Niedziela, 20.09.2020, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dolinka doczeka się rewitalizacji? Tym razem w planach jest również amfiteatr

04.11.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dolinka doczeka się rewitalizacji? Tym razem w planach jest również amfiteatr

Amfiteatr w parku Dolinka od lat popada w ruinę. Teraz pojawiła się szansa na jego modernizację. Miasto ma plan skąd pozyskać na to pieniądze. To jednak niejedyny obiekt, który czeka na rewitalizację. Przy tej okazji warto się spytać co z kąpieliskiem miejskim, które kiedyś funkcjonowało przy ul. Spacerowej.

Pieniądze na rewitalizację parku Miasto chce pozyskać z funduszy unijnych. Wnioski o dofinansowanie ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych będą przyjmowane jeszcze w listopadzie. Ratusz zgłosi do konkursu projekt modernizacji Dolinki. To będzie już kolejne podejście do tego tematu. Ostatnio miasto chciało pozyskać fundusze na odnowę parku i stworzenie tam stref aktywności ruchowej dla różnych grup wiekowych z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Naszym partnerem miał być Kaliningrad ze swoim Parkiem im. Maksa Ashmanna. Wniosek o dofinansowanie złożono w 2018 roku. Listę projektów zatwierdzonych do programu poznaliśmy na początku tego roku. Nie znalazła się na niej rewitalizacja parków w Elblągu i Kaliningradzie. Miasto odwołało się od tej decyzji. Odwołanie nie zostało jednak uwzględnione. Prezydent Elbląga liczy na to, że tym razem, Dolinka będzie miała więcej szczęścia.

W programie Polska-Rosja zostaliśmy krótko mówiąc skrzywdzeni. Tym razem mamy szansę na to, aby otrzymać te pieniądze. Projekt, który złożymy, będzie obejmował park Dolinka wraz z amfiteatrem

- zapowiada Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

To dobra wiadomość. Poprzedni projekt nie zakładał remontu amfiteatru. Tymczasem to obiekt, który bardzo go potrzebuje. Wybudowany w latach 70. XX wieku, przez dziesięciolecia był bardzo często wykorzystany, od lat jednak niszczeje. W 2010 roku ze względu na fatalny stan techniczny został wyłączony z użytku i ogrodzony płotem.

Amfiteatr to nie jedyny obiekt, który od lat prosi się o modernizację. Podobnie wygląda znajdujące się nieopodal kąpielisko miejskie. Również ono od dawna czeka na rewitalizację. Niestety w tym przypadku, szansę na to, że elblążanie odzyskają popularny basen pod chmurką, jest na razie nikła. Tym bardziej że na razie nie widać możliwości dofinansowania tej inwestycji z UE.

Pierwszy etap (budowa Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka" - przyp. red.) kosztował ponad 50 mln zł. Koszt drugiego etapu (rewitalizacja kąpieliska - przyp. red.) nie jest jeszcze policzony, bo chciałem, żeby został zrealizowany na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że to będzie kwota 80 - 100 mln zł. Takich środków nie znajdziemy w budżecie. Nie ma się co czarować, bez unijnego wsparcia miasta nie stać na realizację takiego zadania

- dodaje Witold Wróblewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Przestańcie czarowac
  Poniedziałek, 04.11

  Co nas obchodzi Rosją? Elbląg jest w Polsce w U E więc zajmijcie się włodarze miastem. Obiecujecie i G,,,o z tego wychodzi a może trzeba powiedzieć prawdę że olsztyn, marszałek i wojewoda mówią nie dla Elbląga ws budowy czego kolwiek. Mamy przykłady basen kąpielisko,amfiteatr, kolej nadzalewowa i tak można wyliczać. Czy wy myślicie że mieszkańcy miasta to ciemna masa która nic nie wie,nie widzi i nigdzie nie wyjeżdża. Elbląg robi się pomalu dziura niby miasto 130 tys. Chyba trzeba wymienić was rządzących natychmiast bo szkoda czasu i miasta. A obiecanki to między bajki wsadzcie.

 2. 2
  +9
  ~ czas na wstyd
  Poniedziałek, 04.11

  Piękna fota. "Zapowiada", "dodaje" Witold Wróblewski. WW jest prezydentem miasta czy celebrytą? Usamodzielnij i rozliczaj departamenty albo je zlikwiduj. zniknij wreszcie ze szpalt i zacznij pracować na "teraz" a nie "skrzywdzili mnie ale mam szansę". Gołota też miał szansę. Kozioł który głośno ryczy dużo czerepaków obsadza, ale efektów z tego nie ma. Dolinka (foto), basen, Chrobry, Epec,... piękne dowody "pracy" celebryty.

 3. 3
  +7
  ~ Grzybiarz
  Poniedziałek, 04.11

  Jeszcze trochę i lad wyrosnie na tym amfiteatrze i befzue raj dla grzybiarzy. Kolo ratusza U M drugi teren na grzyby byl tylko wycieli dzicz samorosnaca. Co krok to wpadka i co wy na to U M i radni .

 4. 4
  +8
  ~ Porażka
  Poniedziałek, 04.11

  Mragowo,lidzbark Ostróda itd male miescinki maja duze obiekty czyli amfiteatru nowoczesne a Elbląg wala. To jak to jest co? Walucie na wszystko na kulturę też. Imprezy na klepisku i mówicie ależ zorganizowaliśmy tylko byle gdzie to mamy w d. Ma być duży amfiteatr, zadaszony z dużą sceną nawet w innym miejscu ale ma być. Tak damo kąpielisko miejskie ma być a nie to wy rządzący do wymiany.

 5. 5
  +7
  ~ 1125
  Poniedziałek, 04.11

  Obecna ekipa "układu zamkniętego" jest też odpowiedzialna za upadek Tramwaj Elbląskich. O reaktywacji linii kolejowej nr.254 to nawet nie ma co ich pytać , gdyż nie są wstanie nic dobrego dla lokalnej społeczności zrobić (brak nowych inwestorów, wyznaczyć kierunku rozwoju miasta itp) , oprócz stworzenia układu małomiasteczkowego.

 6. 6
  --1
  ~ Fredek
  Poniedziałek, 04.11

  Elbląg do Pomorza,w tym województwie giniemy.

 7. 7
  +10
  ~ trzeba mieć chcicę
  Poniedziałek, 04.11

  Fredek- gnuśnienie miasta nie zależy od województwa a od prezydenta i dobranych przez niego urzędników. Obecny "prezydent" sprawia wrażenie jakby złośliwie chciał doprowadzić do zagonu "kartofli" w miejscu miasta. Mamy swój budżet, zarząd, radę i wystarczy chcieć. Ale jak chcących traktują kozioł z czerepakiem , to widać po Muzeum, EPT. Lepiej być z Epec - bmw. Przenosiny do Pomorza nic nie dadzą, bo leniami nikt się nie będzie opiekował . Najpierw chciejmy sami i pomagajmy sobie sami. Silnemu pomoże wielu, płaczkowi nawet słabi nakopią w rzyć. Spróbuj - usiądź na godzinę na krzesełku w banku i sprawdź czy przyrosło ci konto.

 8. 8
  +8
  ~ M.
  Poniedziałek, 04.11

  Niszczejący basen odkryty intryguje mnie o tyle, że wziąwszy poprawkę na to, że był/jest to największy odkryty basen Europy i jako swoiste dziedzictwo kultury powinien móc być potraktowany jako coś, co na dofinansowanie unijne zasługuje. Może warto pokusić się o pójście tą drogą? Obstawiam, że takich obiektów (o takich gabarytach) nie ma wiele na świecie.

 9. 9
  +6
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 04.11

  Termin powtórki referendum z 2013r. nieubłaganie nadchodzi.

 10. 10
  +9
  ~ Garnizonowa
  Poniedziałek, 04.11

  My już przeszliśmy rewitalizację naszej ulicy - z płyt betonowych na płyty betonowe z BO za 200 tys. zł. Jak nie było asfaltowej ulicy, chodników i oświetlenia tak NIE MA.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.