Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Grosze za otwarcie ogródka. Elbląscy restauratorzy ponownie mogą liczyć na wsparcie miasta?

04.05.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grosze za otwarcie ogródka. Elbląscy restauratorzy ponownie mogą liczyć na wsparcie miasta?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Miasto, w ubiegłym roku, aby pomóc restauratorom poszkodowanym przez pandemię, wprowadziło symboliczne opłaty za zajęcie pasa drogowego na potrzeby organizacji ogródków sezonowych przed lokalami. Sprawdziliśmy, czy i w tym roku elbląska branża gastronomiczna może liczyć na podobne wsparcie.

 

Ubiegłoroczne obniżka opłat została utrzymana. Opłata za przestrzeń pomiędzy stolikami będzie naliczana na podstawie symbolicznej stawki wynoszącej 1 grosz za metr kwadratowy za dzień. Natomiast stawka za przestrzeń pod stolikami, tak jak w poprzednich sezonach, wynosi od 30 do 80 groszy za metr kwadratowy za dzień (w zależności od kategorii drogi)

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej już korzystają z tej formy wsparcia. Część z nich będzie gotowa na to, aby już w maju otworzyć dla klientów ogródki przed lokalami.

 

W tym roku złożono już 14 wniosków dotyczących zajęcia pasa drogowego pod ogródki. Do tej pory wydano 10 decyzji, 7 z nich dotyczy Starego Miasta, a pozostałe 3 lokali znajdujących się w punktach miasta

 

- dodaje Łukasz Mierzejewski. 
 

Zgodnie z ogłoszonym dziś, 28 kwietnia, przez rząd harmonogramem odmrażania gospodarki branża gastronomiczna od 15 maja będzie mogła wznowić działalność. Na razie jednak tylko w ogródkach restauracyjnych i w ścisłym reżimie sanitarnym - bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik. Same restauracje zostaną otwarte 29 maja. 

Przypomnimy. Zgodę na zajęcie pasa należy kierować do Departamentu Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Pol
  Wtorek, 04.05

  A kto tam chodzi chyba ze narzeczeni.

 2. 2
  +4
  ~ i
  Wtorek, 04.05

  ...a właścicielka lodziarni na ul. Gwiezdnej otrzymała mandat od straży miejskiej za to , że wystawiła stoliki w ubiegłym tygodniu przed lodziarnią . Po prostu łaska pana prezydenta spowodowała napływ łez do oczu ze wzruszenia ale zapomniałem , że pomnik marszałka trzeba za coś postawić.

 3. 3
  +2
  ~ MARYSIA
  Wtorek, 04.05

  SĄ JESZCZE WOLNE OGROGKI DO WYNAJĘCIA ULICA ŁODZKA I OPOLSKA TERENA SĄ WOLNE OD 30LAT . PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO DEPARTAMENTU ZARZĄDU DRÓG URZĘDU MIEJSKIEGO W ELBLĄGU WARUNKI NAJMU SĄ ROZŁOŻONE NA DWIE RATY , PIERWSZĄ RATĘ ZAPŁACISZ JAK BĘDZIESZ MIAŁ A DRUGĄ JAK BĘDZIESZ CHCIAŁ . JEST NOWY SYSTEM PŁACENIA , DLATEGO ZE TE OGRÓDKI ODŁOGIEM LEŻĄ PONAD 30 LAT . I PROSZĄ SIĘ ŻEBY KTOŚ SIĘ ZLITOWAŁ NAD NIMI .

 4. 4
  +1
  ~ marian
  Wtorek, 04.05

  Co chodzi o karanie to oni są najlepsi Samorząd elbląski to firma kant .Oni tylko polują na kasę , a dlaczego bo muszą mieć na nagrody podwyżki płac no i na drinka .

 5. 5
  +4
  ~ Pracownik
  Wtorek, 04.05

  Dobra decyzja. Trzeba pomagać przedsiębiorcom aby nie upadli. Jak z tego korzystają to znaczy, że jest to potrzebne.

 6. 6
  +3
  ~ pit2
  Wtorek, 04.05

  szkoda, ze nie jest to powiazane z zatrudnieniem nowych pracowników widac miasto i PUP to inna bajka?

 7. 7
  +1
  ~ mis
  Środa, 05.05

  Resteuratorom podatki sie obnizy a innym sie podniesie i kasa sie bedzie zgadac tylko dlaczego wszyscy inni maja sie do tego dokladac z jakiej racji wrobel z kolesiami taki dobrodziej?to niech dolozy ale ze swoich

 8. 8
  +2
  ~ Obserwator
  Środa, 05.05

  Głupota. Ci mili państwo są w takim kryzysie, że czas spędzają na Dominikanie, w Turcji itd. Na prawdę miasto jest tak bogate aby fundować kolejne wczasy właścicielom tych zadłużonych na miliony knajp na starówce? Porsche, wyjazdy, a pracownicy na zwolnieniach lekarskich?Oj wybierzemy innych następnym razem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.