Czwartek, 1.10.2020, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ślubowanie klas pierwszych ZST w Elblągu. To ważny dzień w życiu szkoły

03.12.2019, 18:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Ślubowanie klas pierwszych ZST w Elblągu. To ważny dzień w życiu szkoły
Fot. Ryszard Biel

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Stali się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

We wtorek (3 grudnia) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się ważna uroczystość. Tego dnia ponad 150 uczniów z pięciu pierwszych klas ZST ślubowało, iż będzie "poświęcać szkolny czas na zdobywanie wiedzy o otaczającym świecie i wszechstronny rozwój własnej osobowości, dbać o dobre imię szkoły, szanować pracę nauczycieli i kolegów, przeciwstawiać się przemocy, nietolerancji i niesprawiedliwości, bronić wartości, pamiętając, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za los szkoły, miasta, Europy i świata. Po złożeniu przysięgi na sztandar szkoły uczniowie otrzymali specjalne akty mianowania.

Mam nadzieję, że będziecie kontynuowali tradycję starszych koleżanek i kolegów. Niech szkoła będzie dla was miejscem, w którym będziecie zdobywali wiedzę i umiejętnie ją wykorzystywali, a przede wszystkim będziecie się czuli bezpiecznie. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali, a nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby szkoła nie była dla was przykrym obowiązkiem, lecz miłą powinnością. Wyznaczajcie sobie cele i dążcie do ich realizacji. Życzę wam samych sukcesów

- do pierwszoklasistów zwróciła się Hanna Mierzejewska, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

W imieniu klas pierwszych pragniemy złożyć podziękowania za życzliwe, serdeczne przyjęcie nas do grona społeczności szkolnej. Przyrzekamy, że nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei. Jesteśmy dumni, że możemy być uczniami Zespołu Szkół Technicznych. Przyrzekamy godnie reprezentować naszą szkołę

- przekonywali ze swojej strony przedstawiciele klas pierwszych.

Udział w uroczystości wzięli zaproszeni gości, w tym przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu, służb mundurowych, z którymi szkoła od lat współpracuje, a także nauczyciele, rodzice i uczniowie starszych klas.

Zespół Szkół Technicznych to jedna z chętniej wybieranych przez młodzież elbląskich szkół średnich. Uczniowie kształcą się tu między innymi na kierunkach związanych z budownictwem i architekturą krajobrazu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również technik analityk z pragmatyką służby w policji i straży pożarnej, czyli tzw. klasy mundurowe. Są one w ofercie szkoły już od dziesięciu lat.

Nasza szkoła to szkoła z wieloletnią tradycją, która zmieniała się na przestrzeni lat. Zachodzące dynamicznie zmiany obligują nas do większej kreatywności i proponowania młodzieży nowych, ciekawych metod kształcenia wspomaganych nowoczesnym sprzętem multimedialnym, laboratoryjnym, zajęciami rozwijającymi, eksperymentami oraz dobrymi praktykami. Wdrażane zmiany pozwalają na wszechstronny rozwój młodego człowieka. Jego dobre wykształcenie, a także przygotowanie do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach technicznych, resortowych czy też rozpoczęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Takie podejście do procesu dydaktycznego daje możliwość nabywania przez naszych uczniów nowych, kluczowych kompetencji zawodowych, które zapewniają na rynku edukacyjnym, a także pracy elastyczność i konkurencyjność. Naszym zdaniem, zadaniem nauczycieli jest przygotowanie uczniów do zmieniającej się rzeczywistości

- podkreślała podczas uroczystości Hanna Mierzejewska.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ślubowanie klas pierwszych ZST w Elblągu ( zdjęć 56 )
Dodano: 2019-12-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ zez
  Wtorek, 03.12

  ZST to dawne Technikum Budowlane na Grottgera ?

 2. 2
  +11
  ~ Jaaaa
  Wtorek, 03.12

  Wszystko pięknie ładnie, tylko ilu z nich zostaje policjantami? Statystyki? Jedno, dwoje czy nikt z rocznika? Czy to nie jest w sumie przebieranie dzieci i zabawa a to w wojsko, a to policję, czy strażaków?

 3. 3
  +2
  ~ ZST
  Wtorek, 03.12

  Mamy 6 klas pierwszych!

 4. 4
  --4
  ~ Ekhem
  Wtorek, 03.12

  Gdyby ktoś pytał. Oni nie są uczeni w kierunku policjant. Są to uczniowie kierunku technik analityk. Mundur jest w tej szkole innowacją, jednak daje uczniom pewne możliwości. Dziękuję :)

 5. 5
  +4
  ~ Banan
  Wtorek, 03.12

  Jakie możliwości haaaaaaa ale beka.90 proc tych dzieci nie ma zielonego pojęcia brak praktyk w zabezpieczeniach i to ma być klasa mundurowa.na zdjęciach tak owszem nie w praktyce a po drugie jeżeli nosi mundurek to włosy powinni dziewczęta mieć spięte widać że nie mają szacunku do munduru

 6. 6
  --5
  ~ Matka ucznia ZST
  Środa, 04.12

  Banan nie wiesz co piszesz! Wszystkie dziewczyny w mundurach miały spięte włosy. Klasy mundurowe zabezpieczają wiele imprez masowych.

 7. 7
  +2
  ~ Szok
  Środa, 04.12

  To już nie pójdę na zadba imprezę masowa

 8. 8
  +2
  ~ Komondasek Jasiek
  Środa, 04.12

  Ukończyłem seminarium duchowne, a nie jestem księdzem, mój brat po kilku latach służby w policji, w tym ukończona szkoła oficerska, wstąpił do zakonu (Werbistów) i obecnie jest na misji w Boliwii. Więc ukończenie danej szkoły czy uzyskanie konkretnego zawodu nie musi powodować, że do końca naszego życia musimy być wierni uzyskanemu w młodości wykształceniu.

 9. 9
  +2
  ~ Poki
  Środa, 04.12

  Analityk w mundurku??? Czy to nie jest bliżej chemii i laboratorium?

 10. 10
  +3
  ~ onikiej
  Środa, 04.12

  ta pani dyrektor to zakłamane babsko,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.