ A gdzie pojemniki na plastikowe nakrętki?
  Czwartek, 27.05

  Mam ich tone..

 5. 5
  +8
  ~ Me
  Czwartek, 27.05

  100 tyś zł za 5 takich tablic, które zaraz będą rozwalone. Brawo! gdzie po drodze wsiąkły te pieniądze??? i komu będzie się chciało chodzić po mieście ze starymi bateriami i szukać a potem wsadzać po jednej przez te szparki? jak 3 miesięczne dziecko??? Takie pojemniki powinny być przy biedronkach i supermarketach, tam gdzie przy okazji ktoś wyrzuci te śmieci a nie specjalnie będzie wychodził na paradę z bateryjkami od pilota.... Kiedy zaczniemy iść w stronę trójmiasta, z tymi kacapami na czele chyba nigdy.

 6. 6
  +8
  ~ już nie dorośnie
  Czwartek, 27.05

  Popatrzcie na te twarze - foto gdy "on" udaje, że wrzuca żarówkę. To jednak osobowość wychodzi z filcaków. panie Missan - znam pana innego, co pan tam robi? Zabrakło Nowaka a Antek się zaparł w ukryciu by nie odpowiadać na pytanie o konflikt interesów i by nie afirmować swoją osobą poziomu "prezydenta". W normalnym świecie departament środowiska (ten tancerz) daje komunikat gdzie można się pozbyć odpadów elektronicznych. W ostateczności foto tej twarzy z żarówką przyklejone na ten wynalazek odstraszało by potencjalnych dewastatorów. Teraz złość zamiast na "nim" wyładują na sprzęcie do którego "on" przemawiał. Kukułcze gniazdo.

 7. 7
  +12
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 27.05

  Gospodarzowi tak mocno brakuje sukcesów, że musiał pokazać się ze świtą no otwarciu blaszanej puszki. Swoją drogą, 20 tysięcy polskich złotych za ciut większy kosz na śmieci? Po......liło was w tym ratuszu?!?!?

 8. 8
  +7
  ~ mis
  Czwartek, 27.05

  czy ten harlejowiec nie ma nic do roboty zajmuje sie ***olami ?aby zaistniec w mediach ?a dziury w chodnikach drzewa zielone pluca miasta wycinaja i wiele wiele innych spraw o epecu nie wspomne niech sie grubas bierze do roboty albo wypad ekolog od siedmiu bolesci sie znalazl

 9. 9
  +4
  ~ Hoko
  Czwartek, 27.05

  Nowe info: te automaty zostały już zdjęte, popsuły się, są w serwisie.

 10. 10
  +10
  ~ m
  Czwartek, 27.05

  Kuźwa serio do postawienia pojemnika trzeba tylu bonzów????? Nie ma ja ważnmiejszych spraw na głowie??? nie wygłupiajcie sie prezydeci i dyrektorzy, to jest smieszne! Jaja sobie robicie z nas? tradycje minionego ustroju juz dawno nie obowiązują, nowoczesna administracja publiczna zdecydowanie ma inną twarz. To, że dla was jest to mega przeżycie zobaczenie automatu, to lepiej zachowajcie to dla siebie, bo wstyd. Aropos pojemników, postawcie więcej smietników, żeby mozna było kupy po psach wyrzucać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.