Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus w szkole we Fromborku. Podstawówka została zamknięta, uczniowie mają lekcje online

28.09.2020, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w szkole we Fromborku. Podstawówka została zamknięta, uczniowie mają lekcje online
fot. Rafał Kadłubowski/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika szkoły podstawowej we Fromborku. Od dziś (28 września) uczniowie mają lekcje online. Placówka została zamknięta. - Kontakt z wirusem SARS-CoV-2 mogła mieć niemal jedna czwarta mieszkańców gminy - mówi Zbigniew Pietkiewicz, burmistrz Fromborka.

Szkoła podstawowa we Fromborku przeszła na zdalne nauczanie. - W związku ze stwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 w Zespole Szkół we Fromborku (po likwidacji gimnazjum funkcjonuje tu jedynie szkoła podstawowa - przyp. red.) oraz realnym ryzykiem rozprzestrzeniania się zakażenia informuję, że wspólnie z dyrekcją szkoły, po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Braniewie podjęliśmy decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych od 28 września do 02 października. Zajęcia dla wszystkich klas szkoły podstawowej będą się odbywać w trybie zdalnym - czytamy w komunikacie burmistrza na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Frombork.

Nie jest powiedziane, że po 2 października uczniowie wrócą do szkoły. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Na razie badania potwierdziły zakażenie u jednej osoby z obsługi i pracowników szkoły. To oznacza, że niemal 1/4 mieszkańców gminy mogła mieć kontakt z wirusem. To pierwszy przypadek koronawirusa we Fromborku. Wcześniej mieliśmy dwie osoby na kwarantannie, powracające z zagranicy, ale u nich nie potwierdzono zakażenia

- mówi Zbigniew Pietkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Frombork.

Elbląskie szkoły na razie są wolne od COVID-19. Jednak na Warmii i Mazurach rośnie liczba szkół, w których potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem u uczniów bądź pracowników. Obecnie w 11 placówkach w regionie nauka odbywa się online.

Od dziś, 28 września, zdalne nauczanie wprowadzono w szkole podstawowej we Fromborku, a trzy inne szkoły: Zespół Szkół w Reszlu, SP w Księżym Dworze i SP w Byszwałdzie przeszły na nauczanie hybrydowe

- poinformował Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Liczba osób na Warmii i Mazurach, które zachorowały na COVID-19 od początku pandemii wzrosła do 1526. Do tej pory wyzdrowiało 896 pacjentów, a 13 zmarło.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.