Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Siniaki na ciele dziewczynki zaniepokoiły lekarza. Matka i jej partner znęcali się nad 2,5-latką?

01.04.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Siniaki na ciele dziewczynki zaniepokoiły lekarza. Matka i jej partner znęcali się nad 2,5-latką?
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

20-latka i jej 24-letni partner, podejrzani o znęcanie się nad 2,5-letnią córką kobiety, trafili do aresztu tymczasowego. O tym, że dziewczynka może być maltretowana, policję powiadomił ordynator szpitala miejskiego w Elblągu.

Dziewczynka do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II trafiła 24 marca, około godz. 18. Przyprowadził ją tam ojciec - mężczyzna nie sprawuje stałej opieki nad córką. Obrażenia dziewczynki zaniepokoiły lekarza i ordynator oddziału powiadomił o sytuacji policję. Podczas badania stwierdzone zostały obrażenia ciała oraz podejrzenie występowania u niego zespołu dziecka maltretowanego - wyjaśnia prokuratura.

 

Dziewczynka miała zasinienia i obrzęk prawej powieki, a także drobne wybroczyny na szyi. Te urazy zaniepokoiły lekarza. Dziecko 24 marca zostało przyjęte do szpitala i jeszcze tego samego dnia sprawa z podejrzeniem dziecka maltretowanego została zgłoszona na policję. 2,5 latka w stanie dobrym została wypisana ze szpitala 26 marca do rodziny zastępczej. Nasi lekarze są wyczuleni na tego typu przypadki. Nie bagatelizują ich i reagują, tak jak w tej sytuacji, gdy obrażenia są niepokojące

 

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu.
 

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Podejrzenia bardzo szybko padły na 20-letnią matkę dziewczynki i jej 24-letniego partnera, z którymi 2,5-latka mieszkała na stałe. Para została zatrzymana. Prokurator Rejonowy w Elblągu skierował do Sądu Rejonowego w Elblągu wnioski o zastosowanie wobec zatrzymanych osób najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, które zostały uwzględnione przez sąd.

 

Matce i jej partnerowi postawiono dwa zarzuty. Pierwszy o znęcanie się nad dzieckiem (z art. 207 paragraf 1 i paragraf 1a kodeksu karnego), za co grozi surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Drugi dotyczy spowodowanie uszkodzeń ciała, to zarzut z art. 157 paragraf 1 i paragraf 2 kk (podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - przyp. red.)

 

- informuje prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia, informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ uiy22
  Czwartek, 01.04

  Gnojki jedne smrodki ,gdzie malucha maltretowac .

 2. 2
  +9
  ~ Rodzic
  Czwartek, 01.04

  Do takich informacji powinniście zamieszczać zdjęcia,, rodziców " nie potrzebne były by sądy

 3. 3
  +4
  ~ ja
  Czwartek, 01.04

  Za coś takiego dałabym najwyższy wymiar kary jaki tylko można dać według prawa. Ludzie co się z wami dzieje. Jak można bić takie małe dziecko. Co ono wam zrobiło???????????? Dużo można by pisać. Niestety w naszym kraju kary są zbyt małe i to są efekty.......... Brak słów.

 4. 4
  +11
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Czwartek, 01.04

  Ludzie nazywajcie sprawy,rzeczy tak jak się naprawdę nazywa.Partner to osoba w biznesie ,sporcie,zawodach,a matki kochanek to w prawie cywilnym określany jest jako konkubent.Jest to nazwa osoby żyjącej bez ślubu cywilnego czy też kościelnego.Nie ma w pożyciu dwojga ludzi nazwy ,,partner,,.Żyją takie osoby w konkubinacie to są powszechnie i zgodnie z prawem nazwy takich nieformalnych połączeń !

 5. 5
  +3
  ~ BigBalbina
  Piątek, 02.04

  500plus i co jeszcze takiej patologii dorzucić?

 6. 6
  +1
  ~ Leopold
  Piątek, 02.04

  Za znęcanie się nad dziećmi dożywocie to jedno z najgorszych przestępstw pokażcie twarze tych zwyrodnialcow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0887401103973