Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

10-latek rzucał kotem i zamieszczał filmiki w sieci. Sprawą zajęła się policja

04.01.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
10-latek rzucał kotem i zamieszczał filmiki w sieci. Sprawą zajęła się policja

Na filmiku, zamieszczonym na Instagramie przez 10-latka z Elbląga, widać jak dosyć brutalnie rzuca on kotem. Sprawa trafiła do elbląskiej policji. Zajmie się nią również sąd rodzinny.

Na kilkusekundowych filmikach, które trafiły na policję, a wcześniej były zamieszane na portalu, widać jak chłopiec okręca kota, a potem dosyć brutalnie nim rzuca. W zamyśle miały to być "flipy" wykonywane przez zwierzaka, ale to, co widzimy na nagraniu, sztuczek nie przypomina. Internautom taki brak szacunku dla żywej istoty się nie spodobał,  część z nich pisze wręcz o znęcaniu się nad zwierzakiem. Sprawa trafiła na policję.

1 stycznia wpłynęło do nas zawiadomienie w tej sprawie od mieszkańca Elbląga, oburzonego tym co jest na filmikach pokazane. Dosyć szybko ustaliliśmy tożsamość tego chłopca, to uczeń jednej z elbląskich szkół. Do sądu rodzinnego skierujemy wniosek w tej sprawie. Nie o ukaranie, a o przejaw demoralizacji. Teraz to od sądu będzie zależało, jakie dalej kroki podejmie w tej sprawie

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Filmik pojawił się w sieci pod koniec 2019 roku. W tej chwili konto chłopca na Instagramie zostało już skasowane.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ nmj
  Sobota, 04.01

  Jestem kociarzem, lubię koty ale to jest 10 letnie dziecko. Powinno się takie dzieci kierować na jakieś zajecia wzbudzajace empatię dla zwierząt tak aby zrozumiały ze robią krzywdę ślepe bezmyślne karanie nie jest rozwiazaniem. Dzieci w pewnym ieku nie rozumieją.

 2. 2
  +35
  ~ krzyżak
  Sobota, 04.01

  Przede wszystkim w trybie natychmiastowym odebrać im kota i zakazać posiadania jakiegokolwiek zwierzaka przez okres lat 10-ciu. A tak przy okazji, rodzice nie mają pojęcia że ich "grzeczny chłopiec" ma konto na instagramie ! Nie mają najmniejszej kontrolo nad dzieckiem! Pewno mały walczy o czwarte miejsce z konsolą.

 3. 3
  +24
  ~ Lola
  Sobota, 04.01

  Do nmj. Co Ty bredzisz!!!! 10 letnie dziecko już wie co dobre i złe więc po co gadasz, że wiele rzeczy nie rozumie, 12 latek potrafi zabić a 10 latek to co od razu niespełna rozumu. Gorsze gówno bo każdy mu na wszystko pozwala takiego małego śmiecia trzeba nauczyć szacunku do drugiego czy to zwierząt, ludzi. Kto normalny gnojowi pozwala na zakładanie kont społecznościowych. Jakby gnoja złapała to by przez pół roku na dupie nie usiadł.

 4. 4
  --18
  ~ Elblażanin
  Sobota, 04.01

  @LOLA Zapędziłaś się w swoim wywodzie! Widać, że dla ciebie ważniejszy jest kot (zwierzę) niż człowiek nazywając chłopca śmieciem! W takim przypadku twoja hierarchia wartości jest mocno rozchwiana. Co oczywiście nie zmienia faktu, że chłopak zrobił źle.

 5. 5
  --15
  ~ Elblażanin
  Sobota, 04.01

  @LOLA Zapędziłaś się w swoim wywodzie! Widać, że dla ciebie ważniejszy jest kot (zwierzę) niż człowiek nazywając chłopca śmieciem! W takim przypadku twoja hierarchia wartości jest mocno rozchwiana. Co oczywiście nie zmienia faktu, że chłopak zrobił źle.

 6. 6
  --7
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 04.01

  Loża ekspertów już komentuje..... Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 7. 7
  +23
  ~ taaaaaaaa
  Sobota, 04.01

  zwykly zwyrodnialec jak tak postepuje ze zwierzetami tak bedzie postepowal i z ludzmi znalezli sie obroncy ?chyba tacy sami bezmozgowcy jak ten gowniarz zamknac do poprawczaka a "madrym"rodzicom kare finansowa to zaraz naucza sie jak bachora wychowywac

 8. 8
  +30
  ~ Sasza
  Sobota, 04.01

  Jak się popatrzy na niektórych rodziców robiących zakupy w biedronce , mama napuchnięta od botoksu , tata napuchnięty od koksu to jakie wartosci i priorytety i zasady ma mieć dziecko w tych czasach i jaką wrażliwość?

 9. 9
  +15
  ~ Pies
  Sobota, 04.01

  Zrobić z nim to samo i nagrać !!!

 10. 10
  +20
  ~ do nmj
  Sobota, 04.01

  pas (może być kabel od żelazka) zwany dyscypliną wychował całe pokolenia przyzwoitych ludzi - należy przywrócić tę formę resocjalizacji. Zaręczam , że ten 10 latek zaraz zrozumie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.