Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus: W autobusach i tramwajach trwa czyszczenie, w Elblągu pojawiły się też plakaty

09.03.2020, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus: W autobusach i tramwajach trwa czyszczenie, w Elblągu pojawiły się też plakaty
Fot. Archiwum redakcji

Tramwaje i autobusy są codziennie dodatkowo pucowane i odkażane. Drzwi otwierają tylko kierowcy - przyciski automatycznego otwierania drzwi wyłączono, aby pasażerowie nie musieli ich dotykać. Takie zasady, w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, wprowadziły komunikacje miejskie w wielu miastach. Jak sytuacja wygląda w Elblągu? Zapytaliśmy.

Na zagrożenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 reaguje również komunikacja miejskie. Od wczoraj drzwi na przystanku w szczecińskich autobusach i tramwajach otwiera tylko i wyłącznie kierowca. Podobnie dzieje się w komunikacji trójmiejskiej, tam autobusy są dodatkowo wietrzone. To tylko przykłady nowe zasady wprowadzają komunikacje zbiorowe w większości dużych miast. W wielu miejscach środki transportu są również dodatkowo czyszczone i odkażane. Jak sytuacja wygląda w Elblągu? ZKM w Elblągu nie otrzymał do tej pory żadnych oficjalnych zaleceń czy też wytycznych w tym zakresie, wyjaśnia przedstawiciel Zarządu.

Biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości na temat zagrożenia koronawiruse, ZKM w Elblągu wystąpił do przewoźników o zwrócenie szczególnej uwagi na utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w pojazdach komunikacji miejskiej. Ponadto, w pojazdach komunikacji miejskiej umieszczone zostały plakaty NFZ z podstawowymi informacjami nt. koronawirusa

- mówi Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Zagrożenie zakażenie koronawirusem jest coraz poważniejsze. W piątek po południu zostały potwierdzone cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. 

Dwaj pacjenci przebywają w szpitalu w Szczecinie, jeden w Ostródzie, kolejny we Wrocławiu. Pacjent hospitalizowany w szpitalu w Ostródzie to osoba, która podróżowała w autobusie z tzw. pacjentem zero (u niego po raz pierwszy stwierdzono nowego wirusa), który zaraził się w Niemczech i przebywa teraz w szpitalu w Zielonej Górze

-  podało wczoraj Ministerstwo Zdrowia.

Teraz w Polsce jest jedenastu pacjentów, u których zdiagnozowano nowego koronawirusa. W sumie zostało wykonane ok. 900 testów, w tym pięć wyników było dodatnich. Zgodnie z raportem Głównego Inspektora Sanitarnego z 6 marca z godz. 16 hospitalizowanych jest 128 osób, kwarantanną domową objętych – 1299, a w nadzorze sanitarnym – 6184.

Ministerstwo Zdrowia przypomina również jak zabezpieczyć się przed koronawirusem. Częste mycie rąk używając mydła i wody, przy kasłaniu i kichaniu zakrywanie ust i nosa i zachowanie co najmniej metra odległości od osób, które kaszlą i kichają to sposoby, które mogą pomóc.

Więcej informacji dot. koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Gość
  Poniedziałek, 09.03

  Jest dwóch pacjentów w Ostródzie ... Droga redakcjo jak się bierzecie za pisanie artykułu to piszcie informacje bieżące .. a i chciałabym zobaczyć te czysta komunikację miejską bo cały czas jest tak samo jak było więc coś dziwnego

 2. 2
  +4
  ~ asd
  Poniedziałek, 09.03

  W tramwajach guziki trzeba naciskac.

 3. 3
  +9
  ~ ...
  Poniedziałek, 09.03

  i to jest właśnie poziom zorganizowania komunikacji miejskiej w Elblągu . W obliczu epidemii i wobec działań w innych miastach , ZKM w Elblągu ""wystąpił o zwrócenie uwagi na utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w pojazdach "" . To tak mniej więcej jakby poprosić aby ptaki leciały w jednym kierunku , a psy w parku robiły kupy prosto do pojemników na śmieci . Ot i cała moc sprawcza ZKM Elbląg .

 4. 4
  +7
  ~ ja
  Poniedziałek, 09.03

  Ja dziś osobiście otwierałam drzwi przez naciśnięcie na przycisk tak samo jak inni

 5. 5
  +11
  ~ Tadd
  Poniedziałek, 09.03

  Z tymi przyciskami to pomysł idiotyczny. Idąc dalej zlikwidować poręcze i uchwyty, bo pasażer je dotyka.

 6. 6
  +8
  ~ ...
  Poniedziałek, 09.03

  Nie likwidować , tylko dezynfekować .

 7. 7
  +3
  ~ Po prostu
  Poniedziałek, 09.03

  Na każdym przystanku końcowym powinna być robiona dezynfekcja. A kontrola po.myciu pojazdu,tramwaj i autobus test białej rękawiczki.

 8. 8
  +8
  ~ Mouse
  Poniedziałek, 09.03

  W komunikacji miejskiej czysto? Haha dobre sobie. Wietrzyc nie trzeba w każdym pojeździe. Niektóre maja tak zniszczone uszczelki pomiedzy drzwiami, ze wentylowane są nawet gdy nie ma potrzeby.

 9. 9
  0
  ~ Rozsadek
  Poniedziałek, 09.03

  A ja się pytam dlaczego nie są odwołane w naszym mieście imprezy w obiektach zamkniętych. Ma dojść do tragedii ? Ludzie gdzie jest naszą władza

 10. 10
  +8
  ~ koronawirus
  Poniedziałek, 09.03

  Jeszcze tylko w trybie niezwłocznym należy zainstalować przyciski na sygnalizatorach przy wszystkich przejściach w obrębie skrzyżowań. To nic, że są niepotrzebne i bez sensu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96631908416748