Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Bieg Niepodległości: 1100 zawodników i jeszcze więcej kibiców. Najlepszy był Marcin Spustek

11.11.2019, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bieg Niepodległości: 1100 zawodników i jeszcze więcej kibiców. Najlepszy był Marcin Spustek
Fot. Ryszard Biel
Po raz szósty w Elblągu odbył się Bieg Niepodległości. Dziś, 11 listopada, w sportowej rywalizacji udział wzięło prawie 1100 zawodników!
 
Święto Niepodległości w Elblągu obchodzone jest na wiele sposobów. Jednym z nich są Biegi Niepodległości. Mały - dla dzieci, i główny – dla osób powyżej 16 roku życia.
 
Organizacją tych wydarzeń zajmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
 
Organizacja biegu trwa wiele miesięcy. Nad przebiegiem dzisiejszego biegu pracuje sztab ludzi. To ok. 70 pracowników MOSiR-u i 130 wolontariuszy, którzy wspierają zawodników na punktach wodnych znajdujących się w różnych częściach trasy biegu
 
– opowiada Natalia Szrama, specjalistka ds. marketingu i reklamy MOSiR-u.
 
Jako pierwszy odbył się Mały Bieg, w którym udział wzięło ponad 500 dzieci. - Liczba zawodników w Małym Biegu jest zdecydowanie większa niż w zeszłorocznej edycji. Dzieci jest o 300 więcej niż rok temu – stwierdziła Natalia Szrama.
 
- Przyszliśmy na Bieg z 7-letnią córką. Chciała pobiec, bo jej tata postanowił, że w tym roku pobiegnie w Biegu. Może za rok i ja się zdecyduję – stwierdziła p. Anna.
 
 
 
Bardzo podoba nam się atmosfera. Wszyscy są uśmiechnięci. Nie czuć rywalizacji, tylko wsparcie. Biegniemy wszyscy razem. Wszyscy jesteśmy dumni z naszego kraju, z tego, że żyjemy w Niepodległej Polsce
 
– dodał p. Andrzej.
 
W Głównym Biegu wzięło udział prawie 600 osób, w tym prawie 80 w sztafecie. - Zawodnicy są głównie z Elbląga, ale mamy też reprezentantów wszystkich okolicznych miejscowości, a także np. z Gdańska i Bydgoszczy – wymieniała Natalia Szrama.
 
Do przebiegnięcia zawodnicy mieli trzy pętle po 3 333 metry. – Wystartowaliśmy z ul. Teatralnej. Trasa biegła ul. Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 Lutego i powrót na Teatralną – wymieniała Natalia Szrama. - W sumie trasa wynosiosła10 km.
 
W Biegu Głównym najszybsi byli: Marcin Spustek z czasem 34 min.37 sek., Adam Serocki (34:47), Jakub Ossowski (35:08). Wszyscy panowie reprezentowali Elbląg.
 
Wśród kobiet jako pierwsza na mecie była Beata Niemyska ze Starocina z czasem 39:04. Obok niej na podium stanęła Aleksandra Jakimczuk z Braniewa (39:52) i Anna Kukuć-Kwapiszewska z Elbląga (41,26).
 
Jak wyglądała sztafeta podczas Biegu Niepodległości? - W sztafecie mogły wziąć udział trzyosobowe drużyny. Każda z osób miała do przebiegnięcia jedną pętle. Tak, jak na sztafetę przystało, zawodnicy podawali sobie pałkę sztafetową, w której był czytnik – opowiada Natalia Szrama.
 
Pucharami nagrodzone zostały trzy najszybsze drużyny. A są nimi sztafety: NAGY TEAM w składzie Kacper Lewalski, Michał Rodziewicz, Dominik Rudnicki, którzy na mecie zameldowali się z czasem 34 min.44 sek. Za nimi przybyła sztafeta IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Elblągu w składzie Jakub Branecki, Jakub Jędrzejak, Piotr Pluciński (38:54) oraz sztafeta BSB BARCZEWO BIEGA w składzie Tomasz Kozłowski, Przemysław Menziński, Bartosz Zając (39:05)
 
 
Ceremonia wręczania pucharów odbyła się w budynku Lodowiska „Helena”. - Bardzo cieszymy się, że Biegi cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Warto było włożyć tyle pracy w przygotowania, by zobaczyć prawie 1100 zawodników i jeszcze więcej kibiców. Dziękujemy za wspólną zabawę – dodała Natalia Szrama
 
 

KS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 11 )


Galeria / Bieg Niepodległości ( zdjęć 123 )
Dodano: 2019-11-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Bieg niepodleglisci
  Poniedziałek, 11.11

  Gratulacje dla wszystkich biegaczy bez względu na osiągnięty wynik. Bo zwycięzcą jest nie tylko ten kto wygrywa, ale kto bieg ukończy:)

 2. 2
  +1
  ~ Ślimak
  Poniedziałek, 11.11

  No i gitara , jak nie ma czym się chwalić na fb to przynajmniej biegiem, takie to modne , nie trzeba myśleć ale grunt ze fota jest no i lajki! A to juz prawdziwy sukces i osiągnięcie!

 3. 3
  +5
  ~ rojek
  Wtorek, 12.11

  Brawo dla wszystkich uczestników ale też dla organizatorów , wszystko sprawnie i perfekcyjnie. Brawo !!!

 4. 4
  0
  ~ kiki
  Wtorek, 12.11

  Info do pani Szrama, otóż w biegach sztafetowych zawodnicy przekazują sobie pałeczkę a nie ... pałkę. Ośrodek Sportu, a zatrudnieni w takiej bez wiedzy ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0922648906708