Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W naszym województwie tylko w Elblągu Święto Niepodległości obchodzi się sztafetą pływacką!

12.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W naszym województwie tylko w Elblągu Święto Niepodległości obchodzi się sztafetą pływacką!
Fot. Ryszard Biel
Przemarsze czy biegi z okazji Święta Niepodległości odbywają się w wielu miastach w Polsce. W zeszłym roku, podczas elbląskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności, zorganizowano w naszym mieście sztafetę pływacką. Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili je kontynuować i rozpocząć w naszym mieście nową tradycję.
 
W ubiegłym roku, setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości upamiętniono Sztafetą Pływacką. - Jednym z głównych celów było propagowanie pływania w mieście – opowiada Tomasz Kowalski, organizator. - Była to impreza z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości.
 
Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że w tym roku odbyła się druga edycja. - Chcieliśmy, aby w Elblągu były różne możliwości spędzenia tego dnia. W dzień był bieg, a po południu mamy pływanie – mówił Tomasz Kowalski. - W Polsce mało kto to robi. W naszym województwie tylko my.
 
Licznie przybyli pływacy ambitnie podeszli do tej szczególnej sztafety.
 
Poprzednio zrobiliśmy piękny rekord – 20 km. Planowaliśmy, żeby go pobić. Po pierwszej godzinie udało nam się przepłynąć w sumie 14,5 km, więc od początku bardzo mocno szliśmy na rekord
– dodał Tomasz Kowalski.
 
W tym roku w Sztafecie udział wzięło 97 osób. - Najmłodsi byli 4-latkowie – precyzuje Tomasz Kowalski. - Najstarsi? Tu nie było limitu. Cieszy nas, że przychodziły całe rodziny. Płynęła na przykład babcia z wnuczką, więc naprawdę zawodnicy byli w każdym wieku.
 
Pierwszy zawodnik wystartował o godz. 17.00. - Każdy zawodnik płynął zaplanowany dystans basenowy. Na przykład 100 metrów i po przepłynięciu dystans zgłaszany był do sędziego i był wpisywany na listę – informował Tomasz Kowalski. - Tak naprawdę osoby, które wchodziły do wody mogły pływać ile chciały. Najwięcej jeden zawodnik przepłynął sam 2,5 km. Był to 15-letni Mateusz z UKS Jedynka.
 
Sztafeta trwała do godz. 21.00. Udało się pobić zeszłoroczny wynik i w sumie przepłynąć 49 km i 950 m.
 
W naszej sztafecie wzięli udział zarówno amatorzy, jak i półprofesjonaliści i profesjonaliści. Zapraszamy za rok. Cel już mamy wyznaczony!
- dodał Tomasz Kowalski.
 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Sztafeta pływacka ( zdjęć 80 )
Dodano: 2019-11-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Zdziwienia nie ma
  Wtorek, 12.11

  Elbląg nie pasuje w kazdej dziedzinie do tego bagiennego województwa . Brawo elblazanie i plywacy.

 2. 2
  +1
  ~ mis
  Wtorek, 12.11

  do zdziwienia nie ma elblag nie pasuje ?do wojewodztwa bagiennego ? a kto wezmie bankruta gdansk powiedzial ze nas nie chce za duzo kasy trzeba w to wlozyc elblag to bida z nedza

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9288210868835