Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zapisz się na Bieg Tropem Wilczym w Bażantarni

21.02.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zapisz się na Bieg Tropem Wilczym w Bażantarni

Zadbaj o formę i uczcij Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Trwają zapisy do tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się 1 marca w elbląskiej Bażantarni. Organizatorzy zapraszają do startu także dzieci, dla których przygotowali Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.


To będzie pierwsza okazja w nowym roku w Elblągu, żeby sprawdzić swoją formę w rywalizacji na dystansie 10 kilometrów. Ale nie tylko, bo organizatorzy zapraszają również do biegu na krótszym dystansie, 1963 metrów – to symboliczna liczba. 1963 to rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty, Józef Franczak ps. „Lalek”.


Bieg Tropem Wilczym zostanie zorganizowany w Elblągu po raz czwarty. Tegoroczna edycja zbliża się wielkimi krokami. Już 1 marca (niedziela) w Bażantarni na sportowo będzie można uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


- Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP – informują organizatorzy ze Stowarzyszenia Tu Elbląg.


Kolejnymi celami imprezy są m.in. popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych – w programie imprezy znalazł się Bieg Malucha na dystansie 196,3 m.


Zapisy do biegu trwają. Do piątku do udziału w imprezie zgłosiło już ponad 140 osób. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników wynosi 250 osób. Warunkiem uczestnictwa w Biegu jest prawidłowa rejestracja na stronie https://elektronicznezapisy.pl/ oraz wniesienie opłaty startowej. Zapisy przyjmowane są do 28 lutego do godz. 12.


Zawody rozpoczną się o godz. 12 bez względu na warunki atmosferyczne. Start i meta będą się znajdowały na polanie z dwoma wiatami w Bażantarni. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest posiadanie zgody na udział w zawodach podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów.


Na mecie wszyscy uczestnicy, którzy ukończą biegi, otrzymają pamiątkowy medal. Organizatorzy przewidzieli również puchary dla zwycięzców kategorii kobiet i mężczyzn w biegu na 10 km.


Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.


Dzień 1 marca został ustanowiony w 2011 roku świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W ubiegłym roku Bieg Tropem Wilczym zorganizowano w 365 miastach, również w Elblągu. Wystartowało w nich około 75 tysięcy uczestników. Organizatorzy chcą w tym roku pobić ten rekord.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ago
  Piątek, 21.02

  Biegnijmy... a cóż stoi na przeszkodzie? A jak w Bażantarni można się dotlenić :) i żyć się chce wtedy :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.