Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Wyniki testów na COVID-19 wśród nauczycieli. Zdecydowana większość nie jest zakażona

16.01.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Wyniki testów na COVID-19 wśród nauczycieli. Zdecydowana większość nie jest zakażona
Fot. Adrian Sajko

Zdecydowana większość przebadanych na COVID-19 elbląskich nauczycieli klas I-III i pracowników administracji ma wyniki negatywne. To oznacza, że w poniedziałek najmłodsi uczniowie podstawówek bez problemów wrócą do szkół.

 

W poniedziałek (18 stycznia), po feriach, uczniowie klas I-III z powrotem zasiądą w szkolnych ławkach. Przed powrotem dzieci do nauczania w systemie stacjonarnym w całej Polsce przeprowadzono badania przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 wśród chętnych nauczycieli wczesnoszkolnych, szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. W Elblągu takie testy odbyły się w środę (13 stycznia). Przebadanych zostało blisko 720 osób pracujących w placówkach oświaty w mieście i powiecie elbląskim. 

 

Mamy wyniki większość przebadanych, są one optymistyczne. W tej chwili spośród 660 przebadanych osób tylko u 10 wyniki były pozytywne. Te osoby zostały już poinformowane, poddane zostaną izolacji. Pozostałe mogą w poniedziałek pojawić się w szkołach. Wszystkie wyniki powinniśmy poznać jeszcze dziś

 

- mówił w sobotę po południu Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu. 

 

Nasze szkoły są przygotowane. Na ten moment, bo jak rozwinie się sytuacja nie wiemy, możemy powiedzieć, że jest bezpiecznie i dzieci z Elbląga mogą wracać do szkół

 

- dodaje Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu. 

 

W całej Polsce wymazy pobrano od 80 tys. Najchętniej badaniu poddają się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: podkarpackim (87%), warmińsko-mazurskim (86%), łódzkim (84%) i lubelskim (81%). Najmniej chętnie poddają się badaniu osoby w województwach: mazowieckim (67%) i podlaskim (69%). Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, według pierwszych wyników (dla 60 tys. przebadanych) pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymało jedynie 1133 osób tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

 

Przypomnijmy. Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.

 

Więcej informacji na temat powrotu do nauki po feriach znajdziemy TUTAJ

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Wertex
  Sobota, 16.01

  Teraz pytanie, czy Ci nauczyciele z pozytywnymi wynikami testów, to mają takie same wyniki jakie mieli nasi skoczkowie w niemczech? Przypomnę, że skoczkowie w pierwszym teście byli pozytywni i odwołali sięi w kolejny teście już byli zdrowi.

 2. 2
  +9
  ~ Test
  Niedziela, 17.01

  @Wertex - czemu ferment siejesz. Nie skoczkowie a tylko jeden, a reszta została odsunięta. Tak się manipuluje faktami.

 3. 3
  --7
  ~ Loki
  Niedziela, 17.01

  no teraz za przykładem dyrektora SP 11 Pana Milusza puszki w rączki i po pieniążki dla Naszego Pana Jurka Owsiaka i naszej WOŞP.

 4. 4
  --5
  ~ Wertex
  Niedziela, 17.01

  Test - ferment najwyraźniej cie robił. Nie zmienia to faktu, że najpierw test był pozytywny a zaraz potem negatywny - ilu tak ma testowanych nauczycieli?

 5. 5
  +1
  ~ Grzegorz
  Poniedziałek, 18.01

  Ile osób zdążyli zarazić nauczyciele z pozytywnym testem, przecież oni nie wiedzieli że mają covida. I tak rozprzestrzenia się epidemia, powinno się od razu odizolowac wszystkie osoby z którymi mieli styczność, chinczyk tak robił i tam jest po epidemii.

 6. 6
  --1
  ~ Belfer
  Poniedziałek, 18.01

  A dzieciakom zrobili testy?, przecież to oni są wylegarnią wirusów !!!!!! Biorę urlop nie wracam do szkoły

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6488530635834