Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblascy biegacze apelują o „Stadion dla mieszkańców!"

21.02.2020, 22:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Elblascy biegacze apelują o „Stadion dla mieszkańców!"
Fot.Ryszard Biel

Najpierw, a było to 20 lat temu,  na terenie nieistniejącego  miasteczka szkolnego powstało boisko. Osiem lat później, ówczesny Prezydent Miasta przekazał z miejskiej kasy (czyli pieniędzy uzyskanych głównie z podatków płaconych przez mieszkańców Elbląga)  milion złotych na doprowadzenie obiektu do dzisiejszego stanu. Za te pieniądze wybudowana została m.in. tartanowa bieżnia, z której korzysta młodzież szkolna i dbający o kondycję  mieszkańcy.

 

 Obecnie obiektem zarządza Stanisław Szczepański, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, który postanowił ograniczyć biegającym elblążanom dostęp do bieżni. Zanim zapadła ostateczna decyzja i doszło do zamknięcia obiektu, dwie młode kobiety nagłośniły sprawę w internecie. Na stronie w mediach społecznościowych utworzyły wydarzenie pod hasłem „Stadion dla mieszkańców! Wspólne zdjęcie biegaczy!” W zaproszeniu napisały „chcemy pokazać dyrektorowi MOS i władzom miasta, ile osób korzysta na co dzień z obiektu przy Saperów. Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy na najbliższy piątek, 21 lutego, na godz. 19 na stadion do wspólnego zdjęcia, które wyślemy do władz miasta. Stadion dla mieszkańców!”

 

Jesteśmy z koleżanką mieszkankami pobliskiego osiedla. Mieszkamy na ul. Saperów od wielu lat i jesteśmy na tym boisku kilka razy w tygodniu, a w wakacje niemal codziennie. Nasi mężowie biegają, my spędzamy czas z dziećmi. Byłyśmy oburzone, gdy zobaczyłyśmy, że jest stawiany płot i planowane jest zamknięcie obiektu dla mieszkańców. Uważamy, że to wielki skandal. Doszły nas słuchy, że chodziło o bezpieczeństwo uczniów w czasie zajęć

– mówi Joanna Sroka, która wraz z koleżanką Ewą stworzyły wydarzenie.

 

Na zaproszenie odpowiedziała duża grupa elblążan, którzy nie rozumieją całego zamieszania.  

 

Często korzystamy z tej bieżni. Nie było żadnych problemów do tej pory. Wszyscy przychodzili, biegali, byli zadowoleni, także jesteśmy zdziwieni tą decyzją o zamknięciu. Wszyscy grzecznie tutaj się zachowują, jest bardzo sympatycznie i fajnie. Przykro nam się zrobiło,  ponieważ często tutaj przychodzimy, bo są warunki do biegania. Dlaczego całe miasto nie może skorzystać z tego?

– pyta pani Wiola.

 

 W internecie przeczytałam, że bieżnia ma być  zamknięta dla mieszkańców. Ma być otwarta tylko dla młodzieży trenującej.   Zgromadziliśmy się po to, żeby pokazać, że ludzie przychodzą tu biegać ponieważ w okolicy nie ma drugiego takiego miejsca dla biegaczy. Jak wychodzę wieczorem biegać, to wolę to robić tutaj, bo dla mnie jest to bezpieczne miejsce. Nie chciałabym biegać po drogach

– mówi pani Aleksandra, która na bieżnię przychodzi wraz z córeczką Tolą.

 

Wśród zebranych padały domysły skąd wziął się pomysł aby przeznaczony dla biegaczy obiekt właśnie dla nich zamknąć. Przypuszczano, że dyrektor obawia się, iż ogólnodostępna bieżnia zostanie zniszczona przez rowerzystów lub rolkarzy.

Ale to przecież wystarczy tylko odpowiednio oznakować miejsca, umieścić w widocznym miejscu regulamin korzystania, a tych, którzy nie będą go przestrzegać upominać lub karać. Niestety wygląda, że łatwiej jest zakazać i zamknąć obiekt, który kosztował niemałe pieniądze, niż opracować zasady korzystania z niego

– stwierdza pan Robert.

 

Biegacze po przebiegnięciu kilku krążeń ustawili się do wspólnego zdjęcia w dłoniach trzymając napis „Łączy nas bieżnia”.

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Stadion protest ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-02-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Biega
  Sobota, 22.02

  Brawo! Wyrażanie swojej opinii w taki sposób to właśnie klu demokracji. Dobry artykuł.

 2. 2
  +2
  ~ innowacja czerepaka
  Sobota, 22.02

  Zamknięcie stadionu to pomysł innowatora kopniętego w górę. "Władze" tylko doją mieszkańców a miasto traktują jak prezes spółdzielnię mieszkaniową - wszystko żywe i martwe należy do niego. Życzę sukcesów w walce o odzyskanie stadionu, ale pamiętajcie - to jest psl, taka bliźniaczka pis.

 3. 3
  +3
  ~ będzie dobrze
  Sobota, 22.02

  Jest nowy v-ce, sportowiec, więc może pozwoli mu wróblewski zadecydować o stadionie za 3 lata gdy będzie potrzeba pieniędzy na remont.Nowy nie wie czym się zajmie, ale zapewne ma gdzieś zapisane czary ze swojej kampanii prezydenckiej.

 4. 4
  +5
  ~ er ce
  Sobota, 22.02

  ZAMKNIĘTY BASEN ,NIECZYNNY STOK NARCIARSKI, ZAMKNIĘTA BIEŻNIA. CO BĘDZIE NASTĘPNE?

 5. 5
  --7
  ~ Kosmita
  Sobota, 22.02

  Do lasu biegać, gdzie na tych zdjęciach są ci biegacze? ile osób biegało 7, 8? Jak zwykle kilka nawiedzonych osób wypowiada się za wszystkich, ale czy wszyscy mają takie same zdanie?

 6. 6
  +2
  ~ brawo
  Sobota, 22.02

  Kosmita !!!!! Ty w kosmos !!! A niech dwie osoby biegają ! Boisko jest własnością społeczności elbląskiej i nie tylko -kumasz?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.