Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radny Kowszyński interweniuje u prezydenta w sprawie skrzyżowania Malborskiej z Fabryczną

10.04.2021, 20:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny Kowszyński interweniuje u prezydenta w sprawie skrzyżowania Malborskiej z Fabryczną
Fot. Adrian Sajko

Skrzyżowanie ulicy Malborskiej z Fabryczną, zdaniem radnego Pawła Kowszyńskiego, wymaga uwagi władz miasta. - Przed tym skrzyżowaniem zdecydowanie brakuje znaku D1 "droga z pierwszeństwem" - zaznaczył. - Ponadto należałoby wzmocnić oznaczenie przejść dla pieszych.
 

 

Kierowcy nie są informowani odpowiednim znakiem, że są z pierwszeństwem przejazu i często gwałtownie hamują powodując zagrożenie stłuczki. Nie widząc znaku pionowego często omyłkowo chcę ustępować pierwszeństwa pojazdom z ulicy Fabrycznej

- opowiada Paweł Kowszyński.


Jak zauważa radny od lat na tym skrzyżowaniu nie ma oznakowania pionowego. - Co dziwne, dalej przy ulicy Czerniakowskie jest - dodał.

 

Ponadto należałoby wzmocnić oznaczenie przejść dla pieszych, albowiem piesi na tym skrzyżowaniu czują się niepewnie

 

- podkreślił Paweł Kowszyński.


Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego o rozważenie zastosowania jaskrawego malowania przejść lub zamontowania tzw. "kocich oczek" poprawiających widoczność.


Jaka była reakcja Prezydenta? - Brakujące na ulicy Malborskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Fabryczną znaki D-1 "droga z pierwszeństwem" zostaną uzupełnione w najbliższym czasie - zapewnił Witold Wróblewski.
 

Co będzie z przejściem dla pieszych? - Oznakowanie poziome przejścia dla pieszych przez ulicę Malborską zostaną odnowione wiosną tak, jak jest to wykonywane co roku - zaznaczył Prezydent.

 

Od czerwca br. zaczną obowiązywać nowe przepisy odnośnie pierwszeństwa pieszych na przejściach. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, będzie zobowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Tak więc uważam za niecelowe stosowanie zabiegów dodatkowo eksponujących to przejście dla pieszych

 

- stwierdził Witold Wróblewski.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ łotr
  Sobota, 10.04

  Tak się zastanawiam, co Kowszyńskiego nagle wzięło, że zajął się ruchem drogowym? Jakieś wybory idą czy co?

 2. 2
  +15
  ~ józek z UE
  Niedziela, 11.04

  Panie Kowszański proszę na powtórny kurs prawa jazdy. Każdy kierowca wie, że jest na drodze z pierszeństwem bo znak A-7 ustąp pierszeństwa jako jedyny znak ostrzegawczy jest odwrócony podstawa do góry, aby "od tyłu" było wiadomo że to np. nie tramwaj czy przechodzące krowy.

 3. 3
  +15
  ~ Solo
  Niedziela, 11.04

  Wyrwami się chłopie zajmij. Są w jezdni w całym Elblągu. No to błysnąłeś. Żenada.

 4. 4
  --5
  ~ Łobuz
  Niedziela, 11.04

  Józek z UE gamoniu. Jedź Malborską od przejazdu kolejowego i spójrz w lewo w Zagonową. Zobaczysz swój odwrócony A7 jak świnia niebo. Baranie.

 5. 5
  --4
  ~ Łobuz
  Niedziela, 11.04

  Józek z UE gamoniu. Jedź Malborską od przejazdu kolejowego i spójrz w lewo w Zagonową. Zobaczysz swój odwrócony A7 jak świnia niebo. Baranie.

 6. 6
  +9
  ~ pisfanka
  Niedziela, 11.04

  A za prezydenta Wilka tego skrzyżowana nie było?

 7. 7
  0
  ~ Świnia
  Niedziela, 11.04

  Ale trzoda i chlew.

 8. 8
  --2
  ~ To proste
  Niedziela, 11.04

  Rondo wybudować i P O problemie.

 9. 9
  0
  ~ 1234
  Niedziela, 11.04

  Wystarczy pomalowac jak nalezy pasy na przejsciach,ktore jak widac na zdjeciach znajduja sie w tragicznym stanie.A swoja droga,to powunno tam powstac rondo,ktore usprawnilo by ruch,bo to skrzyzowanie do bezpiecznych nie nalezy z racji na uksztaltowanie drog i pudynkow,ktore przeslaniaja widocznosc.Miejsce na rondo jest.

 10. 10
  +9
  ~ kiki
  Niedziela, 11.04

  panie radny przepisy o ruchu drogowym są jasne, a pan możesz "interpretować" jedynie skład przyrządzanej sałatki - jeśli ją pan samodzielnie przygotowujesz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1002640724182