Sobota, 27.02.2021, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Maseczki, mierzenie temperatury, dezynfekcja aut... WORD wznawia egzaminy na prawo jazdy

06.05.2020, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Maseczki, mierzenie temperatury, dezynfekcja aut... WORD wznawia egzaminy na prawo jazdy
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wznawiane są egzaminy na prawo jazdy. W Elblągu kandydaci na kierowców do egzaminu będą mogli podejść już niebawem. Zapisy rozpoczęły się kilka dni temu. Do tej pory z takiej możliwości skorzystało już około 230 osób. 

Egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy kilka tygodni temu zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa. Teraz w wielu miejscach w Powoli są przywracane. Do wznowienia działalności przygotowuje się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu. Pierwsze egzaminy odbędą się w naszym mieście 11 maja.

Od 11 maja ruszamy z egzaminami na kategorie C, CE, D, BE oraz A. Dajemy sobie tydzień na sprawdzenie, jak wygląda praca w tej nowej rzeczywistości, z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Egzaminy na tę najpopularniejszą kategorię B rozpoczynamy 18 maja

- mówi Marek Fabiański, dyrektor WORD w Elblągu. 

Zapisy na egzaminy elbląski Ośrodek rozpoczął w poniedziałek, 4 maja. Chętnych już jest całkiem sporo. Wolne terminy powoli się wypełniają.

- W tej chwili mamy już zapisanych na egzaminy około 230 osób. Tylko w poniedziałek, gdy rozpoczęłyśmy zapisy, umówionych zostało 113 osób - informuje Danuta Filipek, kierowniczka działu zapisów WORD w Elblągu.

Funkcjonowanie WORD w czasie pandemii koronawirusa oczywiście obwarowane jest wieloma nowymi wytycznymi, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracowników ośrodka i egzaminowanych.

Pracujemy w systemie zmianowym. Na raz w pracy będzie tylko połowa załogi, tak aby w razie gdy potrzeby, ta druga połowa mogła ich zastąpić. Jesteśmy zaopatrzeni w niezbędne środki ochrony. Egzaminatorzy są zabezpieczeni w maseczki, rękawiczki, przyłbice, w każdym samochodzie będą środki do dezynfekcji. Dodatkowo będzie funkcjonowała tzw. śluza. Każda osoba, która do nas przyjdzie, będzie miała mierzoną temperaturę i będzie musiała wypełnić specjalne oświadczenie (jego wzór jest dostępny na naszej stronie)

- wylicza dyrektor elbląskiego WORD.

Podczas egzaminów teoretycznych jednocześnie na sali będzie mogło przebywać 7 osób, tak aby egzaminowani mogli siedzieć w odległości od siebie. Egzaminy praktyczne będą się odbywały tylko w pojazdach WORD. - Na razie nie wyrażamy zgody na podstawianie aut przez szkoły, jak to było praktykowane - dodaje dyrektor elbląskiego ośrodka. - Dbamy o nasze samochody. Nie tylko o to, żeby były czyste i pachnące, ale również o to, aby były w nich bezpieczne. Po każdym egzaminie egzaminator będzie dezynfekował w aucie kierownicę, gałki, klamki, wszystkie te elementy wyliczone w wytycznych. Po całym dniu egzaminowania samochody będą dezynfekowane w całości.

Życie pokaże, jak te egzaminy w nowej rzeczywistości będą wyglądały, czy zabezpieczenia zdadzą egzamin. Myślę jednak, że zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo

- podkreśla Marek Fabiański.

Szczegółowe informacje na temat zapisów oraz zasad bezpieczeństwa wprowadzonych na czas egzaminu znajdziemy na stronie WORD w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Prawda jest inna
  Środa, 06.05

  Nie W O R D tylko powiatowa instytucja. Bo olsztyn zabrał wszystko i nawet resztki trafiają do Elbląga. Przypominamy imprezę gdzie oldztyn ma trenazer wywrotkowy a Elbląg ma wala.

 2. 2
  0
  ~ OCHRONA
  Środa, 06.05

  Bez indywidualnych środków ochrony osobistej i z osobami towarzyszącymi ( wójki, ciotki, znajomi itp.)nie wpuszczę. Z egzaminatorem prowadzącym, po konsultacji z dyrektorem, czy jest taka konieczność. Zrozumiano ? Takie mamy wytyczne.

 3. 3
  +2
  ~ Bkol
  Czwartek, 07.05

  Znowu gamonie na ulicach

 4. 4
  +1
  ~ rambo 11
  Czwartek, 07.05

  Fabryka nieudaczników znowu rusza z pobliskich wiosek znowu będą się zjeżdzać i blokować skrzyżowania o godz 15-tej- powinni przegonić te niedojdy na Modrzewinę tam niech się produkują. Co na to Pani Kamila nie ma jedzenia to i nie ma wywiadu ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 5. 5
  +3
  ~ kek
  Czwartek, 07.05

  A pan Fabiański to nie powinien już być na emeryturze?

 6. 6
  +2
  ~ Dziadostwo
  Czwartek, 07.05

  A dla dzieci od lat nie ma prawdziwego nowoczesnego miasteczka rowerowego w Elblągu. Dziadostwo i tyle.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1410348415375