Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na remoncie Mostu Niskiego tracą firmy zajmujące się turystyką wodną

26.05.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na remoncie Mostu Niskiego tracą firmy zajmujące się turystyką wodną
fot. nadesłane

Remont Mostu Niskiego w Elblągu zatrzymał żeglugę na rzece Elbląg. - Rozmawiałem o tym z prezydentami Elbląga. Szukaliśmy różnych rozwiązań i dzisiaj mogę przekazać, że remont mostu zostanie znacznie przyspieszony – mówi senator Jerzy Wcisła. Na początku czerwca żegluga w stronę Kanału Elbląskiego zostanie przywrócona.

 
Na remoncie Mostu Niskiego tracą firmy zajmujące się turystyką wodną. Wiele z nich funkcjonuje od niedawna, dlatego każde ograniczenie zagraża ich przetrwaniu na rynku. Przedstawiciele turystyki wodnej zwrócili się z prośbą o pomoc do senatora Jerzego Wcisły.
 
 
Najważniejszy szlak turystyczny z Elbląga został zamknięty w momencie, kiedy turystyka wodna stanęła przed szansą na przyciągnięcie nowych turystów – spośród tych, którzy nie wyjadą za granicę z powodu koronawirusa
 
– wyjaśnia senator Wcisła.
 

Remont Mostu Niskiego wyłącza z ruchu turystycznego najatrakcyjniejszy szlak, prowadzący  z Elbląga na Jezioro Druzno i Kanał Elbląski. Szlak jest podstawowym celem amatorów turystyki wodnej. Zwykle „przy okazji” zwiedzenia Kanału Elbląskiego turyści dowiadują się, że to nie jedyna atrakcja, a Elbląg, jako centrum turystyki wodnej na znacznie więcej do zaoferowania.

I coraz częściej z tych atrakcji korzystają. W ostatnich latach w Elblągu  i w subregionie została przygotowana bardzo dobra infrastruktura, głównie w ramach projektu Pętla Żuławska, projektów indywidualnych Elbląga i innych miejscowości subregionu. Poświadczają tę tendencję rosnące liczby użytkowników odwiedzających porty i przystanie Pętli Żuławskiej.
 
Po rozmowach z prezydentami Elbląga, remont Mostu Niskiego udało się przyspieszyć.
 
 
informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ MACIE
  Wtorek, 26.05

  Dalej głosujcie na P O i PSL i SLD to będziecie mieli super raj.

 2. 2
  +11
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 26.05

  Ta jasne zwłaszcza w czasie pandemii i zakazu wychodzenia i gromadzenia się ?!

 3. 3
  +9
  ~ mikuś
  Wtorek, 26.05

  nie no, znów Wcisłą, i to razem z nieudolnym prezydentem dokonali cudu, no rewelacja, pewnie media całej Polski będą o tym mówić, jeden i drugi tylko lans i nic więcej

 4. 4
  +8
  ~ Fredek
  Wtorek, 26.05

  Elbląg do Pomorza.

 5. 5
  +9
  ~ most
  Wtorek, 26.05

  "Po rozmowach z prezydentami Elbląga, remont Mostu Niskiego udało się przyspieszyć." Jaki łaskawy ten prezydent, jak teraz słucha PO, bo wcześnie, nie w tak dalekiej przeszłości, był taki beee. No i co by miasto bez senatora zrobiło, mostu nie byłoby!

 6. 6
  +8
  ~ Akcja Słup
  Wtorek, 26.05

  Jak to jest , że Prezydent miasta nie mógł sam ogarnąć temat , tylko musiał Senator ?? To może w takim razie Wróblewski nie potrzebny ?? Albo to była ukartowana gra , pod publikę ?? Jak nie ma czym się pochwalić np : Senator ?? Kto wie , kto wie ??

 7. 7
  +5
  ~ Wolę jezioro Duckie niż Ruda Woda.
  Wtorek, 26.05

  No nie. Turystyka wodna w Elblągu. Od kiedy, bo od końca lat 80 - tych ub. wieku stopniowo zamierała. Najpierw padły rejsy żeglugi do Krynicy Morskiej, a wycieczki wodne statkami na szlaku do Ostródy stały się luksusem. W praktyce dominowali tam turyści z Niemiec. Natomiast indywidualna turystyka wodna na naszych akwenach to fikcja. W zasadzie nasi mieszkańcy w ogóle nie interesują się tą formą wypoczynku, więc remont mostu może trwać jeszcze nawet 10 lat, bo to nie ma żadnego wpływu na turystykę wodną. Przecież elblążanie nadal chodzą nad kanał i jeżdżą nad jezioro Drużno.

 8. 8
  +3
  ~ RodemzElbląga
  Wtorek, 26.05

  No to już wiadomo, dlaczego senat ma obstrukcję i potrzebuje tylu dni na "pracę" nad wyborami. Cóż za skuteczność senatora! Przypuszczam, że z przynajmniej taką samą werwą weźmiecie się przeprowadzeniem wyborów o czasie...

 9. 9
  +2
  ~ ursus
  Środa, 27.05

  ten wcisla to ma tych swoich wyborcow za idiotow? serio? wy naprawde lapiecie to co on napisał? facet wam w pysk pluje a wy mowicie ze deszcz pada?

 10. 10
  +3
  ~ kijanka
  Środa, 27.05

  to jakaś żenada, ten Wcisła kolejny raz udowadnia że za nic nierobienie bierze tyle kasy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.