Poniedziałek, 30.11.2020, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Z podejrzeniem koronawirusa... "Nie wchodź do szpitala!". Ważna informacja dla odwiedzających WSZ w Elblągu

11.03.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z podejrzeniem koronawirusa... "Nie wchodź do szpitala!". Ważna informacja dla odwiedzających WSZ w Elblągu
Fot.Ryszard Biel

"Masz gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, a w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów przebywałeś w regionie występowania koronawirusa... Nie wchodź do szpitala". Taką informację znajdziemy, do wczoraj na drzwiach szpitala przy ul. Królewieckiej. Choć może ona zaskakiwać, chodzi o dobro przebywających tam pacjentów.

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19 szpitale w całej Polsce wprowadzają zakazy odwiedzin pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu obowiązuje on już od 5 marca, do odwołania. Teraz placówka zdrowia poszła o krok dalej.

Masz gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, a w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów: przebywałeś w regionie występowania koronawirusa, miałeś bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono lub podejrzewa się koronawirusa, pracowałeś lub przebywałeś jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych koronawirusem. Nie wchodź do szpitala

- informacje o takiej treści WSZ w Elblągu wywiesił na drzwiach.

Szpital chce w ten sposób ochronić personel i pacjentów przebywających na oddziałach i korzystających z przychodni.

Placówka jednocześnie informuje, gdzie osoby z podejrzeniem koronawirusa powinny się zgłosić. Kieruje je na oddział zakaźny Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu przy ul. Żeromskiego. O swoim stanie zdrowia mogą również powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną - 666 191 783.

W Polsce mamy potwierdzonych 21 przypadków zakażenia koronawirusem. 220 osób jest hospitalizowanych, 1055 objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym. Potwierdzone wyniki, ostatniego przypadku, dotyczą kobiety z woj. dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry, poinformowało we wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Aktualne komunikaty na temat koronawirusa znajdziemy na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3456020355225