Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przebudowa odcinka ul. Fromborskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką powstanie rondo

03.08.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przebudowa odcinka ul. Fromborskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką powstanie rondo
Fot. Ryszard Biel

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę odcinka ul. Fromborskiej. Prace obejmują m.in. utworzenie ronda na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką.

Informacja o przetargu na przebudowę ul. Fromborskiej w Elblągu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką, pojawił się na BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na zakres robót, jak czytamy w warunkach przetargu, składa się między innymi: odnowa nawierzchni jezdni wraz z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, przebudowa skrzyżowania ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką na rondo, budowa ścieżki rowerowej, budowę i przebudowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, budowę peronów przystankowych i dojść do przystanków komunikacji miejskiej i przejść dla pieszych oraz budowa kanalizacji deszczowej, oraz przebudowa oświetlenia ulicznego.

Na oferty chętnych miasto czeka do 18 sierpnia. Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2021 roku.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Super
  Poniedziałek, 03.08

  Tylko ul. Fromborska trzeba poszerzyć i tory tramwajowe już powinny być kładzione. Tak samo na ul .krolewiecka koło energii powinno być duże rondo. Powinna powstać druga nitka ul. Krolewieckiej.

 2. 2
  +6
  ~ Marudny pasażer.
  Poniedziałek, 03.08

  Pytanie: autobusy linii 7, 13, 17 i chyba 12 mają przystanki na ulicy Królewieckiej (skrzyżowanie z Metalowców) i około 100 - 150 metrów dalej jest następny zaraz za zakrętem w Fromborską. Potem nie ma długo żadnego, dopiero jest na Ogólnej przy pętli. Ta geografia przystankowa, szczególnie na odcinku Królewiecka - Fromborska, chyba winna ulec zmianie. Jeden z tych przystanków powinien być zlikwidowany, albo przeniesiony dalej.

 3. 3
  +1
  ~ ASF
  Poniedziałek, 03.08

  zaraz znowu coś zamkną dla ruchu, jak most na Zawodzie

 4. 4
  +2
  ~ zez
  Poniedziałek, 03.08

  to dobrze ,że ratusz widzi wazne potrzeby i je realizuje . Liczę , że zauważy tez wkrotce potrzebę dokonczenia drogi na Modrzewinie ,czyli polaczenia jej końcówski z ulicą Fromborską . To będzie naprawdę rewolucja w uspionym dotychczas rejonie miasta . Naprawdę warto wykonać ten kilkuset metrowy odcinek . To się oplaci .

 5. 5
  +4
  ~ Adam
  Poniedziałek, 03.08

  Nikt nie pomyśli w inną stronę czyli aż do hycla. czemu tam nie ma żadnych lamp ? oświetlenia ulicy już brak tyle lat a to przecież jeszcze miasto. wstyd że trzeba nawet światła drogowe włączać bo nic nie widać. Po za tym powinny być tam lampy i też chodnik bo łazi kupę ludzi po drodze na działki i do hycla jest niebezpiecznie miejsce na chodnik jest. (przykre że ta część miasta jest zapomniana ). Dodatkowo jest tam miejsce żeby zrobić zajazd dla autobusy to go zrobić a nie tańszym kosztem zamiast na zajezdni autobus staje na drodze blokuje ruch i jeszcze jedzie max 40 km/h a często i mniej. Brakuje też takiej zajezdni np koło cmentarza na agrykola też tam autobus blokuje

 6. 6
  --3
  ~ jan
  Wtorek, 04.08

  Brawo Pan Prezydent Nowak !

 7. 7
  +1
  ~ Mieszkaniec fromborskiej
  Wtorek, 04.08

  I skończy się cisza na tej ulicy Napewno nie usprawni to ruchu. Miało być udrożnienie przy szpitalu jak powstanie rondo i co...? Nadal się stoi !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.