Wtorek, 28.06.2022, Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W punkcie ZKM na Placu Słowiańskim za bilet kartą nie zapłacisz. Biletomat rozwiąże problem?

25.01.2020, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W punkcie ZKM na Placu Słowiańskim za bilet kartą nie zapłacisz. Biletomat rozwiąże problem?

Dlaczego w punkcie komunikacji miejskiej przy Placu Słowiańskim nie mogę zapłacić za bilet kartą, pyta Czytelnik info.elblag.pl. - Transakcje bezgotówkowe to w tej chwili już żaden luksus tylko norma. Może i ZKM pomyślałby o takim ułatwieniu dla pasażerów i wejściu w XXI wiek - przekonuje elblążanin.

W Elblągu niewiele jest miejsc, w których można kupić jednorazowy bilet na przejazd tramwajem czy autobusem, a nie każdy ma przecież kartę miejską. Wiem, że na pewno je dostać w punkcie ZKM przy Placu Słowiańskim. Ostatnio jednak spotkała mnie tam niemiła niespodzianka. Widząc nadjeżdżający tramwaj, chciałem kupić bilet. Nie miałem jednak przy sobie gotówki, więc chciałem zapłacić kartą. Zostałem jednak odesłany z kwitkiem. Okazało się, że nie ma tam takiej możliwości. Oczywiście tramwaj przegapiłem, bo musiałem szukać bankomatu. Może nie jest to jakieś znaczne uchybienie. Obecnie jednak coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę, wydaje mi się, że w trosce o wygodę pasażerów ZKM mógłby zastanowić się nad wprowadzeniem takiej formy płatności, tym bardziej że w tym punkcie sprzedawane są również bilety okresowe. Czy to jest możliwe

- pyta pan Darek, mieszkaniec Elbląga.

Z tym pytanie zwróciliśmy się do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Spółka miejska nie planuje jednak wprowadzenia rozwiązania proponowanego przez Czytelnika. Ma jednak inne plany na ułatwienie życia pasażerom.

Niebawem uruchomione zostaną pierwsze biletomaty przy dworcu PKP i PKS gdzie również będzie można płacić kartami za bilety komunikacji miejskiej. Natomiast w przyszłym roku biletomaty zostaną zamontowane również na Placu Słowiańskim oraz przy skrzyżowaniu ul. płka S. Dąbka i ul. Ogólnej. Obecnie możliwość wnoszenia opłat kartami płatniczymi obecnie istnieje w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2

- informuje Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów ZKM w Elblągu.

Na razie jednorazowe bilety na przejazdy komunikacją miejską rzeczywiście można zakupić tylko w nielicznych sklepach, kilku punktach ZKM oraz u kierowcy, za odliczoną kwotę. Spółka już jakiś czas temu podkreślała, że woli raczej zachęcać elblążan do korzystania z ich elektronicznych odpowiedników oraz karty miejskiej. Bilety jednorazowe, okresowe oraz doładowania Elbląskiej Karty Miejskiej, jak przypomina Michał Górecki, można nabyć również poprzez sklep internetowy na stronie: https://iekm.zkm.elblag.com.pl.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Miro
  Sobota, 25.01

  Ja mam u siebie bilety w sprzedaży i powiem dlaczego nie przyjmuję opłaty za bilet kartą za bilet mam 2grosze a prowizja za płatnośc kartą jest 0,25gr czyli muszę dopłacić do takiego biletu z własnej kieszeni.

 2. 2
  +8
  ~ roszczeniowiec
  Sobota, 25.01

  nie pojmuję dlaczego biletomaty nie stoją na każdym przystanku i dlaczego komunikacja jeździ tako rzadko i do tego pusta????

 3. 3
  +2
  ~ Xyz
  Sobota, 25.01

  @Miro a co mnie jako klienta to obchodzi? To nie sprzedawaj biletów. W świetle prawa nie ma czegoś takiego jak kwota minimalna na terminalu, szkoda że nie podałeś nazwy sklepu chętnie bym zgłosiła taką praktykę.

 4. 4
  +5
  ~ ccc
  Sobota, 25.01

  w Elblągu to pasażer jest dla komunikacji nie komunikacja dla pasażera, we Wolsce większość normalnych relacji społecznych jest odwrócona

 5. 5
  +11
  ~ babcia
  Sobota, 25.01

  Kiedy znikną ruiny widocznej na zdjęciu budowy oblepionej reklamami YOLLO Club ? Czy wladze miasta tego nie widzą , czy są zbyt slabe na pomoc jej wlaścielowi w zakończeniu tej mordęgi . To naprawdę panie prezydencie nie jest Bronx .

 6. 6
  --3
  ~ Rj
  Sobota, 25.01

  Najlepszym rozwiązaniem w obecnej chwili jest mobila aplikacja Mobilet

 7. 7
  +5
  ~ Nie jestem robotem
  Sobota, 25.01

  A na zdjęciu wagon ,którego już nie ma....R.I.P.

 8. 8
  +6
  ~ ĄĘ
  Sobota, 25.01

  Poginiecie bez tych swoich kart.Pokolenie nieumiejace zliczyc do 10,którzy nie wiedzą co robić jak bateria w smartphonie padnie.

 9. 9
  +2
  ~ Il..ng
  Sobota, 25.01

  ĄĘ - a może cofniemy się do czasów gdzie bryczką się jeździło i nie było samochodów. Nie pisałbyś takich bzdur tylko może zrozumiałbyś, że postęp jest dla ludzi ułatwieniem a i może dla zkm byłby większy przychód gdyby umożliwić normalne w dzisiejszych czasach warunki (może dogonimy tych z Afryki). Jeśli ktoś z Twojego otoczenia nie potrafi policzyć do 10 to znaczy, że nie potraficie wychować dzieci by poradziły sobie bez technologi, ale to nie wina technologii tylko użytkowników. Może kiedyś do tego dorośniesz. Niektórzy nie potrafią chodzić bo wszędzie jeżdżą autem - ĄĘ masz auto czy zap...asz z buta?

 10. 10
  --2
  ~ mis
  Niedziela, 26.01

  jednakelblag to coraz wieksze ***ziszewo i zacofanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0167980194092