Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Bez dobrego paliwa nie pojedziemy". Seniorzy spotkali się ze specjalistą żywienia

27.11.2019, 16:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Bez dobrego paliwa nie pojedziemy". Seniorzy spotkali się ze specjalistą żywienia
Fot. Ryszard Biel

Kolejny przystanek na drodze w kierunku zdrowia seniorzy mają za sobą. W środę, 27 listopada, odbyło się trzecie spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dla osób w wieku 60+. Tym razem zajęcia poprowadził specjalista żywienia dr Józef Sadkiewicz.

Trwa jesienna edycja prozdrowotnej kampanii dla seniorów "Kierunek: Zdrowie". Od 13 listopada, raz w tygodniu, w środę starsi elblążanie spotykają się w Ratuszu Staromiejskim, aby wysłuchać, co na temat zdrowego stylu życia mają do powiedzenia specjaliści. Po spotkani z zielarzem i fizjoterapeutą dziś (27 listopada) przyszedł czas na spotkanie ze specjalistą żywienia.

Czy będzie stary, czy będzie nowy, motor czy samochód bez paliwa nie pojedzie. My też nie. Jeśli będziemy spożywali dobre pożywienie, odpowiednie, te, które dziś nam jest potrzebne, to mamy gwarancję, że pojedziemy

- przekonywał seniorów dr Józef Sadkiewicz.

Specjalista mówił o tym, jak prawidło się odżywiać, jak zadbać o siebie, a także jak dbać o jelita i jak ważne są one dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. - Mamy się cieszyć, mamy się ruszać, być sprawni. Jak można tańczyć, to tańczcie. Jak można biegać, to biegajcie. Oczywiście z umiarem. Warto wprowadzać diagnostykę. Trzeba się badać. (...) Odżywianie musi być prawidłowe, bezpieczne. Sens jest jeden - częściej i bioróżnorodnie. Wszystkiego po trochu. Trzeba uważać, żeby nie wpaść w pułapkę. Ktoś mówi, że czystek jest zdrowy, więc teraz będę cały czas pił czystek. Nie tędy droga, każdy z was potrzebuje dziś czegoś innego, tamta pani może tylko wody, a tamten pan może tylko witaminy C, bo ma w niedoborze, gdyż nie je owoców - przypominał specjalista żywienia.

Podczas warsztatów dr Sadkiewicz zaprezentował również receptury kwasu piekarniczego i kwasu buraczanego. W trakcie wykładów seniorzy mogli skontrolować swój stan zdrowia. Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej przygotowała stanowiska, gdzie mogli m.in. dokonać pomiaru składu i masy ciała.

Seniorów tradycyjnie nie trzeba było specjalnie namawiać do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Kierunek: Zdrowie". Tradycyjnie już szczelnie wypełnili salę koncertową Ratusza Staromiejskiego.

Niby to wszystko wiemy, kiedyś już słyszeliśmy, ale zapominamy, uważamy, że to nas nie dotyczy. Te wykłady jednak motywują nas do zmian, przypominają, jak powinniśmy o siebie dbać. Dlatego staram się co tydzień korzystać z tej możliwości i biorę udział w "Kierunku: Zdrowie"

- mówi pani Krystyna, uczestniczka środowego spotkania.

Jesienna, czwarta edycja kampanii "Kierunek: Zdrowie" potrwa do 18 grudnia. Spotkania odbywają się w każdą środę, w godzinach od 13.30 do 15.30, w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

Organizatorem kampanii jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów, a partnerem Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Kierunek Zdrowie ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-11-27 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Mayk
  Czwartek, 28.11

  A nic nie wciskał do sprzedania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.