Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Pawel, Tomasz, Felicyta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy w parku należy nosić maseczkę? (zobacz zdjęcia z Parku Kajki)

12.05.2020, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy w parku należy nosić maseczkę? (zobacz zdjęcia z Parku Kajki)
Fot.Ryszard Biel
Od 20 kwietnia można wchodzić do lasów i jak zapewnia Minister Środowiska nie trzeba wówczas zasłaniać nosa ani ust. Zdaniem Ministra powierzchnia lasu jest na tyle duża, że ryzyko spotkania innych osób jest znikoma, a co za tym idzie jest bardzo mała szansa, aby zarazić się koronawirusem. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to jedynie lasów, nie parków.
 
Słoneczna pogoda skłania do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wielu elblążan w ubiegłą niedzielę zdecydowało się odwiedzić Park Kajki. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że w parkach również obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.
 
 
Wychodząc z domu zawsze mam ze sobą maseczkę, ale wiem, że nie wszędzie muszę jąnosić. Wiadomo, że w sklepie czy w tramwaju tak, ale czy w parkach? Wydaje mi się, że nie ma takiej potrzeby. Nie trzeba maseczek nosić w lasach, więc w parkach chyba też nie
 
- stwierdziła 20-letnia Ania.
 
Większość zapytanych przez nas osób miało wątpliwości, czy w parku należy nosić maseczkę. Przypominamy zatem, że nadal obowiązują ogólne zalecenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronowirusa.

Powinno się zachowywać odpowiednie odstępy od siebie (przynajniej 2 metry), a także zasłaniać nos i usta (niekoniecznie maseczką - można użyć chusty czy przyłbicy). Nakaz ten dotyczy również parków.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty naszego fotografa w Parku Kajki.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Park Kajki ludzie ( zdjęć 46 )
Dodano: 2020-05-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ RODO
  Wtorek, 12.05

  Teraz spokojnie ISO y na zdjęciach mogą podać redakcję do sądu i sprawę wygrają, za bezprawne upublicznienie ich wizerunku bez ich zgody. Brawo redakcja, za dużo pieniędzy macie? Elblążanie do dzieła.

 2. 2
  --2
  ~ Prosę pani a park to nie las ?
  Wtorek, 12.05

  No tak Polacy to wybitni prawnicy. Znają się na prawie lepiej niż zawodowcy. Już wiedzą, że należy sądownie skarżyć za umieszczanie wizerunku w mediach bez zgody konkretnej osoby. Tylko jakoś za chusteczkę nie mają wiedzy odnośnie przepisów prawnych z zakresu praw epidemicznych. No akurat mają chwilowe zaćmienie i nie rozróżniają lasu od parku, a tak w ogóle myli im się pojęcie przestrzeń otwarta, gdyż jakoś nie widzą jej, że ona jest według prawa na ulicy, czy poza ich domem, a nie na pustyni czy w stepie. Ale co się dziwić jak autorytetem prawnym Polaków są tacy bohaterowie jak ten z telewizyjnego programu "Debil pogromca mandatów ".

 3. 3
  0
  ~ kazik
  Wtorek, 12.05

  jeśli na boiskach , orlikach lub innych obiektach sportowych nikt nie nosi tzw maseczki bo jak uprawiać sport .... , GDYŻ SZMATĘ , CHUSTKĘ LUB INNĄ RZECZ ZROBIONĄ Z PRZEŚCIERADŁA LUB INNEJ TKANINY NIE MOŻNA NAZWAĆ MASECZKĄ, gdyż maseczka powinna być jednorazowa lub wielorazowa z odpowiednim certyfikatem dopuszczającym do użycia w styczności z drogami oddechowymi ...., a co mamy pseudo maseczki gdyż przykład przyszedł z góry maski sprowadzone przez jaśnie nam panującego nie mają żadnych certyfikatów dopuszczeni do użytku na ternie UE..., a suwerenowi się wciska kit . PRZEDE WSZYSTKIM HIGIENA RĄK , DEZYNFEKCJA , ORAZ UŻYWANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH. przypomnę jednorazowych , a nie w tych samych rękawiczkach w sklepie , autobusie , klatce schodowej , oraz samochodzie.....

 4. 4
  +6
  ~ Agata13
  Wtorek, 12.05

  Wolałabym kupić lody w sklepie niż w tej lodziarni i zjeść w domu lub w ogrodzie zamiast stać jeden przy drugim w kolejce czy siedzieć w tłoku na ławce i spożywać lody . I gdzie tu zachowanie dystansu...?

 5. 5
  +2
  ~ xxx
  Środa, 13.05

  Redakcjo, czytelnicy - podam poniżej wam linki do strony rządowej ze wczoraj (zapisanej na web archiwe) i z dzisiaj na temat maseczek i INWIGILACJI W TREŚĆ (nawet nie zmienili daty) niewygodnych informacji o noszeniu maseczek. Proszę przejdźcie do punktu "Co trzeba wiedzieć o noszeniu maseczek" i porównajcie oba linki które podaje poniżej: strona z dzisiaj : https://pacjent.gov.pl/bez-maski-ani-rusz / strona za wczoraj: https://web.archive.org/web/20200501173638/https://pacjent.gov.pl/bez-maski-ani-rusz / proszę o zainteresowanie się tematem i przekazywanie dalej !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0688788890839