Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Inwestor: Stan chodników i jezdni ul. Sadowej przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia

09.01.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Inwestor: Stan chodników i jezdni ul. Sadowej przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia

W nawiązaniu do publikacji, jakie w ostatnich dniach ukazały się w elbląskich mediach na temat stanu nawierzchni jezdni i chodników na ul. Sadowej, pełniąc funkcję Dyrektora Sprzedaży EL INVEST Development i działając w imieniu Dewelopera, pragnę odnieść się do zawartych informacji.
 
Stan chodników i jezdni ulicy Sadowej jeszcze przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia. W trakcie realizacji naszej inwestycji, w wyniku prowadzonych prac ziemnych związanymi z przyłączami mediów do powstających budynków, w 2019 roku rozebrana została część bitumicznej nawierzchni chodnika ul. Sadowej. Bezzasadne było jego odtwarzanie do pierwotnego stanu, gdyż jest on docelowo przewidziany do kompleksowej przebudowy.
 
Deweloper EL INVEST w zawartej z Miastem Elbląg tzw. umowie drogowej, zobowiązał się do wykonania nowej nawierzchni odcinka chodnika ul. Sadowej po stronie zachodniej - od al. Grunwaldzkiej do granicy Osiedla Sadowa na wysokości ul. Willowej. W tej samej umowie zawarto zapis, że Deweloper wykona na własny koszt odnowę nawierzchni jezdni ulicy Sadowej na wyżej wymienionym odcinku oraz wybuduje sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach alei Grunwaldzkiej z ulicami Sadową i Komeńskiego. Planowane uruchomienie sygnalizacji to styczeń 2020 roku, natomiast wykonanie remontu ulicy Sadowej, zgodnie z harmonogramem, przewidziano na rok 2021, a więc po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa. Jest to logiczne i najrozsądniejsze rozwiązanie.
 
EL INVEST na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ulicy pod kątem bezpiecznego jej użytkowania. Jezdnia i chodniki na wysokości osiedla są w godzinach pracy budowy czyszczone i zamiatane. Ponadto w tym tygodniu dokonano cząstkowego remontu jezdni, w miejscach, gdzie powstały wyrwy.
 
Mamy świadomość, że komfort użytkowania w okresie budowy Osiedla Sadowa nie należy do najwyższych, jednak prosimy wszystkich mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości. Gdy tylko zakończymy prace budowlane na naszym osiedlu, jeszcze w 2021 roku będziecie Państwo mogli skorzystać z w pełni odnowionej jezdni i chodników ulicy Sadowej.

 

Piotr Kaczmarczyk
Menedżer sprzedaży
inwestycji deweloperskich

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --14
  ~ matka
  Czwartek, 09.01

  To jeszcze rok mamy czekać na nowy chodnik? A gdzie w tym wszystkim jest bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły ?????? Przecież tam nie ma jak chodzić !!!!!! Aż dojdzie do jakiegoś wypadku, wtedy będą szukać winnych ......

 2. 2
  --12
  ~ hania9900
  Czwartek, 09.01

  Bezczelność inwestora nie zna granic. Kupują od Miasta działki, osiągają zysk, nic nie dają w zamian Elblągowi i jeszcze mają gdzieś komfort użytkowania chodników i jezdni przez elblążan. A może trzeba zmuszać takich inwestorów do wartości dodanej? Chcesz budować budynek mieszkalny? Wykonaj też na swój koszt plac zabaw, wyremontuj jakieś przedszkole, żłobek czy nawet wybuduj takie przedszkole w Elblągu. Mam nadzieję, że prezydent zweryfikuje to rozdawnictwo działek developerom.

 3. 3
  +16
  ~ Kot
  Czwartek, 09.01

  Właśnie że inwestor ma rację. Miasto od kilkudziesięciu lat nic tam nie robiło, czy wy nie widzieliście tamtych chodników i ulicy przed budową? Ja tam nie mieszkam ale z racji tego że jestem elblazaninem to wiem. A teraz zwalają na gościa ..

 4. 4
  +13
  ~ Do ~ matki
  Czwartek, 09.01

  To co ma zrobić inwestor ?Wybudować nowe chodniki i drogę ,żeby je znowu zniszczyć? Ludzie pomyślcie trochę jeszcze nie dawno chodziliście za potrzebą za stodołę a teraz przeszkadza wam trochę błota .

 5. 5
  +3
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 09.01

  Komuś amputowano szare komórki ? Haniu skoro miasto sprzedaje działkę budowlaną to nie wydaje się logiczne że ma tam być budowa ? Miasta nie stać na remont wszystkich chodników bo za dużo kosztuje oświata i wydatki na płace nauczycieli. A za stan ulic odpowiada Prezydent więc może najlepiej będzie zlikwidować SP 16 budynek wyburzyć i zrobić parking ? Prezydent złamał wyłączność firmy "Mytych" i nagle mamy w Elblągu ponad dziesięć placów budowy i to też problem ? Komuś się chyba wydaje że mieszkania rosną na drzewach i powstają z nasionek. W Gdańsku jest 30 budów i nikt nie narzeka bo tam ludzie wiedzą że miasto które się nie rozwija to miasto które się zwija. Do Hani jak widzę jeszcze to nie dotarło. A o tym że podatki od kilkuset osób zasilą budżet Gminy Hania też nie wie... Blondynka?

 6. 6
  +1
  ~ Ploterek
  Piątek, 10.01

  Hania to by chciała, żeby deweloper to najlepiej wybudował w ramach gratisu żłobki, przedszkola, Biedronkę i jeszcze wychodek za jej stodołą. Czy Wy ludzie naprawdę nie potraficie myśleć samodzielnie? Jest napisane, że po ZAKOŃCZENIU budowy inwestor wybuduje NOWY chodnik oraz nawierzchnię asfaltową, a Wy z pretensjami, że czemu nie ma teraz chodnika!! To tak jakbyście w swoim mieszkaniu przed remontem pokoju i zerwaniu tapety, najpierw ją pomalowali dwa razy, a potem zerwali. Gdzie sens, gdzie logika, gdzie ekonomia.

 7. 7
  --1
  ~ snieg
  Piątek, 10.01

  @~ Mariusz Lewandowski ~ a jak budował Nowaczyk drogi 503 i 504 / i sroga zima przerwała ich dokończenie / to mieszkańcy odwołali Go w referendum. A teraz nagła zmiana, bo co bo temu wolno?

 8. 8
  +1
  ~ xyz
  Piątek, 10.01

  Moze niech pan radny, ktory nakrecil cala afere zajmie sie powazniejszymi sprawami i stanem technicznym innych drog np. ul. TORUŃSKIEJ, ktorej stan wola o pomstwe do nieba. To ulica dohazdowa do hospicjum i DPS-u. Sadowa i tak deweloper odnowi z koncem budowy wiec nie ma co panikowac

 9. 9
  0
  ~ Mariusz Lewandowski
  Piątek, 10.01

  Moja ty śnieżynko poczytaj opowieść Lema o bladowcu co z elektorycerzami walczył . Remonty za Nowaczyka były źle zaplanowane fatalnie prowadzone i nie porównuj paraliżu całego śródmieścia, z tym że na kilkunastu metrach chodnika jest błoto . Idź sobie na Sadową i popatrz, bo ja znam tę ulicę od 40 lat i opowieści o jej dewastacji, po prostu wkładam miedzy bajki. Deweloper z lekka zapomnianej dzielnicy willowej zrobił nowoczesne osiedle i czy się to komuś podoba, czy nie - to się nazywa urbanizacja. Szkoda sadów i szklarni, ale ci, którzy tam mieszkają dostali najlepsze otoczenie bez żadnej chemii odpadów czy resztek po cmentarzach pod stopami. Co do dróg 503 i 504 porozmawiaj z Januszem Hajdukowskim to ci opowie jaki bałagan musiał sprzątać po Tomaszu Lewandowskim. Myśl potem pisz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.