Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląski telefon zaufania

15.04.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski telefon zaufania

Pandemia odciska trwałe piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi, a w sposób szczególny na zdrowiu dzieci i młodzieży. Zdalne nauczanie, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, poczucie izolacji społecznej, niepewność - to tylko niektóre problemy z jakimi mierzą się dzieci i młodzież.

 

Konsekwencje tych problemów, takie jak lęki, depresja, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, przemoc, a nawet myśli samobójcze, są bardzo groźne i zatrważające. Z całą pewnością nie można ich lekceważyć.

 

Specjaliści biją na alarm – coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań na gruncie lokalnym, mogących choć w części zniwelować negatywne skutki, zapobiec zagrożeniom oraz zapewnić wsparcie dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom.

 

Chcemy, aby żadne elbląskie dziecko, czy nastolatek nie czuło się samotne i zagubione. Aby w sytuacji, gdy będzie potrzebowało pomocy, wsparcia, czy wysłuchania, mogło wykonać telefon i porozmawiać o swoim problemie z psychologiem lub terapeutą. Pamiętajmy, że nawet z pozoru błaha sprawa z punktu widzenia osoby dorosłej, może być dla dziecka trudnym doświadczeniem, z którym nie może sobie poradzić.

 

Musimy działać szybko i zdecydowanie, dlatego obok innych form pomocy zapewnianych przez system zdrowia, czy edukacji, Prezydent Witold Wróblewski zaprasza organizacje pozarządowe posiadające doświadczenie w pomocy psychologiczno – terapeutycznej dzieciom i młodzieży do składania ofert na realizację zadania publicznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19 pn.: „Przyjazny numer –  elbląski telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii”. Oferty składać można do 22 kwietnia.

 

Telefon zaufania uruchomiany będzie 1 maja i działać będzie do końca bieżącego roku

 

Szczegóły dotyczące realizacji zadania można znaleźć w BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pod linkiem - http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/62822

 

Zachęcamy do składania ofert. Wspólnie zadbajmy o komfort psychiczny młodych elblążan.

 

 

UM Elbląg 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Bieszko
  Czwartek, 15.04

  O, i to jest fajna rzecz. Sam skorzystam.

 2. 2
  0
  ~ rodzic
  Czwartek, 15.04

  Super sprawa. Dziękuję.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1760151386261