Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Grupa uczniów z Elbląga objęta kwarantanną. Wrócili z wymiany szkolnej

10.03.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grupa uczniów z Elbląga objęta kwarantanną. Wrócili z wymiany szkolnej
Fot. Archiwum redakcji

Pięcioro uczniów i dwoje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu zostało poddanych kwarantannie, w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Grupa właśnie wróciła z Reunion, gdzie gościła w ramach wymiany młodzieży.

W Polsce potwierdzono dotychczas 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19, to dane z dziś (10 marca). Ponad 4 tys. objętych jest kwarantanną domową. W Elblągu ten środek zapobiegawczy zastosowano wobec grupy, która wróciła z wymiany młodzieżowej w Reunion (francuska wyspa na Oceanie Indyjskim). 5 uczniów i 2 nauczycieli nie ma objawów zakażenia koronawirusem, a w miejscu, w którym przebywali, dotąd nie stwierdzono takiego przypadku, jednak dyrekcja szkoły postanowiła dmuchać na zimne.

Grupa osób z SP 11 Elbląg (5 uczniów i 2 nauczycieli) powracająca z wymiany młodzieży z Reunion w ramach projektu Erasmus +🇪🇺🇫🇷🇵🇱 jest zdrowa i czuje się bardzo dobrze. Przebywali 10 tys. km od Europy w Reunion, gdzie nie stwierdzono przypadków choroby. Po przeprowadzonej dzisiaj konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym i lekarzem oddziału zakaźnego podjąłem decyzję o wprowadzeniu profilaktycznej kwarantanny dla tych osób

- poinformował na profilu szkoły na Facebooku Bogusław Milusz, dyrektor SP nr 11.

Mamy w tej chwili dwa przypadki kwarantanny, którą zostali objęci uczniowie elbląskich szkół. Druga sytuacja dotyczy dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Członek ich rodziny wrócił z zagranicy. Uczniowie są zdrowi, ale rodzice w porozumieniu z dyrekcją szkoły podjęli decyzje, że na razie zostaną w domu

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

Celem kwarantanny jest zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby. Oznacza ona czasowe odizolowanie osoby, która może być nosicielem zakaźnej choroby. Może nią zostać objęta osoba, która przebywała na obszarze, gdzie występują ogniska choroby. Poddać się domowej kwarantannie na pewno powinny się osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na obszarach, gdzie występują ogniska koronawirusa, np. we Włoszech, w Chinach, w Singapurze, Japonii, Iranie, czy Korei Południowej. Kwarantanna domowa jest także zalecana u wszystkich osób, które w ciągu ostatnich 14 dni kontaktowały się z osobami z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia koronawirusem. Więcej informacji i nowe komunikaty na temat koronawirusa znajdziemy tutaj.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jannam
  Wtorek, 10.03

  W Elblągu jest już potwierdzony jeden przypadek koronawirusa. info z 10.03.2020

 2. 2
  +7
  ~ 997
  Wtorek, 10.03

  kurdupel władca od kilku lat zachowuje sie , jakby miał korono coś tam , nikt nie reaguje :))))))

 3. 3
  +15
  ~ Kuriozum
  Wtorek, 10.03

  Odwołać wszystkie wycieczki. Jeśli tego nie rozumieją dyrektorzy to Władze miasta powinny im przemówić do rozsądku i się nie patyczkować

 4. 4
  +7
  ~ koronowirus
  Wtorek, 10.03

  A kiedy kwarantanna po niepotrzebnym dotykaniu guziko-przycisku na sygnalizatorze przy co trzecim przejściu w obrębie tego samego skrzyżowania?

 5. 5
  +10
  ~ Rodzic
  Wtorek, 10.03

  Inne miasta odwołują zajęcia szkolne i akademickie, a SP 18 w najlepsze organizuje Wyjazd do Anglii, wycieczki wyjazdowe i wyjścia do rozrywkowych miejsc. Niezrozumiałe....

 6. 6
  +5
  ~ zawistny
  Wtorek, 10.03

  ciekawe kto sie tam załapał na ten Mauritius i na jakiej podstawie

 7. 7
  +9
  ~ Miklosz
  Wtorek, 10.03

  Kororonwrus atakuje a Dyrektorek pozwala na wycieczki po Europie. Nalezy mu się kara specjalna za takie lekceważące podejście do spraw zdrowia..

 8. 8
  +3
  ~ Gwiazdka
  Wtorek, 10.03

  jannam a skąd te informacje ze potwierdzono w Elblągu koronawirus

 9. 9
  +10
  ~ Dyrektor non gratia
  Wtorek, 10.03

  Zgadzam się z komentarzami. Zachowania Dyrektora irracjonalne, nie potrafię zrozumieć, dlaczego pojechał, prowadzę działalność ibodwołane zostałybwszystkie nasze spotkania oraz targi.

 10. 10
  +5
  ~ Ania
  Środa, 11.03

  W szkole nr 14 przyjechał nauczyciel z Wloch i dalej uczy..... nikt nic nie zgłosił czekamy jak na bombie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


4.3986010551453