Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kościół przy Robotniczej organizuje dziś mszę w intencji powstrzymania epidemii. "To absurd!"

11.03.2020, 19:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kościół przy Robotniczej organizuje dziś mszę w intencji powstrzymania epidemii. "To absurd!"
Fot.Ryszard Biel
Dziś, 11 marca, o godz. 20.00, w Parafii Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się wspólna modlitwa w intencji powstrzymania epidemii. - Przecież to absurd - stwierdziła nasza czytelniczka. - Rząd zamyka szkoły, przedszkola, teatry, kina, a co z kościołami?
 
Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki przyznał, że w odpowiedzi na pogarszającą się sytuację w państwach Unii Europejskiej, Polska będzie zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa zamykając na dwa tygodnie placówki oświatowe i kulturalne.
 
- Powinniśmy wystrzegać się dużych skupisk ludzkich. Takimi skupiskami się również placówki oświatowe. (…) Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku, 16 marca. Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, to jutro i w piątek placówki będą otwarte i nauczyciele będą mogli pilnować dzieci, by umożliwić rodzicom zorganizowanie opieki nad dziećmi - mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami.
 
Do 25 marca będą zamknięte także wszystkie kina, teatry i muzea. Co z kościołami? - W niektórych krajach takie decyzje zostały podjęte, ale w Polsce nie ma takich potrzeb - stwierdzi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
 
 
Zwiększenie liczby mszy jest podyktowane troską, żeby nie było sytuacji, że w kościele odległość między wiernymi była poniżej metra. Jest to zasadne i sensowne dopóki nie ma dyrektyw o zamykaniu jakichkolwiek świątyń, nie tylko katolickich
 
- dodał Minister Zdrowia.
 
Podczas tej samej konferencji Premier apelował do obywateli, by unikali zgromadzeń. - Dzisiaj zdrowy rozsądek nakazuje, by w okresie wylęgania się kolejnych wirusów, zmniejszyć prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się wirusów. (…) Dziś najważniejszym słowem jest odpowiedzialność - mówił.
 
Tego rozsądku ciężko doszukać się w zwiększeniu liczby mszy. I tak np. dziś, w Parafii Matki Królowej Polski w Elblągu, o godz. 20.00 odbędzie się msza w intencji powstrzymania epidemii.
 
 
Cały naród ma robić wszystko, aby uniknąć takiej epidemii jak jest np. we Włoszech. Pozamykane są szkoły, musimy zostawać z dziećmi w domu zamiast iść do pracy. Do dziadków ich przecież nie oddany, bo to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone. Pracownicy boją się chodzić do pracy, na czym na pewno ucierpią przedsiębiorcy. A Kościół na Robotniczej organizuje mszę w intencji powstrzymania epidemii. To działa na szkodę ludzi! My mamy się nie spotykać ze znajomymi, ale już msza w kościele jest ok?
 
- pyta nasza czytelniczka.
 
Elblążanka nie ukrywała oburzenia. - W sklepach już nie ma mięsa. Ludzie robią zapasy, by siedzieć w domach. Ludzie się boją o swoje zdrowie. My, ludzie pracujący i nasze dzieci przechodzimy kwarantannę, a tu zachęca się osoby, nie ma co ukrywać, że głównie starsze, do wychodzenia z domów i spotykania się? To absurdalna sytuacja! - podkreśliła nasza czytelniczka.
 

 

 

Elblążanka zwróciła również uwagę na błąd. jaki pojawił się na stronie Parafii. - To "czeski błąd", ale bardzo wymowny - dodała.


Poniżej publikujemy informację, jaka początkowo ukazała się na stronie Parafii:

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (59)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ pis na wieki/
  Środa, 11.03

  To jest piękne. Wyszło szydło z worka?

 2. 2
  +44
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 11.03

  Doskonała okazja, żeby zgarnąć na tacę od bogobojnych owieczek. Jak przyjdzie epidemia to w kościółkach będzie pusto, więc czarni też robią zapasy.

 3. 3
  --39
  ~ Anodka
  Środa, 11.03

  Módlcie się, Pan nadchodzi, niewierni będą potępieni.

 4. 4
  +39
  ~ edgfar
  Środa, 11.03

  Mówiąc krótko rząd może kościów w du...ępocałować. Oni mają w tym czysty biznes. Msze , zgony kasa będzie płynęła strumieniami. Babcie , dziadkowi wrócą od kleru do domku. Pocałują wnuczęta , kichnął kaszlną i za kilka dni 1000 elblążan na zakaźny który będzie już dawn o zapełniony. Pochówek , msza za zmarłych . Biznes na poziomie zarazy średniowiecznej. Skandalem jest wypowiedź nijakiego gowina z rządu , który ze stoickim spokojem wypowiada , że sprawy kościoła zostawimy bogu i rząd się do tego nie miesza. To jest wprost skandale. Czarni z Elblaga jak widać dla kasy zrobia wszystko. Ponoć msza w tv jest tak samo ważna w trakcie oglądania w domu. No chyba , że kler i tv znowu kłamie.

 5. 5
  +35
  ~ 1125.
  Środa, 11.03

  Ciemnogród jednak ciągle żyje.

 6. 6
  +41
  ~ Marek
  Środa, 11.03

  Zadnej okazji nie przepuszcza aby jak najwiecej kasy zgarnąć od polskiej ciemnoty. Ludzie kiedy zdacie sobie sprawe, ze kosciol z wiarą nie ma nic wspolnego?

 7. 7
  --36
  ~ JEZYKMILOSCI
  Środa, 11.03

  Jak te hieny aby tylko szczuć i kąsać. Co raz bardziej żałosny jest ten portal! Artykuł poniżej krytyki szanowna KJ.

 8. 8
  --7
  ~ ho2
  Środa, 11.03

  lecę moczyć jajca w kropielnicy - basen nie czynny - pomysłowy Dobromir

 9. 9
  +1
  ~ marko
  Środa, 11.03

  Trzeba zrobić masz równości LGBT

 10. 10
  +22
  ~ Matej
  Środa, 11.03

  Masakra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.