Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak akcja "Zostaje w domu" wygląda na Zawadzie?

23.03.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak akcja "Zostaje w domu" wygląda na Zawadzie?
Fot.Ryszard Biel
12 marca placówki oświatowe, kulturalne, galerie handlowe i większość sklepów (poza spożywczymi) zostały zamkięte. Początkowo taki stan rzeczy miał potrwać dwa tygodnie. Dziś wiemy, że szkoły na pewno zostaną zamknięte do Świąt Wielkanocnych. Rząd apeluje o pozostanie w domach. Jak ulice wygląda na osiedlu Zawada?
 
Głównie można na nich spotkać matki z dziećmi. - Chodzimy na spacery, ale trzymamy się w odpowiedniej odległości od innych - zapewnia 35-letnia Agnieszka.
 
- Nie łatwo jest cały czas siedzieć z dzieckiem w domu, szczególnie kiedy jest energiczne - dodała 37-letnia Beata.
 
Ładna pogoda zachęca do wychodzenia z domu jednak należy pamiętać, że w Polsce wprowadzono stan epidemii.
 
 
W trosce o zdrowie elblążan, nie korzystajmy z placów zabaw i siłowni plenerowych. Każde gromadzenie się w miejscach publicznych niesie w tej chwili poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem. Prosimy rodziców i opiekunów dzieci o przestrzeganie zaleceń związanych z profilaktyką i niekorzystanie z placów zabaw, zarówno osiedlowych, jak i tych zlokalizowanych w parkach i zieleńcach
 
- zaznaczył Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu.
 
Należy również pamiętać o tym, aby nie spotykać się w większej grupie ani na zawnątrz, ani w domu.
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i zachęcamy do przesyłania zdjęć swojej okolicy na adres redakcja@info.elblag.pl. Jak sytuacja wygląda na Waszych osiedlach?
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zawada w czasie zagrożenia koronawirusem ( zdjęć 48 )
Dodano: 2020-03-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ qqq
  Poniedziałek, 23.03

  Miasto wygląda identycznie jak przed epidemią.

 2. 2
  +7
  ~ Wirus
  Poniedziałek, 23.03

  Łatwiej wytrzymać w domu czy w kwarantannie albo przy łóżku dziecka. Trzeba pomyśleć zanim zaprowadzi się dziecko na plac zabaw. Powinny być kary. Jakby po 1000 zł musieli zapłacić to by pomyśleli, bo zdrowie dzieci malo ich obchodzj.

 3. 3
  +3
  ~ Qaz
  Poniedziałek, 23.03

  A jak to ma się do propozycji np nauczycieli wf z jednej ze szkół na Zawadzie do spaceru. To wychodzimy czy nie ????

 4. 4
  +5
  ~ norma
  Poniedziałek, 23.03

  To jest niebezpieczne o ile urządzenia nie są odkażane np opryskiem środka na Alkoholu. Tak niestety nie jest - klatki i windy silosów zaplute , przed klatką stoją "wyborcy" i kaszlą, plują. Przed osiedlowym sklepem "elektorat " z psem kaszlnął, plunął na schody, otarł oblicze i tą dłonią nacisnął klamkę sklepu. Wyszedł po 10 sekundach. Po co tam wszedł? Zapewne wzoruje się na głoszących wybory przedstawicielach jedynie słusznej rasy. A nigdzie nie uświadczysz pojemnika z rękawicą jednorazową i odkażalnikiem, także w komunikacji. Co jest tańsze (pomijam wartość zdrowia i życia ) - leczenie i , nie daj Panie, pogrzeb, czy kilka set pojemników z odkażalnikiem? Skoro proszę Pana, to proszę go jeszcze aby dał zdolność myślenia temu na 3 piętrze, bo go pozbawił tej cechy w chwili narodzin.

 5. 5
  +3
  ~ betti
  Poniedziałek, 23.03

  Mimo tej pogody ,,Zostańmy w domu"" - przyjdzie czas i będzie zabawa ! A mamy z dziećmi : krotki spacer i do domku.Nie dajmy się.

 6. 6
  +1
  ~ KaraMusiByć
  Poniedziałek, 23.03

  30000 kary !!! Krać jeszcze raz karać!

 7. 7
  +3
  ~ Szczera
  Poniedziałek, 23.03

  Kary sa zbyt male lub wcale nikt nie każe nikogo ,żadnych patroli nie widać !😱😱😱😱Dzisiaj na starym miescie jakiś Pan robił striptiz, przejechał radiowóz i nic !!!Dramat !!!

 8. 8
  +2
  ~ kalesony
  Poniedziałek, 23.03

  Do Norma- dokładnie w punkt.

 9. 9
  +1
  ~ szkoda słów
  Poniedziałek, 23.03

  patola jak nic....

 10. 10
  +1
  ~ wesoły wirus
  Wtorek, 24.03

  Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie rodzą się i umierają i nie w takich ilościach jak podają media od jakiegoś sztucznie wyimaginowanego wirusa!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4980099201202