Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od dziś Most Dolny znowu otwarty, ale nie dla każdego!

10.06.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś Most Dolny znowu otwarty, ale nie dla każdego!
Fot.Ryszard Biel
Remont Mostu Dolnego dobiegł końca. Od dziś (10 czerwca) elblążanie mogą ponownie korzystać w miejsca łączącego Stare Miasto z Zawodziem. Dotyczy to jednak jedynie pieszych. Kierowcy muszą już znaleźć sobie inną trasę.
 
- Od dłuższego czasu napływały do Urzędu wnioski od mieszkańców i turystów odnośnie stanu nawierzchni na zwodzonym moście. Technologia, która wówczas była przyjęta nie sprawdziła się. Podjęliśmy działania, aby utrzymać most zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków - mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.
 
W grudniu ubr. Miasto podpisało w wykonawcą umowę na wymianę nawierzchni. - Koronawirus trochę wpłynął na termin zakończenia inwestycji, ale dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że most został odebrany i możemy oddać go dziś mieszkańcom do użytku - zaznaczył Witold Wróblewski.
 
- Oddanie do użytku Mostu gwarantuje bezpieczeństwo Zawodzia. Pojazdy uprzywilejowane skracają drogę dotarcia. Most ten jest symbolem połączenia Zawodzia z Elblągiem. Bardzo intensywnie myślimy o tym terenie i mam nadzieję, że w przyszłości poprzez te mosty ten teren będzie bardziej związany z Elblągiem - dodał Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk.
 
Jak długo ma wytrzymać ta nawierzchnia? - Te technologie są sprawdzone - zapewnia Antoni Czyżyk. - Takie technologie zostały użyte na molo w Sopocie, na mostach w Barcelonie. Ta technologia gwarantuje skuteczność i wytrzymałość.
 
 
Po tym moście przejeżdżały samochody ciężarowe, choć był zakaz. To też przyczyniało się do dewastacji nawierzchni
 
- dodał Witold Wróblewski.
 
To był jeden z powodów, dla których Most Dolny będzie teraz dostępny jedynie dla pieszych. - Na dzień dzisiejszy podjęliśmy decyzję, że most ten nie będzie otwarty ogólnodostępnie. Wiele było w tej sprawie interwencji. Generował duży ruch przez Stare Miasto. Teraz będą mogły z niego korzystać tylko i wyłącznie pojazdy uprzywilejowane. Będziemy się jednak przyglądali, jak sytuacja będzie się rozwijać, czy będzie powodować to perturbacje, czy nie. Do tematu będziemy wtedy podchodzić jeszcze raz - zapewniał Witold Wróblewski.
 
 
Ten most, kiedy był budowany był przewidywany dla ruchu pieszego. Później tymczasowo został oddany do eksploatacji dla ruchu kołowego i tak już zostało. Po kilku latach trzeba było naprawiać most m.in dlatego, że puściliśmy ruch kołowy. W tej chwili chcemy tego uniknąć. Mieliśmy skargi od mieszkańców, że Starówka stała się tranzytem, a Stare Miasto nie jest po to, by było na nim duże natężenie ruchu
 
- podkreślił Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Most Dolny otwarty ( zdjęć 32 )
Dodano: 2020-06-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Tolini
  Środa, 10.06

  I tak trzymać, zero samochodów

 2. 2
  +2
  ~ ikiv
  Środa, 10.06

  Należy wprowadzić zakaz ruchu samochodów na starym mieście. Niedobitki istniejących tam firm padnie.

 3. 3
  --1
  ~ mis
  Środa, 10.06

  BARDZO MADRA DECYZJA

 4. 4
  +2
  ~ obserwator
  Środa, 10.06

  Nareszcie,,,Dzekujemy

 5. 5
  +3
  ~ Andrzej
  Środa, 10.06

  Nareszcie NIE dziękujemy. To kładka a nie most, a kiedy pierwszy sekretarz KC będzie? Ale grunt to dobre samopoczucie.

 6. 6
  +6
  ~ Pol
  Środa, 10.06

  Jeden most w mieście śmiech na sali w Holandii takich pełno i auta jeżdżą szkoda ze na linach nie jest jak w vx wieku.

 7. 7
  +8
  ~ asd
  Środa, 10.06

  Powiem tak, auta zaparkowały na zakazie.

 8. 8
  +6
  ~ Tadd
  Środa, 10.06

  Po pierwsze budowla przeprawowa dla pieszych to kładka nie most. Po drugie by uniknąć zwiększenia ruchu na Starówce na skrzyżowaniu Studzienna / Wodna na tej pierwszej ustawić znak nakazu jazdy w lewo/prawo za znakiem, a na Wodnej od strony Katedry zakaz skrętu w lewo. Po trzecie, czy naprawdę przekracza to możliwości serwisu mostów by oba przęsła podnosiły się równo ?

 9. 9
  +3
  ~ Wmordejeza
  Środa, 10.06

  Pieknie zlicowane deski.Jak na zdjeciach to widac,to jak to musi na zywo pieknie wygladac.Znowu odwalona popelina za grube tysiace naszych pieniedzy.Tylko chodzic i sie przewracac,a miasto odszkodowanie wyplaci.

 10. 10
  +5
  ~ aanndd
  Środa, 10.06

  parodia pokazali co potrafja kompletne dno

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.