Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ślubowanie pierwszoklasistów klas mundurowych. "Gratuluję, że macie takie super dzieciaki"

19.02.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ślubowanie pierwszoklasistów klas mundurowych. "Gratuluję, że macie takie super dzieciaki"
Fot.Ryszard Biel

Uroczyste ślubowanie klas wojskowych odbyło się we wtorek (18.02), w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. W obecności rodzin i zaproszonych gości pierwszoklasiści dwóch  klas  o profilu technik – logistyk, zapewniali o swoim patriotyzmie i deklarowali honorową postawę.


Uczniowie wkroczyli na salę marszowym krokiem ustawiając się w czterech rzędach, a poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły.  Zgodnie z wojskowym ceremoniałem uroczystość rozpoczęło odegranie przez orkiestrę wojskową   Hymnu Polski. Zostało też odczytane ślubowanie.


„ Jako uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących ślubuję dba o honor i tradycje naszej szkoły, szanować symbole narodowe i tradycje Wojska Polskiego. Wzorowo wypełniać obowiązki ucznia, rzetelnie przyswajać wiedzę przekazywaną przez nauczycieli i instruktorów, przestrzegać zasad koleżeńskiego i solidarnego zachowania. Przeciwstawiać się wszelkim przejawom agresji i niesubordynacji. Być wzorem do naśladowania w naszej szkolnej społeczności” .


Gromkie „ślubuję!!!” rozbrzmiało w sali koncertowej   Ratusza Staromiejskiego.


 Tę część uroczystości zakończyło wręczenie uczniom certyfikatów upamiętniających złożenie ślubowania. Odebrali je z rąk wiceprezydenta Elbląga, Edwarda Pietrulewicza, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Jerzego Kawieckiego, wicedyrektor Marty Arent oraz  Dowódcy 16. Pułku Logistycznego w Elblągu, pułkownika Piotra Pankowskiego.   Dyrektor szkoły zwrócił się do zgromadzonych.


Już od ponad siedemdziesięciu lat, każdego roku uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie, w którym zobowiązują się rzetelnie uczyć, traktować patriotyzm jako wartość nadrzędną oraz respektować ideały utrwalające naszą tożsamość narodową. Dzisiejsza uroczystość ma charakter o tyle wyjątkowy, że jest to już dziewiąty rok, w którym śluby składają uczniowie tak zwanych klas mundurowych

– mówił  dyrektor  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Jerzy Kawiecki.


Głos zabrał również wiceprezydent miasta, Edward Pietrulewicz.

 Chciałbym pogratulować Wam, młodzi ludzie, uczniowie tak trudnego, ale bardzo potrzebnego kierunku, jakim jest technik-logistyk. Pogratulować wam, że jesteście w tej szkole, że kończycie taki kierunek, na który w Elblagu będzie niedługo duże zapotrzebowanie. Gratuluje, że umiecie spełniać swoje pasje. Klasa wojskowa, to bardzo duże obciążenie. Panu pułkownikowi Tuszyńskiemu gratuluję, że ma takich wspaniałych uczniów, panu Dyrektorowi gratuluję takiej szkoły, gratuluje też dowódcom jednostek, bo to przecież wasza przyszła kadra, a najbardziej gratuluję rodzicom. Gratuluję, że macie takie super dzieciaki

– mówił Wiceprezydent.


Młodzież z przejęciem mówiła o samej uroczystości i o szkole, którą wybrała.

Było to bardzo ważne wydarzenie. Był stres. Zostałam wybrana do ślubowania do sztandaru. To jest wyróżnienie. Obawiałam się, czy wszystko wyjdzie dobrze. Było bardzo dużo ludzi, rodzina, oficerowie, wiceprezydent Elbląga. Ale udało się

  –mówiła Oliwia Kowalska.

Większość dziewczyn chciała zobaczyć jak to jest w wojsku. W szkole mamy taką możliwość. Jak nam się spodoba, to możemy później iść do wojska, a jak nie, to możemy zostać logistykami. To też jest ciekawe. Jestem zadowolona z wyboru szkoły i myślę o pracy w wojsku 

- wyznała  Patrycja  Żuk.

Dzisiaj ślubowanie miały dwie klasy mundurowe Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, czyli klasa I b i klasa I f,  z rocznika 2019/2020. Są to klasy o profilu technik – logistyk z innowacją wojskową. Wybrałam ten profil, bo po pierwsze mundur, poza tym  spodobało mi się, że klasa logistyczna, a sam logistyk daje możliwości dobrego  zarobku w przyszłości, możliwość pracy w wojsku. Szkoła ma dużą zdawalność matur, jest miła kadra. Dobre opinie na temat szkoły słyszałam, dlatego wybrałam tę szkołę

– stwierdziła Martyna.


Na zakończenie młodzież przedstawiła program artystyczny o charakterze patriotycznym.
 

 

 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Galeria / Ślubowanie klas mundurowych ( zdjęć 56 )
Dodano: 2020-02-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Tygrys
  Środa, 19.02

  P Pietrulewicz jest Pan uśmiechnięty zadowolony a tracisz Pan Vive prezydenta a to był Pan dyrektorem szkół s to dyrektorem departamentu a to Vive prezydentem teraz dyrektorem urzędu Marszałkowskiego zdecyduj się Pan kim Pan chcę być mniej Pan własne zdanie a nie jak marionetką tam gdzie karzą to Pan idzie jest Pan dorosłym człowiekiem i nie ma Pan własnego zdania nie wierzę ???? Panu tak do śmiechu ???? Panie Edwardzie przecież jest Pan kulturalnym człowiekiem a przenoszą Pana jak jaką rzecz Proszę mieć własną godność Pozdrawiam

 2. 2
  +10
  ~ stary rezerwista
  Środa, 19.02

  Wam też kojarzy się to z Chinami wielkiego Mao?

 3. 3
  +8
  ~ Leopard
  Środa, 19.02

  Pan Pietrulewicz uśmiechnięty, bo właśnie ma swoje zdanie!

 4. 4
  --1
  ~ Tygrys
  Środa, 19.02

  Leopart Swoje zdanie haaaaaaa chyba nie wiesz co piszesz wrż wytrzeżwiej albo zmień dilera

 5. 5
  +7
  ~ Żmija
  Środa, 19.02

  Współczuje obecnej młodzieży i dzieciom, ze pokolenie ich rodziców ma tyle jadu. Nie wiem czy wszędzie czy tylko w tym „mieście”

 6. 6
  +9
  ~ ff11
  Środa, 19.02

  Ale szopka...

 7. 7
  +6
  ~ observator1
  Środa, 19.02

  mięso armatnie dla chazarów?

 8. 8
  +3
  ~ mis
  Środa, 19.02

  patryjoci ?a razie draki miesio armatnie patryjoci zawsze sa na cmentarzach

 9. 9
  +1
  ~ Motorniczy
  Czwartek, 20.02

  A czy czasem niejaki pan prowadzący zajęcia wojskowe, emeryt, pracujący w tej szkole, to nie rodzina Pani pracującej blisko przy prezydencie? I pieniadze na to sa a dla tramwajarzy nie ma!

 10. 10
  +2
  ~ rath
  Czwartek, 20.02

  Kiedy zajęcia praktyczne z "picie ze starszym stopniem"?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.