Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Najmłodsi uczniowie podstawówek wrócili do szkół. "To radosny dzień"

18.01.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Najmłodsi uczniowie podstawówek wrócili do szkół. "To radosny dzień"
Fot. SP 4

Najmłodsi uczniowie podstawówek, dziś (18 stycznia), po długiej przerwie wrócili do szkół. - Cieszą się dzieci i my się cieszymy. Oczywiście, gdzieś z tyłu głowy mam obawy związane z pandemią, ale radość jest większa - przekonuje mama trzecioklasisty z Elbląga. 

 

Po feriach do nauki stacjonarnej wrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej. Dyrektorzy placówek, nauczyciele, rodzice, a także sami uczniowie nie ukrywają radości z powrotu do szkół. 

Córka nie mogła się doczekać powrotu do szkoły, spotkania z nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy. Chyba nigdy nie cieszyła się tak na zakończenie ferii. Czy mam obawy? Jakieś minimalne pewnie tak, ale wiem, że nauka zdalna i ciągłe siedzenie w domu też dzieciom nie służy

- mówi pani Dominika, mama trzecioklasistki. 

 

- Jesteśmy zadowoleni z otwarcia szkół. Wszyscy chyba już jesteśmy zmęczeni tą pandemią, a to oznacza powrót do normalności. Wiem, że długo może nie potrwać, ale na to już nie mamy wpływu - mówi mama, 8-letniego Bartka. 

To radosny dzień. Jesteśmy szczęśliwi, że dzieci są w szkole

- przyznaje Katarzyna Wyżlic, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu, szkoły którą odwiedziliśmy pierwszego dnia powrotu do nauki stacjonarnej. 

 

Z powodu pandemii powrót do szkół odbywa się w reżimie sanitarnym. Placówki funkcjonują zgodnie z zasadami opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
 

Przygotowywaliśmy się do powrotu dzieci od tygodnia, teraz monitorujemy wprowadzone rozwiązania. W poprzednim semestrze w szkole mieliśmy dwa wejścia dla klas młodszych, teraz mamy trzy osobne wejścia dla każdego poziomu. Podczas przerw na korytarz wychodzą poszczególne klasy. Przesunęliśmy również godziny  lekcji tak, aby dzieci z różnych klas miały ze sobą ograniczony kontakt. Przez ten pierwszy tydzień nauczyciele codziennie będą mi raportować o tym, co zadziałało, a co jeszcze trzeba zrobić. Z dziś wiem już np., że panie dezynfekujące gabinety muszą mieć trochę więcej czasu. Będziemy monitorować sytuację, tak aby te wprowadzone rozwiązania funkcjonowały jak najlepiej

- mówi Katarzyna Wyżlic. 

 

Starsi uczniowie nadal uczą się zdalnie. Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII i w szkołach średnich na razie jest zawieszona do 31 stycznia.   

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Uczniowie nauczania początkowego powrócili do szkół. ( zdjęć 29 )
Dodano: 2021-01-18 | Fot. SP4 (1-21) i Fot. Adrian Sajko (22-28)
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Aga
  Poniedziałek, 18.01

  Witaj szkoło!!! Ciekawe na jak długo, bo rząd zdecydowany to na pewno nie jest. Trzymajcie się dzieciaki.

 2. 2
  0
  ~ kierowca 1
  Wtorek, 19.01

  i buractwo znowu nie zaparkuje prawidłowo tylko musi podjechać pod same drzwi szkoły.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1974580287933